İki bombalı saldırıda 46 kişinin hayatını kaybettiği Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde yas var. Kimlikleri tespit edilen cenazelerin bir kısmı toprağa verildi.

Patlamada ölen Fidan Zor ve 15 yaşındaki kızı Meryem, anneler gününde toprağa verildi.

Anne-kız, dershanenin deneme sınavı için Cumhuriyet Meydanı’ndaydı. Meryem sınavda, annesi de onun çıkmasını beklerken bombanın hedefi oldu.

7 çocuk annesi Kadriye Aylar da kayınvalidesine anneler günü hediyesi almak için çarşıya çıktığında patlamaya yakalandı. Aylar'ın 9 ay önce ikiz bebekleri dünyaya gelmişti.

Nadire Kuvvet, 2 yaşındaki yeğeniyle hayatını kaybetti. 2 yaşındaki Fatma Nur Erboz işe giden teyzesinin arkasından çok ağlayınca annesi onu da dışarıya gönderdi. Teyze Nadire Kuvvet'in işyeri ilk patlamanın olduğu belediye binası yakınındaydı.

Ölenlerin çoğu patlama sırasında mesaideydi.

Fehmi Karaca, Hüseyin Çolak, Yusuf İşgör ve Murat Yelliz'in işyerleri patlamaların olduğu yerdeydi.

AİLESİNE DESTEK İÇİN ÇALIŞIYORDU
Patlamada ölenlerin arasında 14 yaşındaki öğrenci Abdulkadir İşcan da vardı. İşçan ailesine destek olmak için bir fırında çıraklık yapıyordu.

Patlamada en fazla kaybı, Pınarbaşı Mahallesi verdi. Mahalleden biri çocuk 8 kişi hayatını kaybetti.

DÜĞÜN HAZIRLIĞI YAPIYORDU
Ölenlerden Ahmet Okyay bir yıl önce askerden dönmüştü. Düğün hazırlığı yapan ailesi oğullarının ölüm haberiyle yıkıldı.

17 yaşındaki Oğulcan Tuna, dershane çıkışı çarşıya gitti. Abisi ve ablasıyla buluşup annesine yüzük alacaktı ama patlama onu ailesinden ayırdı.

BABA OLACAKTI
Patlamada hayatını kaybedenlerden Mustafa Ayaz, baba olmak için gün sayıyordu. Ayaz, saldırıda çocukluk arkadaşı Mehmet İri ile birlikte hayatını kaybetti.

SINAVA GİDİYORDU
Patlamada hayatını kaybeden 20 yaşındaki Mehmet Koray Cüneydioğlu'nun açık lise sınavına gittiği öğrenildi. Acılı baba Saraç Cüneydioğlu, oğlunun 2 ay sonra askere gitmeye hazırlandığını söyledi.

İLK PATLAMAYA BAKMAYA GİTTİ
Hayatını kaybeden 34 yaşındaki Tahir Yumuşak, birinci patlamanın olduğu bölgede bulunan kardeşi Yasin Yumuşak'ın durumunu öğrenmek için giderken, ikinci bombalı saldırıda hayatını kaybetti.

Kendi iş yerinin, ilk patlamanın olduğu belediye binası yakınında olduğunu belirten Yasin Yumuşak, "Patlama olduktan sonra ağabeyim bana bakmak için motosikletine binip yola çıkmış. Ancak ikinci patlamanın olduğu yerde hayatını kaybetmiş" dedi.

Tahir Yumuşak'ın akrabası 2 çocuk annesi Azize Yumuşak'ın da hastaneye giderken bombalı saldırıda hayatını kaybettiği belirtildi.

39 KİŞİNİN KİMLİĞİ TESPİT EDİLDİ
Ölenlerden kimlik tespit çalışmaları tamamlanan 3'ü Suriye uyruklu 39 kişinin isimleri şöyle:

Mehmet İri, Abdülkadir İşcan, Abdo Ersürer, Kadriye Aylar, Ahmet Okyay, Ahmet Hamdi Bozkaya, Vahit Altıntaş, Hakan Çalım, Yusuf İşgör, Kemal Akıncı, Azize Yumuşak, Hüseyin Çolak, Mustafa Ayaz, Sabiha Dereceli, Murat Yeliz, Mehmet Ali Şanlioğlu, Ahmet Uyar, Meryem Zor, Ahmet Ceyhan, Nihal Şimşek, İbrahim Çelik, Tahir Yumuşak, Fidan Zor, Fehmi Karaca, Selim Arslan, Hakan Kurtulan, M. Koray Cüneydioğlu, Nihat Özdemir, Turgay Güdük, M. Ali Karakuş, Muzaffer Beşer, Oğuzhan Tuna, Elif Kanlı, Halil Erdemci, Nadire Kuvvet ve Fatma Nur Erboz ile Suriye uyruklu Retibe Biter, Ahid Nehhal Hasan ve Atşe Sabana.