6 yaşındaki Cevdet'ten güzel haber

İzmir’de dünden bu yana haber alınamayan 6 yaşındaki Cevdet Kuş, 15 saat sonra 4 kilometre uzaktaki kayalık alanda bulundu.

izmir-cevdet-20-02-15

Karaburun ilçesinde ailesinin 6 yaşındaki Cevdet Kuş'un kayıp olduğunu bildirmesi üzerine jandarma, AFAD ve AKUT ekipleri arama başlattı.

Saat 19.00 sularında başlayan arama kurtarma çalışması sabaha kadar devam etti.

Sabah saatlerinde çocukla birlikte kaybolan köpeğin SASKO Sitesi mevkiinde tespit edilmesi üzerine çalışmalar bu bölgede yoğunlaştırıldı. Sabah saatlerinde çalışmalara Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait bir bot ve Türk Hava Kuvvetleri'ne ait bir helikopter de dahil oldu.

HELİKOPTERDEN GÖRÜLDÜ

Sabah saat 10.30 civarında olay yerine gelen helikopter, SASKO sitesi önündeki bir düzlüğe inerek bölge jandarma karakolunun komutanını da araca alarak yeniden havalandı. Daha sonra kıyı ve dağlık kesimlerde yere yakın mesafeden uçuş yapan helikopterdeki ekip, yaklaşık yarım saat içinde çocuğun yerini tespit etmeyi başardı.

Helikopterden çocuğun SASKO sitesinin arka bölümündeki dağlık arazide sağ bir şekilde görüldüğünün bidirilmesi üzerine jandarma ve AFAD ekipleri olay yerine hareket etti.

BAŞINDAN YARALANMIŞ

Çocuk, evine yaklaşık 4 kilometre uzaklıktaki kayalık arazide çalılıkların arasında bulundu. AFAD ekibi üyesinin kucağına alarak dağdan indirdiği çocuğun başından hafif şekilde yaralandığı gözlendi.

GÖZYAŞLARIYLA SARILDILAR

Çevresindeki kalabalıktan ürken çocuğu AFAD görevlileri teskin ederek ambulansa götürdü. Ambulansın önünde bekleyen baba İsmail Kuş, oğluna sarılarak ağladı.

Ambulansta ilk müdahalesi yapılan çocuğun başında bir sıyrık bulunduğu tespit edildi.

Kontrol amacıyla Urla Devlet Hastanesi'ne hareket eden ambulansı aracıyla takip eden baba İsmail Çevik, yol üzerinde bekleyen eşi Hülya Çevik ve 1 yaşındaki diğer çocuklarını da aracına aldı.

Küçük Cevdet 2 hafta önce de kaybolmuş, jandarma tarafından bulunmuştu
Küçük Cevdet 2 hafta önce de kaybolmuş, jandarma tarafından bulunmuştu

Bu sırada gazetecilerin sorusunu yanıtlayan anne Hülya Çevik, "Çok korktuk. Çocuğumu bulanlardan Allah Razı olsun" dedi.

Çevik, çocuğun daha önce de kaybolduğu iddialarının hatırlatılması üzerine "Kaybolmadı, evin yanında bulunmuştu" dedi.

AİLEYE SOSYAL GÖZLEM

Aileyle ilgili gözlem tedbiri Karaburun Kaymakamı Engin Yalçın, çocuğun sağ salim bulunmasına çok sevindiklerini belirterek, "Rahat bir nefes aldık. Arama kurtarma çalışmalarına katılan tüm ekiplere ve halkımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Çocuğun daha önce de üç kez kaybolduğu bilgisinin bulunduğunu anlatan Yalçın, "Olayın tekrarlanmaması için çalışma yürüteceğiz. Aileyle ilgili sosyal gözlem tedbiri alacağız" dedi.

Çevresiyle iletişim problemi yaşayan ve konuşmayan çocuğun en son 31 Ocak'ta kaybolduğu ve evine yakın bir arazide ağaç altında bulunduğu öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...