5 çocuğun kaderi Yargıtay'ın elinde

Adana'da 5 çocuğa, izinsiz gösterilere katıldıkları gerekçesiyle 3 yıldan 5 yıla kadar hapis cezaları verildi. Yargıtay kararı onarsa çocuklar cezaevine girecek.

Anadolu Ajansı 16.04.2010 - 21:47

5 çocuğun kaderi Yargıtay'ın elinde

Adana'da düzenlenen izinsiz gösterilere katılarak '''örgüt adına suç işlemek, propaganda yapmak ve görevli memura karşı direnmek'' suçlarından yargılanan küçük yaştaki 5 sanık, 3 yıl 5 ay ila 5 yıl 7 ay arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı.

Adana 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasında, 14 Aralık 2009 tarihinde, bazı mahallelerde DTP'nin kapatılmasını protesto etmek amacıyla düzenlenen izinsiz gösterilere katıldıkları iddiasıyla haklarında 5 ile 15'er yıl arasında dava açılan tutuklu sanıklardan H.Y. (14), A.A. (16), Y.D. (16), V.T. (16), ve Y.D. (16) hazır bulundu.

Sanıklar, ifadelerinde yöneltilen suçlamaları kabul etmeyerek, suçsuz olduklarını söylediler.

Mahkeme heyeti, sanıklardan H.Y'nin 3 yıl 5 ay, V.T. ve A.A'nın 4 yıl 8'er ay, Y.D. ve Y.D'nin de ise 5 yıl 7'şer ay hapis cezasına çarptırılmasına ve tahliyelerine karar verdi.

Yargıtay tarafından kararın onanması halinde tahliye edilen sanıkların, kalan cezalarını çekmek üzere cezaevine konulacağı bildirildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...