Haluk Koç: 50 AK Partili vekil hain ilan edildi

CHP Sözcüsü Haluk Koç, dün 4 eski bakanla ilgili Meclis'te yapılan Yüce Divan oylamasına değindiği açıklamasında "50 AK Parti milletvekili hain ilan edildi" dedi.

Anadolu Ajansı 21.01.2015 - 17:03

Haluk Koç: 50 AK Partili vekil hain ilan edildi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, TBMM Genel Kurulu'nda, Meclis'teki Yüce Divan oylamasına ilişkin, AK Parti'de kabul oyu kullanan 50 vekilin hain ilan edildiğini söyledi.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı.

Toplantı devam ederken basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Koç, dört eski bakanın Yüce Divan'a gönderilmeme kararına değindi.

"Cumhurbaşbakanına rağmen, AK Parti milletvekillerinin bir bölümünün, dört bakana karşı tavır aldığını" ifade eden Koç, "Bu sonuçlar AKP gemisinin çoktan su almaya başladığını da ortaya koyan bir siyasi yorum getirmemizi gerekli kılıyor. AKP'nin artık kaybetmekte olan bir yapı olduğu dün gece bizzat tescil edilmiştir" dedi.

AK Parti'li milletvekillerinin bile sonuçların ardından birbirini suçlamaya başladığını değerlendiren Koç, söz konusu 50 milletvekilinin ise "hain" ilan edildiğini ileri sürdü.

"İLK SINAVINDA BAŞARISIZ OLDU"

Milletvekillerini baskı altına alma gayreti olmaması durumunda dört eski bakanın Yüce Divan'a gideceklerinin çok açık olduğunu savunan Koç, şunları kaydetti:

"Bu sonuçlardan sonra ağabeyi tarafından nöbetçi başbakan olarak atanan Sayın Davutoğlu'nun nöbeti sonlandırılabilir. Önemli bir itibar kaybıdır, vesayet altındaki Davutoğlu, ilk sınavından başarısızlıkla çıkmıştır ki AKP Grubu'nu muktedirin talepleri doğrultusunda bir arada tutmayı başaramamıştır. AKP kullanım tarihinin sonuna gelmiş bir projeydi ve o proje şu anda çökmektedir. Biliyorsunuz 'makul şüphe' ile ilgili bir güvenlik paketi çıkartıldı. O tetikçi milletvekillerinin ifadelerinden sonra şu anda AKP içerisinde 50 kadar makul şüpheli milletvekili ortaya çıkmış bulunuyor. Yani, 50 kişilik bir paralel yapı, AKP içerisinde Meclis'in de içine girerek, AKP'nin grubunun içerisine girmiş görünüyor, onların yorumuna göre.

"SAĞLAM İRADAYİ DELİK DEŞİK ETTİLER"

Sayın Cumhurbaşkanı dün açıklamasında 'inlerine girdik' demişti. Gece TBMM'de yapılan oylamadan sonra, ben açıkça soruyorum, kimin kimin inine girdiğine biz de şaşırdık. Fuatavni rumuzuyla matuf kişi, biliyorsunuz Saray'ın içinden bilgi veriyor, kim kimin inine giriyor Meclis'teki grup ortada, Saray'ın içi ortada, bu in meselesi biraz baş ağrıtacağa benziyor. Kaçak saraydan canlı yayın yapıyor bu kişi. Sağlam irade tarafından da susturulmak isteniyor. Ama mevcut iradenin ne denli sağlam olduğu geceki oylamada ortaya çı

Sayfa Yükleniyor...