550 vekil ve bir bebek

Türkiye'nin en genç kadın milletvekili Nurcan Dalbudak, yemin törenine 5 aylık bebeğiyle birlikte gelmek istediğini söyledi.

Haberler - Anadolu Ajansı 14.06.2011 - 19:33

550 vekil ve bir bebek

Geçen yılın eylül ayında, İtalyan Milletvekili Licia Ronzulli, Avrupa Parlamentosu'ndaki bir oturuma 40 günlük bebeğiyle birlikte gelmişti.

Victoria'yı bir kundakla göğsüne bağlayan 35 yaşındaki Ronzulli, kucağında bebekle konuşmuş ve bu görüntü tüm dünyada yankı uyandırmıştı.

Benzer bir görüntü TBMM'de yaşanabilir. Denizli'de AK Parti 4. sıradan milletvekili seçilen ve ''nin en geç kadın milletvekili' olan 32 yaşındaki Nurcan Dalbudak, TBMM'deki yemin törenine 5 aylık kızı Azra Nur'la birlikte katılmak istediğini söyledi.

Genel seçimlerle birlikte yaş ortalaması düşen TBMM'de, en genç kadın milletvekili olmasının mutluluğunu yaşadığını belirten Dalbudak, ''Eşim Abdullah Sefa Dalbudak partimizin Denizli'deki kurucularındandır. Onun sayesinde siyasetle tanıştım. En genç kadın milletvekili olmak çok güzel. Eğer şartlar uygun olursa milletvekili yeminine 5 aylık kızım Azra Nur'la katılmak istiyorum'' diye konuştu.

Kızının 5 aylık olmasına rağmen siyasette zorluk yaşamayacağına inandığını belirten Nurcan Dalbudak, ''Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın teveccühü ve eşimin siyasette yer alması bana artı değer kattı. Seçim sürecinde il teşkilatımız, aday arkadaşlarımız, partililerimiz ve bizleri sevenlerin çalışması sonucunda hem Türkiye genelinde hem de Denizli'de başarılı olduğumuz kanaatindeyim.

Bu ciddi koşuşturma sürecinde milletvekili seçilmemde kızımın da hakkı olduğunu düşünüyorum. Kızımın 5 aylık olması beni siyasette zorlamayacaktır. Çünkü çok büyük destekçim olan bir ailem var. Ayrıca annelik de güzel bir duygu. Bu manevi gücümü ve enerjimi insanlara hizmet etmek için kullanacağım'' şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...