Erzurum, Iğdır, Ardahan, Van ve Ağrı'da elektrik kesintisi

TEİAŞ'ın Erzurum'daki iletim hattında meydana gelen arıza nedeniyle, Erzurum, Iğdır, Ardahan, Van ve Ağrı'da elektrik kesintileri yaşandı.

Haberler - Anadolu Ajansı 23.04.2015 - 05:11

Erzurum, Iğdır, Ardahan, Van ve Ağrı'da elektrik kesintisi

Edinilen bilgiye göre, Elektrik İletim Anonim Şirketi 17. Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanındaki iletim hattında meydana gelen arıza nedeniyle Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz bölgelerini kapsayan elektrik kesintisi yaşandı.

Erzurum, Iğdır, Ardahan, Ağrı ile Van'ın bu hat üzerinden beslenen yerleşim birimlerinde elektrik kesintisi yaşanırken, Van'ın İran hattından beslenen bölgeleri ile Hakkari, Bitlis ve Muş illerinde ise elektrik kesintisi yaşanmadı.

Ekiplerin arızayı giderme çalışmaları sonucunda Erzurum ve Ardahan'a enerji verildiği, hat üzerindeki diğer bölgelere de elektrik sağlanması için çalışmaların sürdürüldüğü öğrenildi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Aras EDAŞ Ardahan İl Müdürü Meryem Akpınar, elektrik kesintinin Doğu Anadolu ile Karadeniz bölgelerini kapsadığını belirterek, "TEİAŞ'tan kaynaklanan bir durum. Merkezi bir sistem sorunu. Henüz net bilgiye sahip değiliz" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...