5 yeni film vizyonda

Bu hafta, biri üç boyutlu animasyon olmak üzere 5 yeni film vizyona girecek.

27.07.2012 - 10:13

5 yeni film vizyonda

Bu hafta, biri üç boyutlu animasyon olmak üzere 5 yeni film vizyona girecek.


GERÇEĞE ÇAĞRI
''Gerçeğe Çağrı'' (Total Recall), Philip K. Dick'in ''We Can Remember It For You Wholesale'' adlı kısa hikayesinden ilham alınarak yeniden çekilen, gerçeklik ve hafıza hakkında bir aksiyon-gerilim filmi.

Filmde, Colin Farrell'in canlandırdığı, çok sevdiği güzel bir karısı olan fabrika işçisi Douglas Quaid, gündelik yaşamından çok sıkılmıştır ve hayatında yaşayabileceği en güzel anların, bir süper ajanın anılarında saklı olduğuna inanır. Ancak Quaid, korkunç bir prosedür hatası yüzünden aranan bir adam olur ve kendisini lider Cohaagen tarafından kontrol edilen, polis güçlerinden kaçarken bulur.

Quaid, bir isyancıyla birlik olarak yer altındaki direnişin liderine ulaşmak ve Cohaagen'ı durdurmak ister. Gerçekle hayal arasındaki çizgi iyice bulanıklaşırken, Quaid'in dünyasının kaderi de kendi gerçek kimliğini, gerçek aşkını ve gerçek kaderini bulmasına bağlıdır.

Yönetmenliğini Len Wiseman'in yaptığı filmde, Colin Farrell'in yanı sıra Kate Beckinsale, Jessica Biel, Bryan Cranston, John Cho ve Bill Nighy rol alıyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

COSMOPOLIS
Haftanın dram yapımı olan Fransa-Kanada ortak yapımı ''Cosmopolis'' filminin yönetmenliğini David Cronenberg üstlendi.

Robert Pattinson, Juliette Binoche ve Sarah Gadon'un başrollerini paylaştığı filmin konusu şöyle:

''28 yaşındaki milyoner Eric Packer için sıradan gibi görünen bir gün, 24 saat içerisinde hayatının çizgisini değiştirecek cehennemvari bir hal alacaktır. Limuziniyle Manhattan'da bir iş için şehre inen Packer'in, trafikte sıkışınca limuzinine giren insanlar bir şekilde hayatına etki edecektir.''

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

İLK AŞKIM
Marie-Castille Mention-Schaar'ın yönettiği ''İlk Aşkım'' (My First Love), haftanın romantik yapımı.

Esther Comar ve Martin Cannavo'nun başrollerini paylaştığı film, lise sona giden okulun çalışkan ve güzel kızı olan 18 yaşındaki Sarah ile liseyi bir türlü bitirememiş 20 yaşındaki yakışıklı ve asi Zachary'nin aşkını anlatıyor.

Başlarda birbirlerinden pek hoşlanmayan bu zıt ikili, zamanla karşı koyamadıkları bir çekimle birbirlerine aşık olur. Ancak Sarah'nın üniversiteye gidecek olması, son derece farklı iki aileden geliyor olmaları ve Zachary'nin okulda yaşadığı problemler aşklarının önünde bir engel olarak belirir. Fakat tüm engellere rağmen aralarında gelişen bu ilk aşk, ikilinin hayatında derin bir iz bırakacaktır.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

VİKİNGLER EFSANESİ: THOR
Bu hafta özellikle küçük izleyicileri sinema salonlarını çekmeyi hedefleyen ''Vikingler Efsanesi: Thor'' (Legends Of Valhalla: Thor), üç boyutlu bir animasyon filmi.

Justin Gregg, Paul Tylak, Nicola Coughlan ile Liz Lloyd'un oynadığı ve seslendirmelerini yaptığı filmi, Oskar Jonasson, Toby Genkel ve Gunnar Karlsson yönetti.

