İstanbul’u bölgede bir alışveriş ve eğlence merkezi haline getirmeyi hedefleyen İstanbul Shopping Fest, bu akşam İstinyepark ve Torium’da gong vuruşu ile İstanbullulara merhaba diyecek.

İlişkili Haberler


Fransız gösteri gruplarının etkileyici şovlarıyla başlayacak olan açılış gecesinde, alışveriş tutkunlarına özel partiler düzenlenecek. Açılış partileri, hem kampanyalar hem de birbirinden değişik sürprizlerle alışveriş heyecanını bütün geceye yayacak.

Yarın ise alışveriş tutkunları İstanbul’dan dört bir yanında düzenlenecek olan şovlar, konserler ve partilerle heyecanı yaşayacak.

Taksim Meydanı’nda Anadolu Ateşi’nin büyüleyici gösterisinin yanı sıra, Mercan Dede ve Ceza konseri; Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi’nde muhteşem sahne performanslarıyla Ozan Doğulu, Burhan Öçal, Pamela, Bora Uzer ve parti; Bağdat Caddesi’nde dans gösterileri, perküsyon şovları, DJ partisi ve Fransız gösteri grupları; İstiklal Caddesi’nde sokak müzisyenleri ve gösteri gruplarının yanı sıra Torium ve İstinyepark’ta uzun alışveriş geceleri ve DJ performansları İstanbul halkını kucaklayacak.

40 gün boyunca sokak şenlikleri, konserler, gösteriler, çocuklara özel oyunlar ve oyuncaklar, müzik etkinlikleri, partiler, yarışmalar, moda gösteriler ve defileler ile İstanbul, Shopping Fest ile bölgesinin tek cazibe merkezi olacak.

SHOPPİNG FEST 40 GÜN 40 GECE SÜRECEK
26 Nisan'a kadar, 40 gün 40 gece boyunca milyonlarca kişiyi ağırlayacak olan İstanbul Shopping Fest projesi, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve T.C. İstanbul Valiliği himayesinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Türkiye İhracatçılar Meclisi, İstanbul Kalkınma Ajansı ve İstanbul Ticaret Odası’nın desteğiyle, AYD (Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği), AMPD (Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği), ve BMD (Birleşmiş Markalar Derneği) koordinasyonunda, THY (Türk Hava Yolları) iş birliğiyle ve TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği), TUROB (Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği), TMD (Tescilli Markalar Derneği), TURYİD (Turizm Restaurant Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği), TAV (Tepe Akfen Havalimanları) ve ISG’nin (İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı) katkılarıyla düzenleniyor.

İlki 2011’de 50 milyon liralık bir yatırım ile gerçekleşecek İstanbul Shoppinng Fest, yerli-yabancı yüz binlerce kişiyi ağırlayacak. Sokak şenlikleri, konserler, gösteriler, partiler, yarışmalar, moda gösterileri ve defileler ile birbirinden renkli görüntülere sahne olacak olan İstanbul Shopping Fest’in, geleneksel bir hale gelmesi ve İstanbul’u dünya alışverişinin merkezi haline getirmesi amaçlanıyor. 

KAMPANYALAR VE İNDİRİMLER
Festivalde, 40 gün boyunca akşam 20.00'den sonra perakendeciler gün içerisinde yaptıkları indirime ek olarak yeni kampanyalar düzenleyecek.

AVM'ler ve cadde mağazaları gece saat 23.00'e kadar açık kalacak. Açılış ve kapanış gecelerinin yanı sıra her cumartesi Anadolu ve Avrupa yakasından 2 AVM gece yarısı 02.00'a kadar 9 Nisan'da ise tüm AVM'ler ve caddeler gece 24.00'e kadar açık olacak.

Bugün ve yarın İstinye ve Torium da 02.00'ye kadar açık olacak ve farklı sürprizlerle ziyaretçilerini ağırlayacak.

Yüzlerce yerli ve yabancı markanın yanı sıra Kapalıçarşı, Mısır Çarşısı gibi geleneksel alışveriş noktalarında tüm yeni sezon ürünlerinde yüzde 30'lara varan indirimler ve kampanyaların yanı sıra festival havasını solutacak sokak şenlikleri, konserler, gösteriler, çocuklara özel oyunlar ve oyuncaklar, müzik etkinlikleri, partiler, yarışmalar, moda gösterileri, defileler ve çekilişler yapılacak.

www.istshopfest.com
www.facebook.com/istshopfest
www.twitter.com/istshopfest