4 yaşındaki Zeki su birikintisinde boğuldu

Kayseri'de arkadaşı ile oyun oynarken, sağanak yağış sonucu oluşan 1 metre derinliğindeki su birikintisine düşen 4 yaşındaki Zeki Erkan boğularak öldü.

DHA 25.06.2015 - 16:07

4 yaşındaki Zeki su birikintisinde boğuldu

Kayseri'de 4 yaşındaki bir çocuk yağmur sonucu oluşmuş su birikintisinde boğuldu.

Olay, dün öğle saatlerinde Melikgazi ilçesi Ağırnas Mahallesi Müftü Mesut Caddesi üzerinde meydana geldi.

Evlerinin önünde arkadaşı Uğur Efe ile birlikte oyun oynayan 4 yaşındaki Zeki Erkan, ayağını kayması sonucunda sağanak yağış nedeniyle oluşan yaklaşık 1 metre derinliğindeki su birikintisine düştü.

Arkadaşının çığlıklarının ardından çocuklarının suya düştüğünü gören ailesi, küçük Zeki'yi sudan çıkararak, önce Bünyan Devlet Hastanesine, ardından da Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesine kaldırılan talihsiz çocuk yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Talihsiz çocuğun cenazesi, otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

Diğer yandan talihsiz çocuğun hayatını kaybettiği su birikintisi üzerinde yüzen terlikleri ve yine birikintinin yanında oyun oynadığı bidon ve leğen ise dikkat çekti.

Mahalle sakinleri bölgede benzer su birikintilerinin her yağış sonrası oluştuğunu belirterek, bu konuda yetkililerden önlem almalarını istedi.

Sayfa Yükleniyor...