6 yeni film vizyonda

Bu hafta 6 yeni film vizyona girdi.

06.07.2012 - 06:18

6 yeni film vizyonda

İNANILMAZ ÖRÜMCEK ADAM
Yönetmenliğini Marcc Webb'in üstlendiği 'İnanılmaz Örümcek Adam' vizyonda. ABD yapımı 3 boyutlu, aksiyon, fantastik türündeki filmin oyuncuları arasında Andrew Garfield, Emma Stone, Sally Field ve Martin Sheen yer alıyor.


Filmde ailesi tarafından terk edilmiş, dayısı ile eşinin büyüttüğü, sosyal hayatta zayıf karakterli, lise çağında bir genç olan Peter Parker'ın, her ergenin yaşadığı ''Ben kimim, nereye aitim?'' psikolojisinin derin sorgulaması ele alınıyor.

Birçok ergen gibi, Peter da kim olduğunu ve bugünlere nasıl geldiğini çözmeye çalışıyor. Aynı zamanda Peter ilk aşkı olan Gwen Stacy ile aşk, bağlılık ve sırlarla iligili mücadelesini de veriyor. Peter babasına ait bir evrak çantası bulduğunda, anne ve babasının kayboluş nedenini anlamak için araştırmalarına başlıyor. Bu onu Oscorp’a ve babasının eski ortağı olan Dr. Curt Connor’un  laboratuvarına yönlendirir. Örümcek-Adam Connor’un ikinci kişiliği ile karşı karşıya gelir. Peter, güçlerini kullanarak hayatını değiştirecek bir karar alır ve kahraman olmak için kaderine yön verir.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

PEKİ ŞİMDİ NEREYE?
Yönetmenliğini Nadine Labaki'nin üstlendiği dram ve komedi türündeki ''Peki Şimdi Nereye'' adlı filmde, Nadine Labaki, Sasseen Kawzally, Mostafa Al Sakka, Caroline Labaki, Muhammad Aqil, Petra Saghbini, Anjo Rihane rol alıyor.

Nadine Labaki, senaryosunu yazdığı, yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlenip rol aldığı son filminde dinsel çatışmaları ve savaşın anlamsızlığını kadınların kıvrak zekası üzerinden eleştiriyor.

Cannes'daki dünya prömiyerinde dakikalarca ayakta alkışlanan Labaki'nin mizah ve dolu son filmi olan ''Peki Şimdi Nereye'', memleketi Lübnan'nın ortasındaki küçük bir köyde geçiyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

BU DANS SENİN
Yönetmenliğini Sarah Polley'in üstlendiği 'Bu Dans Senin'de, Michelle Williams, Seth Rogen, Sarah Silverman, Luke Kirby, Aaron Abrams, Danielle Miller, Vanessa Coelho, Avi Phillips rol alıyor.

Dram türündeki film, Margot ve Lou isimli ve 5 yıldır evli olan, dışarıdan bakıldığında sorunsuz ilişki yürüten bir çiftin hikayesini anlatıyor. Sarah Polley'in ikinci uzun metrajlı filmi olan yapım, sevgi, bağlılık, ihanet üzerine günümüz evliliklerine bir bakış açısı sunuyor.

Meşhur yemek kitabı yazarı Lou ile mutlu bir evliliği olan 28 yaşındaki Margot bir gün Daniel isimli bir adamla karşılaşır ve aralarında etkileşim olur. Daniel''ın evlerinin karşısındaki caddede yaşadığını öğrenmesiyle Margot''un evcimen hayatı zamanla altüst olur ve bir karar vermek zorunda kalır.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

KIYAMET KİTABI
Güney Kore yapımı, ''Kıyamet Kitabı'' adlı korku türündeki filmin yönetmenliğini Pil-sung Yim ve Kim Ji-woon üstleniyor. Filmdeki oyuncular arasında Kang-woo Kim, Ma Dong-seok, Jin Ji-hee, Go Joon-hee bulunuyor.

