''50 Cent'', İstanbul'da konser verdi

Run DMC grubu ve Eminem tarafından keşfedilen, Dünyada ve Türkiye “In da club”, “Candy Shop”, “The Game”, “Disco Inforno” ve “How We Do” şarkılarıyla Rap ve R&B müziğin dünyada bir numarası olarak kabul edilen 50 Cent, Türkiye’de hayranları ile buluştu.

10.07.2009 - 13:03

''50 Cent'', İstanbul'da konser verdi

Rap ve R&B müziğin önde gelen grubu ''50 Cent'', İstanbullu müzikseverlerle buluştu.


Kuruçeşme Arena'daki konserde, Curtis Jackson ve diğer grup üyeleri, ''In da Club'', ''Candy Shop'', ''The Game'', ''Disco Inforno'' ve ''How We Do'' gibi sevilen şarkılarının da yer aldığı toplam 36 parça seslendirdi.

İlk albümüyle 11 milyonluk satış yakalayan, ABD'de müzik listelerinde en çok dinlenen ilk 10 şarkı arasına 4 şarkıyla giren grup, konser ve sahne şovuyla İstanbullular'ın beğenisini kazandı.

Grup lideri Jackson'ın hayranlarının üzerine attığı kırmızı renkli deri ceketi seyirciler arasında paylaşılamadı.

50 Cent

Tüm dünya ile aynı zamanda Türkiye’de de büyük hayran kitlesi yakalayan grup, TÜBİTAK’ın gençler üzerinde yaptığı araştırmaya göre pek çok sinema oyuncusunu, şarkıcıyı, yazarı, politikacıları büyük farkla geride bıraktı.

Asıl adı Curtis Jackson olan 50 Cent, önce rap camiasında tanınmış prodüktör ve Run-DMC grubunun üyesi olan Jam Master Jay ve daha sonra dünyaca ünlü olan prodüktör Dr.Dre tarafından keşfedildi.

50 Cent, Jam Master Jay'in yardımıyla ilk müzik anlaşmasını Columbia Records ile imzaladı.

İlk klip çekiminden önce 9 kurşun yiyerek hastanelik olan 50 Cent'in anlaşması bu olaydan sonra Columbia Records tarafından iptal edildi ve "Power of the Dollar" adlı albümü piyasaya sunulmadı.

Bu olaydan sonra da demo ve mixtape çıkarmaya devam eden 50 Cent, onu dinleyen ve beğenen Eminem ile birlikte ''Get Rich or Die Tryin'' adlı ilk resmi albümünü çıkardı. "In da Club", "P.I.M.P." ve "If I Can't" gibi şarkılarıyla çok hızlı bir şekilde yükselen 50 Cent, 2006 yılında 32 milyon dolar, 2007 yılında 34 milyon dolar kazanarak yılda en fazla para kazanan 2. rapçi oldu.

Forbes dergisinin belirlediği "En Zengin Hip-Hop'çılar sıralamasında 2007'de Jay-Z ve Eminem'den sonra üçüncü sırada yer alan 50 Cent, 2008'de bu iki sanatçıyı da geride bıraktı.

Ünlü hip-hop yıldızı'nın hayatı 2006 yılında beyazperdeye de yansıdı. ''Get Rich or Die Tryin'' adlı filmi usta yönetmen Jim Sheridan yönetti. 50 Cent'in kendisini canlandırdığı film, eleştirmenler tarafından çok başarısız bulundu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...