54 saatlik girişimcilik maratonu başlıyor

54 saatlik girişimcilik maratonu Startup Weekend İzmir, Ege Üniversitesi EBİLTEM-TTO ve Viveka İnkübasyon Merkezi işbirliği ile 15 Kasım’da başlıyor. “Daha az laf, daha çok geliştirme” mottosu ile düzenlenen etkinlik 54 saat boyunca bir iş fikrini modellemek için çalışan girişimci ve yaratıcı beyinleri bir araya getirecek.

13.11.2013 - 17:48

54 saatlik girişimcilik maratonu başlıyor

Google ana sponsorluğunda, dünya çapında 70’in üzerinde ülkede düzenlenen ve 45.000’in üzerinde girişimciye ulaşan Startup Weekend, 15 Kasım Cuma akşamı İzmir’de Ege Üniversitesi EBİLTEM Teknoloji Transfer Ofisi’nin (EBİLTEM-TTO) ev sahipliğinde başlıyor. Etkinlik, girişimcileri, yazılımcıları, iş geliştiricileri ve tasarımcıları bir araya getirecek.

54 SAAT KESİNTİSİZ GİRİŞİM
15 Kasım Cuma akşamı bir araya gelecek katılımcılardan iş fikri olanlar, 1’er dakika içinde tüm katılımcılara iş fikirlerini anlatacaklar. Eş zamanlı yapılacak oylama ile en çok beğeni toplayan 10 iş fikri sahibi, kurulacak proje pazarında iş geliştirici, yazılımcı ve tasarımcılar ile anlaşacak ve girişim takımlarını oluşturulacak. 54 saat boyunca devam edecek girişimcilik maratonunda takımlar iş fikrini bir girişim projesi haline getirmeye çalışacaklar. Bu süreçte takımlara yazılım, tasarım ve iş geliştirme konularında girişimcilik deneyimi olan birçok başarılı mentor eşlik edecek.

Girişimcilik maratonu 17 Kasım Pazar günü takımların hafta sonu boyunca geliştirdikleri iş fikirlerini jüri önünde sunmaları ile son bulacak.

DÜNYA İLE AYNI ANDA TEKNOLOJİ YARIŞI
Startup Weekend’in girişimci ekipleri kendi aralarında en iyi iş fikrini hayata geçirmek için yarışırlarken dünya ile de yarışacaklar. 14-25 Kasım 2013 tarihleri arasında tüm dünyada düzenlenecek 200’den fazla Startup Weekend’in tüm girişimci takımları, “Global Startup Battle” da en iyi olmak için çaba sarf edecek. Seçilecek en iyi takımlara Google'dan mentorluk, girişim sermayesi, pazarlama platformu gibi farklı ödüller var.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...