6 yaşındaki oğlunu öldürüp intihara kalkıştı

Mardin'de bir süredir bunalımda olduğu ve ilaç tedavisi gördüğü öne sürülen 26 yaşındaki Filiz Z., 6 yaşındaki oğlu İbrahim'i bıçaklayarak öldürdükten sonra bileklerini keserek, intihar girişiminde bulundu. Filiz Z., yoğun bakımda tedavi altına alındı.

DHA 02.01.2019 - 17:18

6 yaşındaki oğlunu öldürüp intihara kalkıştı

Mardin'in merkez Artuklu ilçesinin Savurkapı Mahallesi'nde bir süredir bunalımda olduğu, bu nedenle ilaç tedavisi gördüğü iddia edilen Filiz Z. (26), oğlu İbrahim'i (6) bıçaklayarak öldürdü.

Öğleden sonra meydana gelen olayda Filiz Z. ardından aynı bıçakla bileklerini keserek, intihar girişiminde bulundu. Evden gelen sesler üzerine komşuları zili çaldı. Kapıyı açan olmayınca da polise haber verildi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, eve girdiklerinde küçük İbrahim ile annesini kanlar içerisinde, hareketsiz yatarken buldu.

Eve çağrılan sağlık görevlileri, İbrahim'in aldığı bıçak darbeleri sonucu yaşamını yitirdiğini belirledi. Bileklerini kesen Filiz Z. ise ilk müdahalenin ardından Mardin Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yoğun bakımda tedavi altına alınan Filiz Z.'nin durumunun ağır olduğu, hayati tehlikeyi atlatamadığı öğrenildi. Küçük çocuğun cenazesi ise annesinin tedavi altında tutulduğu hastanenin morguna konuldu.

Sayfa Yükleniyor...