5 koca yıl sonra Desperate Housewives

Şimdi çok daha merak uyandırıcı... Desperate Housewives yeni sezon bölümleriyle 20 Ocak’ta CNBC-e’de...

15.01.2009 - 12:45

5 koca yıl sonra Desperate Housewives

ABD’de yılın en çok izlenen Emmy ödüllü dizisinde umutsuz evkadınlarının en ateşli sezonuna tanık olacaksınız. “Desperate Housewives”ta (Umutsuz Evkadınları)’ta beşinci sezon bıraktığımız yerden beş yıl sonra başlıyor.

Beş yıl sonrasına atladığı için ayrı bir merak uyandıran dizinin beşinci sezon ilk bölümü ABD’de 18,4 milyon gibi oldukça büyük izleyici kitlesini ekran başına toplamayı başardı.

Başrollerini Eva Longoria (Gabrielle Solis), Teri Hatcher (Susan Mayer), Marcia Cross (Bree van de Kamp) ve Felicity Huffman’ın (Lynette Scavo) paylaştığı dizinin dördüncü sezon finalinin ardından yedi ay geçti, ama yapımcı Marc Cherry zamanına göre Wisteria Lane’de beş koca yıl geride kalmış durumda.

BEŞ YILLIK ZAMAN ATLAMASININ SIRRI
Marc Cherry, bu kararın perde arkasında Lost’un yapımcıları olduğunu söyledi:

“En başta dizinin niçin ilgi topladığı sorusuna odaklandım. İlk bölüm aklıma geldi. Lynette’in çocukları onu çıldırtıyordu, Gabrielle kocasını aldatıyordu, Bree’nin evliliği yıkılmak üzereydi ve Susan hayatında biri olsun istiyordu. Bu kadar basitti her şey. Sonra Lost’un hikayeyi birkaç sene ileriye taşıdığını duydum. Ekibimdeki herkes bunu konuşuyordu. Eleştirmenler büyülenmişti. Bu, beni oldukça kıskandırdı ve kendi dizimde de benzer bir atılım yapmaya karar verdim. Eğer dizinin gidişatından memnun değilseniz, şikayetlerinizi Lost’un yapımcılarına gönderin. Ne de olsa tek suçlu onlar.”

İşte en güncel sürümüyle umutsuz evkadınları...

SUSAN
Kendini sevdirmek için canını dişine takan, neredeyse tecrübesiz bir genç kız saflığındaki Susan gitti, yerine artık aşk aramayan, olgun bir kadın geliverdi. Bu sezon kırılgan ve savunmasız bir Susan izlemeyeceğiz. Aksine kendini dışarıya kapamış ve özgüveni tam bir kadın artık karşımızdaki.

LYNETTE
Lynette’in çocuklarıyla birlikte dertleri de büyüyor. Ama en çok da ikizlerden yana dertli Scavo ailesi. Artık 16 yaşındaki Preston ve Porter birbirine taban tabana zıt karakterlere sahip olmalarına karşın, hala bir araya gelip Lynette’i çileden çıkaracak planlar kurabiliyor. Kanun dışı bir casino kurmak gibi.

GABRIELLE
Sezonun en büyük bombası Gabrielle’in geçirdiği evrim aslında. Beş yıl önce ikinci eşi Victor’ı fırtınaya kurban veren Gabrielle, yine fırtına yüzünden kör olan eski eşi Carlos ile aşkını tazelemiş ve yeniden evlenmişti. Carlos’un kör olması dışında, Gabrielle-Carlos ilişkisinde değişen bir şey yok gibiydi. Oysa aradan geçen yıllar boyunca Gabrielle’in geçirdiği iki istenmeyen hamileliğin, ona kilolu iki kız çocuğu ve fazla büyümüş bir kalça olarak döndüğünü görüyoruz.

BREE
Geçen sezon sonunda yaklaşık iki yıl önce Mike’a çarpıp kaçanın Orson olduğu anlaşılınca, Bree ve Orson’ın evliliği bitme noktasına gelmişti. Cezaevine girip cezasını çekmeye pek istekli olmayan Orson, evliliğini kurtarmak için Bree’nin istediğini yapmış ve kefaretini ödemiş olarak çıkıyor karşımıza bu sezon. Ancak kaldığı yerden devam eden Bree-Orson evliliği bu kez de Bree’nin şöhret ve kariyer hevesiyle sarsılıyor.

KATHERINE
Dördüncü sezonun finalinde peşini bırakmayan eski kocasını öldürüp, Wisteria Lane kadınlarının onun lehine ifade vermesi sayesinde hapse girmekten kurtulan Katherine, aradan geçen zaman zarfında karanlık geçmişini geride bırakmayı başarmış görünüyor. Sıkı dost oldukları Bree’yi çalışmaya teşvik eden kişi olarak kendi ile gurur duysa da, Bree’nin ani popülaritesi onu da ezmeye başlayınca bu durumdan rahatsızlık duymaya başlıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...