İzlanda yapımı film, göklerdeki tanrı babasından bir işaret olarak sihirli bir çekiç alan genç kahraman Thor'un güçlü ve kötü bir kraliçeye karşı mücadelesini anlatıyor. Kötü kraliçe dev canavarlardan oluşan ordusunu Thor'un kasabasını yerle bir etmesi için görevlendirdiğinde, genç kahraman da hayatta gerçekleştirmesi gereken bir amaca sahip olur.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

LANETLİ RUH
Paranormal Activity ekolünden gelen Emergo / Lanetli Ruh, eşinin ölümünden sonra çocuklarıyla yeni bir eve taşınan Alan (Kai Lennox) evde yalnız olmadıklarına dair işaretler fark eder. Çocuklarının hayatından şüphe duymaya başlayan Alan, evde araştırma yapmaları için eve doğaüstü olaylarla ilgilenen bir ekip çağırır. Ekibin üç gün süren çalışmaları süresince tüyler ürpertici görüntüler ve gerçekler ortaya çıkacaktır.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

GEÇTİĞİMİZ HAFTANIN FİLMLERİ

'D@BBE: BİR CİN VAKASI'
''D@bbe'' serisinin üçüncü ve son filmi ''D@bbe: Bir Cin Vakası'' haftanın tek yerli yapımı. Korku-gerilim türündeki filmin yönetmenliğini senaryosunu kaleme alan Hasan Karacadağ yaptı.

Başrollerini Koray Kadirağa, Elif Erdal, Elçin Atamgüç, Ceren Sertaç, Su Burcu Yazgı, Mete Şahinoğlu, Nalan örgüt, İsmail Yıldız, Pervin Bağdat, Nihan Aypolat'ın paylaştığı ve Türk psikiyatri tarihine Ceyda T. kayıtları olarak geçen bir olaydan esinlenilen film, Ceyda T. ve ailesinin söz konusu video görüntüleri ve adli kayıtları kurgulanarak oluşturuldu.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

'BASKIN'
Haftanın bir diğer filmi oyuncuları arasında Iko Uwais, Tegar Satrya, Pierre Gruno, Yayan Ruhian, Ray Sahetapy, Joe Taslim, Verdi Solaiman'ın yer aldığı ''Baskın''.

Yönetmenliğini Gareth Evans'ın yaptığı ABD-Endonezya yapımı aksiyon-gerilim türündeki film, her katı, farklı suçlulardan hüküm giymiş insanların oturduğu bir apartmanda yaşananları konu ediniyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

'NE ADAM AMA'
Yönetmenliğini Matthias Schweighöfer'in yaptığı ve başrollerinde Sibel Kekilli'nin rol aldığı ''Ne Adam Ama'' adlı film de vizyona girdi.

Thomas Kretschmann, Nora Tschirner, Matthias Schweighöfer, Katharina Schüttler, Pasquale Aleardi'nin de rol adığı romantik-komedi dalındaki Almanya yapımı filmde, aşk hayatında hep kaybeden tarafta olan Alex'e yardım etmeye karar veren Okke, arkadaşına, nasıl maço olunacağı ve kadınları nasıl etkileyeceği konusunda dersler vermeye başlar.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

'BU GECE BENİMSİN'
Senaryosunu Thomas Leveritt'in yazdığı ve David Mackenzie yönettiği ''Bu Gece Benimsin'' filminin oyuncuları arasında Natalia Tena, Sophie Wu, Ruta Gedmintas, Luke Treadaway yer alıyor.

ABD yapımı komedi müzikal türündeki film, birbirine düşman olan iki rock yıldızının 24 saat boyunca birbirlerine kelepçeli olarak bağlı kalmaları üzerine odaklanıyor. Filmde, üstelik ikili bir müzik festivalinde de sahne alıp, konser verecek.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

'EVA'
Vizyona giren bir diğer film olan ''Eva'', robot programcısı Alex Garel'in mezun olduğu üniversitede yeni bir proje üzerinde çalışmak için doğup, büyüdüğü kente dönmesini anlatıyor.

Oyuncuları arasında, Daniel Brühl, Alberto Ammann, Marta Etura, Lluis Homar'ın yer aldığı dram türündeki filmi Kike Maillo yönetti.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

'ESARET'
62. Berlin Film Festivali'ne katılan ''Esaret'' de Türk izleyicisiyle buluştu. Fransız senarist, yönetmen Frederic Videau'nun, üçüncü defa yönetmen koltuğuna oturduğu filmde, Agathe Bonitzer, Reda Kateb, Helene Fillieres rol aldı. Filmde, Gaelle'nin, kendisini kaçıran ve 8 yıl tutsak eden Vincent'e olan sevgisini anlatıyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

'GÖKYÜZÜNDE BİR AYNA'
Iciar Bollain'in yönettiği ve Veronica Echegui, Saumyata Bhattarai, Norbu Tsering Gurung ile Montserrat Alcoverro'nun oynadığı ''Gökyüzünde Bir Ayna'' da haftanın vizyona giren filmleri arasında.

