400 karede Elvis Presley'in gençliği

Rock'n Roll müziğinin kralı Elvis Presley'nin gençlik yıllarında çektirdiği bilinmeyen fotoğrafları Londra'daki bir sergiyle gün yüzüne çıktı.

Anadolu Ajansı 09.12.2009 - 14:39

400 karede Elvis Presley'in gençliği

Müziğin efsanelerinden Elvis Presley'nin Proud Chelsea galerisinde sergilenen fotoğrafları, ünlü fotoğrafçı Alfred Wertheimer tarafından 1956 yılında, sanatçının ABD ve Kanada'yı kapsayan turnesi sırasında çekildi.


Presley'nin anlaşmalı olduğu plak şirketi tarafından, sadece bir gününün resmedilmesi için davet edilen Wertheimer'ın, sanatçının kamera önündeki rahat duruşu nedeniyle daha uzun bir süreye yaydığı yaklaşık 400 fotoğraflık çalışması, Proud Chelsea galerisinde 31 Ocak’a kadar sergilenecek.

Elvis Presley'nin fotoğrafını yaklaşık 5 ay süreyle sınır olmadan çekmesine izin verilen Wertheimer'in çalışması, sanatçıyı özel anlarıyla birçok farklı şekilde yansıtıyor.

Sergi, Elvis Presley'in, uyurken, hayranlarının mektuplarını okurken, sahneye çıkmadan birkaç dakika önce genç bir kızı öperken, provadayken, tren yolculuğu yaparken ve trenin tuvaletinde ellerini kurularken, ailesiyle zaman geçirirken çekilmiş fotoğraflarını da kapsıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...