4+4+4 protestosuna biber gazı

Diyarbakır'da, Eğitim-Sen tarafından yapılması planlanan 4+4+4 protestosuna polis biber gazı ve jopla müdahale etti. Çıkan olaylarda 14 kişi gözaltına alındı.

Haberler 11.09.2012 - 16:47

4+4+4 protestosuna biber gazı

Eğitim-Sen Diyarbakır Şubesi tarafından 4+4+4 eğitim sisteminin protesto edilmesi amacıyla merkez Yenişehir ilçesi Ofis semtinde bir gösteri düzenlendi.

Ofis Camii sokak içinde toplanan yaklaşık 200 kişilik Eğitim-Sen grubu için geniş güvenlik önlemleri alındı.

Sokağın iki tarafını çok sayıda çevik kuvvet polisi ile kapatan polis amirleri, gruba basın açıklaması yaparak dağılmalarını söyledi.

Grubun yürüyüş yapmak istemesi üzerine polis ekipleri ses yayın aracından dağılmaları yönünde bir kez daha anons yaptı.

Eğitim-Sen'lilerin yürüyüş yapmakta ısrar etmesi ve yola oturmaları üzerine grup önce çevik kuvvet tarafından çembere alındı.

MAĞAZAYA BİBER GAZI
Yoldan çekilmemekte direnen gruba daha sonra biber gazı ve jopla müdahale edildi. Bunun üzerine gruptan bazı kişiler gösterinin yapıldığı yerde bulunan bir mağazaya girdi.

Polisin mağazanın içine de biber gazı sıkması tepkilere neden oldu. Çevik kuvvet ekiplerinin çekilmesinin ardından mağazanın kepenkleri açıldı.

14 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Çıkan olaylarda 14 kişinin gözaltına alındığı öğrenilirken, mağazadan çıkan grup daha sonra slogan atarak Eğitim-Sen Diyarbakır şubesine kadar yürüdü.

Burada habercilere açıklama yapan Eğitim-Sen yöneticisi Yılmaz Güneş, olayları protesto ettiklerini belirterek gözaltına alınan arkadaşlarının serbest bırakılmasını istedi.

Sayfa Yükleniyor...