Film, Katmandu'da aşırı yoksulluk ve içler acısı bir eğitim sistemiyle karşılaşan Katalan öğretmen Laila'ın varoşlardaki çocukları eğitmeye yönelik projesini anlatıyor. Laila, filmde öğretmen bir arkadaşı ve yeni kocasının yardımıyla Nepal toplumunun derinliklerine doğru bir yolculuğa çıkıyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

'TEPEDEKİ EV'
Vizyondaki tek animasyon film ise ''Tepedeki Ev''... Beş kişilik bir ailenin en büyük oğlu Umi'nin babasını Kore Savaşı sırasında kaybetmesi sonrasında yaşadıklarını beyaz perdeye taşıyan filmi, Goro Miyazaki'nin yönetti.

Filmin senaryosunu Hayao Miyazaki, Chizuru Takahashi, Tetsuo Sayama, Keiko Niwa'dan oluşan bir ekip tarafından yazıldı.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

KARA ŞÖVALYE YÜKSELİYOR
Christopher Nolan'ın Batman üçlemesinin son filmi 'Kara Şövalye Yükseliyor' vizyonda.

FİLMİN ELEŞTİRİSİ:
GOTHAM'A ADALET GELİR Mİ?


Christian Bale, Tom Hardy, Anne Hathaway, Gary Oldman, Marion Cotillard, Morgan Freeman, Michael Caine ve Liam Neeson'un rol aldığı filmin senaryosunu ise Christopher ve Jonathan Nolan, David S. Goyer kaleme aldı. Filmin müzikleri ise Oscarlı müzisyen Hans Zimmer''e emanet.

Talia al Ghul''un başını çektiği Gölgeler Birliği ve Talia''nın koruyucusu Bane (Tom Hardy) yeni filmde Batman''e savaş açıyor. Terörist lider Bane, Gotham şehrinin güvenliğini tehlikeye atarken, Batman efsanesini yok etmek için Kedikadın Selina Kyle''dan da yardım alıyor...

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

Yönetmenliğini Heitor Dhalia'nın yaptığı, dram ve gerilim türündeki ABD yapımı ''Kayıp'' filminin oyuncuları arasında Amanda Seyfried, Jennifer Carpenter, Sebastian Stan, Wes Bentley, Joel David Moore, Katherine Moennig bulunuyor.

Bir gerilim filmi olan Kayıp’ta Jill Parrish (Amanda Seyfried) gece vardiyasındaki işini bitirip eve döndüğünde kızkardeşi Molly’nin (Emily Wickersham) kaçırılmış olduğunu görür. Kendisi de bir yıl önce kaçırılmış ama kaçıp canını kurtarmayı başarmıştır. Jill aynı seri katilin, bu kez kardeşi Molly’yi kaçırdığını anlar. Polisler ise, Jill’in aklını kaçırdığını düşündüklerinden ona inanmazlar ve kızkardeşini bulmak için yeterli çabayı göstermezler. Kardeşinin öldürüleceği korkusuyla Jill, katili kendisi bularak karşeşini kurtarmaya karar verir ve katille insanı yerinden hoplatan bir kovalamacaya girişir.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

POLİS
Fransız yapımı dram türündeki ''Polis'' filminin yönetmenliğini Maiwenn Le Besco üstlendi.

Riccardo Scamarcio, Nicolas Duvauchelle, Sandrine Kiberlain, Joey Starr, Marina Fois, Karole Rocher, Frederic Pierrot, Karin Viard ve Arnaud Henriet'in rol aldığı filmde, Paris Çocuk Koruma Birimi'nde çalışan Chrys, Nadine, Iris ve Fred'in hem kendi sorunları hem de pedofili gibi suçları araştırmaları süreci işleniyor.

MAX MACERALARI 2
Engin Altan Düzyatan, Yekta Kopan, Sezen Aksu'nun seslendirme yaptığı animasyon türündeki ''Max Maceraları 2: Krallığa Yolculuk'' film, Max'ın son güç kristalini ele geçirmemesi için ''Gölgelerin Efendisi'' ile ezeli mücadelesini sürdürmesini konu ediniyor.

Max, son güç kristalini ele geçirmemesi için Gölgelerin Efendisi ile ezeli mücadelesini sürdürüyor. Fakat bu sefer Max ve arkadaşlarının karşısına Gölge Yarasaları ve Gölge Örümcek de çıkıyor. Sonsuzluk ormanından gizemli adaya uzandıkları zorlu ve macera dolu bir yolculuk sonucu, son güç kristalinin bulunduğu Buzlar Diyarı’na varıyorlar. Ama son güç kristali maalesef Gölgelerin Efendisi’nin eline geçiyor. Şimdi Aslan Krallığı’nın kurtuluşu gerçekten tehlikede...

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

Sinemalar-Seanslar

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...