NTV

40 gün doya doya alışveriş

Türkiye

İstanbul'u dünyanın alışveriş kültür ve eğlence merkezlerinden birine dönüştürmeyi hedefleyen 'İstanbul Shopping Fest' başladı.

İstinye Park’ta açılışı yapılan 'İstanbul Shopping Fest' 40 gün 40 gece boyunca sürecek.

İstanbulluların 26 Nisan'a kadar 40 gün 40 gece alışveriş ve eğlence imkanı bulacağı proje süresince AVM'ler gece saat 23.00'e kadar açık kalacak. Açılış ve kapanış gecelerinin yanı sıra her cumartesi Anadolu ve Avrupa yakasından 2 AVM gece saat 02.00'ye kadar, 9 Nisan'da ise tüm AVM'ler ve caddeler saat 24.00'e kadar açık olacak.

Yüzlerce yerli ve yabancı markanın yanı sıra Kapalıçarşı, Mısır Çarşısı gibi geleneksel alışveriş noktalarında da tüm yeni sezon ürünlerinde yüzde 30'lara varan indirimler ve kampanyaların gerçekleştirileceği festival kapsamında sokak şenlikleri, konserler, gösteriler, çocuklara özel oyunlar ve oyuncaklar, müzik etkinlikleri, partiler, yarışmalar, moda gösterileri, defileler ve çekilişler yapılacak.

Yaklaşık 40 milyon liraya mal olacağı bildirilen festivalin gıda ve konaklama dışında 3 milyar dolarlık bir ticaret hacmi oluşturması bekleniyor.

'İstanbul Shopping Fest' ile aynı anda Vogue Türkiye "Cüretkar bir yıl" sergisi de açıldı.