3 farklı hikayenin iç içe geçtiği filmde, elektrik mühendisi Pak Do-won tarafından bir tapınağı aydınlatması için bir robot üretmesi ve robotun tapınağın baş rahibi Hye-joo tarafından da koruma altına alınması sonrası yaşanan olaylar anlatılıyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

DEDEKTİF DEE VE GİZEMLİ ALEV
Yönetmenliğini Hark Tsui'nin üstlendiği, Hong Kong yapımı aksiyon türündeki ''Dedektif Dee ve Gizemli Alev'' filmin oyuncuları arasında, Bingbing Li, Andy Lau, Carina Lau, Sos Haroyan, Jinshan Liu, Jean-michel Casanova, Lu Yao bulunuyor.

Filmin konusu şöyle: M. S. 90 yılında Luoyang’ta dev bir Budist anıtı inşa edilmektedir. Yapımın bittiği gün, Çin’in ilk kadın İmparatoru Wu tahta oturacaktır. Ancak bazı olaylar Wu’nun tahta çıkmasını tehdit etmektedir. Sekiz yıl boyunca Wu’nun adamlarından bazıları halka açık yerlerde yanmaya başlar. Son kurban anıt sorumlusudur. Katil, otoriteye meydan okumaktadır.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

AŞK SANATI
Yönetmenliğini Emmanuel Mouret üstlendiği 'Aşk Sanatı'nda, Gaspard Ulliel, Julie Depardieu, Frederique Bel, François Cluzet, Elodie Navarre rol alıyor.

Günümüz modern ve karmaşık kadın-erkek ilişkilerinin masaya yatırıldığı filmde, filmin yönetmenliği ve senaristliğini de üstlenen oyuncu Emmanuel Mouret sinemaseverlere aşk sanatını öğretiyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

GEÇTİĞİMİZ HAFTANIN FİLMLERİ

FAUST
Alman yazar Wolfgang Won Goethe'nin ''ruhunu şeytana satan insanı'' anlattığı ünlü eseri ''Faust'', bu kez ünlü Rus yönetmen Alexandre Sokurov'un yorumuyla izleyiciyle buluşacak.

Goethe’nin bilginin arayışı hakkındaki trajedisinden esinlenen Faust 19. yüzyılda geçiyor ve yapıta adını veren, ruhunu şeytana satan kahramanını izliyor. O bir düşünürdür, fikirlerin sözcüsü, haberleri yayan kişidir; entrikacıdır, hayalperesttir. Açlık, açgözlülük, şehvet gibi temel güdülerin yönlendirdiği adsız bir adamdır. Goethe’nin Faust’una meydan okuyan mutsuz, peşine düşülmüş bir varlıktır. İlerlemek mümkünse neden olduğun yerde durasın ki?

Anton Adasinskiy, Hanna Schygulla ve Sigurdur Skulasson'ın rol aldığı film, dünya prömiyerini 68. Venedik Film Festivali'nde yaptı ve ''Altın Aslan'' ödülünü aldı.

Film 31. İstanbul Film Festivali'nde ''Yıllara Meydan Okuyanlar'' bölümünde Türkiye seyircisiyle buluşmuştu.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

BUZ DEVRİ 4
Yönetmenliğini Steve Martino ve Michael Thurmeir'in yaptığı ''Buz Devri 4: Kıtalar Ayrılıyor (Ice Age: Continental Drift)'', bu kez 3D olarak hayranlarıyla buluşacak.

Küçüklerin olduğu kadar büyüklerin de ilgiyle izlediği serinin yeni bölümünde Manny, Diego ve Sid'in, kendilerini diğerlerinden ayıran afetten sonra sürüklendikleri bir kıtada başlarına gelenler beyazperdeye taşınıyor.

Bir buzdağından derme çatma bir gemi yapan kahramanlarımızın maceralarla dolu epik deniz seferi böyle başlıyor. Manny ve arkadaşlarını bu yeni dünyada egzotik deniz canavarları ve acımasız korsanlar da bekliyor. Tarih öncesi sincap Scrat ise bildiğiniz gibi, lanetli palamudu onu nereye sürüklerse oraya gidiyor

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

ÇERNOBİL'İN SIRLARI
Haftanın korku filmi ''Çernobil'in Sırları'' ise 1986'da Rusya'da Çernobil nükleer reaktörünün patlamasıyla dünyayı nükleer felaket gerçeğiyle yüz yüze getiren Çernobil Faciası'ndan yola çıkıyor.

