5 ilde saldırı: 2 şehit

PKK dün akşam aynı saatlerde beş ayrı noktaya saldırdı. Çıkan çatışmalarda Ağrı'nın Doğubayazıt ile Diyarbakır'ın Dicle ilçelerinde 2 asker şehit oldu. Operasyonlarda 7 terörist de öldürüldü.

05.08.2010 - 22:28

5 ilde saldırı: 2 şehit

Şırnak'ta akşam saatlerinde teröristler polis lojmanlarına roketatarla saldırdı. Saldırıya karşılık verilmesi üzerine çatışma çıktı. Gece de süren çatışmada bir kişi hafif yaralandı.

Akşam saatlerinde Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesi kırsalında arama tarama yapan askerlere teröristler saldırdı. Çıkan çatışmada komando er Serkan Özpınar şehit oldu.

Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde akşam saatlerinde bir grup terörist, emniyet amirliği ve bir polis noktasına roketatarlı saldırı düzenledi.

Olay sonrası başlatılan operasyonda çıkan çatışmada Jandarma Er Cemal Yalın şehit oldu.

Teröristler, Van'ın Çaldıran ilçesinde de saldırı düzenledi. Hükümet konağı binasına açılan taciz ateşinin ardından çıkan çatışmada, 2 polis hafif şekilde yaralandı. Teröristlerden 3'ü ise öldürüldü.

Hakkari kırsalında da teröristlerin saldırısı vardı. Askerlerle teröristler arasında çıkan çatışmada ikisi kadın 4 terörist öldürüldü. Saldırı sonrasında başlatılan operasyon sürüyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...