57 yıllık karısını öldürüp intihar etti

Konya'nın Doğanhisar ilçesinde 57 yıldır evli olduğu 73 yaşındaki karısını başına demirle vurarak öldürdüğü öne sürülen 77 yaşındaki kişi, kendisini asarak intihar etti.

Anadolu Ajansı 19.05.2011 - 09:40

İddialara göre, Orhan Baydemir, ilçe merkezindeki evinde eşi Ayşe Baydemir ile henüz belirlenemeyen nedenle tartışmaya başladı.

Kısa sürede kavgaya dönüşen olayda, Orhan Baydemir eline geçen bir demir parçasıyla Ayşe Baydemir'in başına vurdu.

Ayşe Baydemir'in öldüğünü fark eden Orhan Baydemir, önce bıçakla vücuduna zarar vererek intihar etmek istedi. Ancak başarılı olamayınca evinin tavanına kendisini asarak intihar etti.

Olay, yaşlı çiftin evlerine gelen komşularının ihbarı üzerine ortaya çıktı. Yapılan ilk incelemelerde, Orhan Baydemir'in cinayeti işledikten sonra intihar ettiği belirlendi.

Başlatılan soruşturma sürüyor.

KOCASINI İMAM NİKAHIYLA EVLENDİRDİ
Cinayetin ardından ise bir aile dramı ortaya çıktı. Öldürülen Ayşe Baydemir'in 57 yıllık birlikteliği olan eşi Orhan Baydemir'i çocukları olmadığı için mutlu edemediğine inandığı, bu nedenle kendisinin bulduğu ve istemeye gittiği kadın ile kocasını, evliliğinin 18. yılında imam nikahıyla birlikte yaşamalarına izin verdiği öğrenildi.

Ancak hemen sonrasında hamile kalan Ayşe Baydemir'in, üzerine getirdiği kumadan birkaç ay önce doğum yaptığı belirtildi.

Orhan Baydemir'in resmi nikahlı eşinden 1, imam nikahıyla yaşadığı kadından ise 4 çocuğunun olduğu kaydedildi.

Olayın gerçekleştiği mahallenin muhtarı Osman Kalkan ise yaşananları duyduklarında çok şaşırdıklarını, Orhan Baydemir'in kendi halinde biri olduğunu ifade etti.

Baydemir çiftinin yakınları ise, öldürülen Ayşe Baydemir'in çocuğu olmadığı için kocasını kendisinin bulduğu kadınla evlendirdiğini, hatta düğün fotoğraflarında Orhan Baydemir'in iki karısıyla birlikte poz verdiklerini dile getirdiler.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...