Yönetmenliğini Bradley Parker'ın yaptığı filmde, Devin Kelley, Jonathan Sadowski, Ingrid Bolso Berdal rol aldı.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

DAHA İYİ BİR HAYAT
''Daha iyi bir hayat'' adlı dram türü Fransız filminde ise Guillaume Canet, Leila Bekhti, Slimane Khettabi rol alıyor.

Film, sevdiği kadın ve oğluyla başka bir şehirde yeni bir hayat kurmak isteyen Yann'ın yaşadıklarını anlatıyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

YA AŞK OLMASAYDI
Romantik komedi türündeki ''Ya Aşk Olmasaydı''nın yönetmenliğini ise Vicente Villanueva yapıyor. Hugo Silva, Adriana Ugarte, Alejandro Casaseca, Paco Luque, Inma Cuevas'ın rol aldığı filmde, gittiği falcının hayatının aşkını pek yakında bulacağını söylediği Merce'in ve bir televizyon yıldızı olmak isteyen kardeşi Loreto'nun hikayesini anlatıyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

SERT RÜZGARLAR
Oliver Adam'ın ''Des Vents Contraires'' kitabından uyarlanan ''Sert Rüzgarlar'' (Headwinds) filminin yönetmenliğini Jalil Jespert üstlendi.

Benoit Magimel, Isabelle Carre, Audrey Tautou, Antoine Dulery, Ramzy Bedia, Marie-Ange Casta ve Bouli Lanners'ın rol aldığı film, dalgalı bir denizde rüzgara karşı çocuklarıyla bindiği gemiyi su üstünde tutmaya çalışan bir babanın hikayesini anlatıyor.

Eşi Sarah'nın arkasında hiçbir iz bırakmadan kaybolmasından sonra iki küçük çocuğuyla yalnız yaşayan Paul, bir yılın ardından yeni bir başlangıç yapmak ve çocuklarına daha mutlu bir hayat sağlamak için büyüdüğü kasaba olan Saint Malo'ya taşınmaya karar verir. Ancak Sarah'nın onları nasıl olup da terk edebildiği sorusu, geçmişe sünger çekmelerine engel olmaktadır.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

RUH EŞİM
C.R.A.Z.Y. ile ilgi toplayan yönetmen Jean-Marc Vallee, geçen yıl eylül ayında Venedik Film Festivali'nde prömiyeri yapılan son filmi ''Ruh Eşim'' (Cafe de Flore) ile bu hafta seyirci karşısına çıkacak.

Vallee'nin senaryosunu da yazdığı filmde, Vanessa Paradis, Kevin Parent, Helene Florent, Evelyne Brochu, Marin Gerrier, Alice Dubois, Evelyne de la Cheneliere rol alıyor.

Bir adamla bir kadın arasındaki aşkı, bir anneyle oğlu arasındaki sevgiyi anlatan ''Ruh Eşim'', sevgiye dair fantastik bir macera, aşk hakkında mistik ve doğaüstü bir yolculuk özelliği taşıyor.

Film, biri 1960'ta, diğeri günümüzde geçen ama birbirine paralel ilerleyen iki farklı olay örgüsünü izliyor. Birinde 1960'ların Paris'inde bekar bir anne olan Jacqueline, Down sendromlu oğlu için her şeyi feda etmeyi göze alırken, diğer öyküde Montreal'de eşinden tatsız bir şekilde boşanan ünlü bir DJ konu alınıyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

CAN YOLDAŞIM
''Can Yoldaşım'' (Darling Companion) filminin kadrosu, Oscar ödüllü oyuncular Diane Keaton (Beth), Kevin Kline (Joseph) ve Diane Wiest (Penny) ile Oscar adayı Richard Jenkins'ten oluşuyor.

Lawrence Kasdan'ın yönettiği ve cerrah olan Joseph ile karısı Beth'in öyküsünü anlatan romantik filmin konusu şöyle:

''Bir kış günü, Beth ve kızları yolun kenarında, perişan halde, kayıp bir köpek görür. Boş bir yuva ile kendi hayatı içinde kaybolan kocasıyla boğuşan Beth ile kurtardığı hayvan arasında özel bir bağ oluşur. Joseph yazlık evlerindeki bir düğünün ardından köpeği kaybedince, çılgınca bir arayış başlar. Deliye dönen Beth, düğünden sonra kalan birkaç misafirden ve gizemli, genç bir kadından yardım ister. Gruplar halinde köpeği aramaya çıkan bu insanlar, komik, sinir bozucu, bazen de son derece duygusal olmak üzere umulmadık anlar sunan bu maceradan derinden etkilenir.''

