52 çete üyesi adliyede (Zehirli fişekler de ele geçirildi)

İstanbul merkezli 3 ilde düzenlenen organize suç örgütü operasyonunda gözaltına alınan 52 şüpheli adliyeye sevk edildi. Zanlıların 4 cinayet, 3 yaralama ve 2 kişiyi öldürmeye teşebbüs olayına karıştığı belirtilirken, yapılan aramalarda çok sayıda tabanca, keskin nişancı tüfeği ile ucunda amonyum nitrat bulunan zehirli fişekler ele geçirildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 29.04.2019 - 13:46 | Son Güncelleme : 29.04.2019 - 13:48

52 çete üyesi adliyede (Zehirli fişekler de ele geçirildi)

Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 18 Nisan'da, Bahçelievler, Bağcılar, Güngören ve Zeytinburnu'nda, 4 cinayet, 3 kasten yaralama, 2 öldürmeye teşebbüs ve uyuşturucu ticareti gibi birçok olaya karıştığı iddiasıyla gözaltına alınan, aralarında suç örgütü lideri olduğu öne sürülen Ümit Y'nin de bulunduğu 52 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.Şüpheliler Bakırköy Adliyesine sevk edildi.

Bu arada, zanlıların adreslerinde yapılan aramalarda, 15 tabanca, 1 uzun namlulu silah, 1 keskin nişancı tüfeği, 2 çelik yelek, 2 bin 650 çeşitli fişek, 2 sahte nüfus cüzdanı ile çeşitli tür ve miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi.

Ayrıca, ele geçirilen fişekler arasında, keskin nişancı tüfeğine ait, ucunda amonyum nitrat bulunan yaklaşık 300 zehirli fişeğin de bulunduğu öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...