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

KIRIK MİDYELER
Genç yönetmen Seyfettin Tokmak'ın ilk uzun metraj filmi ''Kırık Midyeler'', 4 dil ve 4 ırkı buluşturan ve sınırları aşan bir dostluk hikayesi.

Engin Benli, Uğur Barış Mehmetoğlu, Seydo Çelik, Selma Alispahic, İpek Kızılörs, Enzo Ikah, Volga Sorgu ve Cumhur Sarı'nın rol aldığı filmde, Almanya'ya gitme hayaliyle para biriktirmek için İstanbul'a gelen Hakim ve Faysal'ın, hasta kızının tedavisi uğruna yollara düşen Medina'nın Boşnak kızı Elma'nın, Afrika'dan Avrupa'ya uzanan umutlarına tutunan Babatunde'nin yolları Kumkapı'da bir pansiyonda kesişiyor.

Hakim ve Faysal'ı canlandıran Uğur Barış Mehmetoğlu ve Seydo Çelik, ilk kez bir sinema filminde oynamalarının yanı sıra ilk kez İstanbul'a geldi ve burada ilk kez sinemada film seyretti. Bosna Hersek'te bir diva olan Selma Alispahic ise ilk kez Türkiye'de bir filmde oynadı. Afrikalı müzisyen Enzo Ikah da ilk oyunculuk denemesini Kırık Midyeler'de gerçekleştirdi.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

AŞK PERİSİ
Bir insan ile bir perinin imkansız aşkını ele alan ''Aşk Perisi'' (The Fairy) filminin yönetmenliğini Dominique Abel ve Fiona Gordon gerçekleştirdi.

Komedi unsurları taşıyan filmin konusu şöyle:

''Bir motelin gece resepsiyoncusu olan Dom'un sakin gecesi önce İngiliz bir turistin, sonra da peri olduğunu iddia edip ona üç dilek hakkı sunan yalın ayak bir kadının gelmesiyle hareketlenir. Bir dizi gülünç olay boyunca, Dom ve peri aşkları uğruna bir araya gelmek için çabalar, çatıların tepesinden su altına kadar uzanan macera böyle başlar.''

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

PIRANHA 3DD
Daha önce Pirana 3D'de Lake Victoria'yı teröre boğan piranalar, Pirana 3DD'de (Piranha 3DD) geri dönüyor ve kurbanlarını bu defa beklemedikleri bir yerde, Aquapark'ta yakalıyor.

Hikaye Arizona, Cross Lake'te su parkı işletecek bir aile üzerinde ilerliyor. Parkın işletmesini üstlenen Chet, parkı şehrin merkezine değil, gölün kenarına yapmaya karar verdiğinde, piranaların saldırısına da açık hale geldiklerinin farkında değildir.

İlk filmde olduğu gibi 1970 ve 1980'lerin gençlere hitap eden korku sineması unsurlarını harmanlayan film, küçük bir aşk hikayesine de yer veriyor.

John Gulager'in yönettiği filmde, Christopher Lloyd garip kişilikli pirana uzmanı rolüyle, ''Sahil Güvenlik'' dizisinin yıldızı David Hasselhoff ise Aquapark'ın açılışına katılmak üzere seyirci karşısına çıkacak. Filmin diğer oyuncuları arasında Gary Busey, Katrina Bowden, Danielle Panabaker, Matt Buch, Chris Zylka ve David Koechner yer alıyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

SKOR SIFIR
Yönetmenliğini Ben Palmer'ın üstlendiği ''Skor Sıfır'' (The Inbetweeners) filminde sinemaseverler, dört kafadar lise öğrencisinin okulu bitirdikten sonra Yunanistan'ın Mali adasına tatile çıkmalarıyla başlarına gelen komik olaylara tanık olacak.

Filmde, James Buckley, Blake Harrison, Joe Thomas, Simon Bird, Emily Head, Lydia Rose Bewley, Laura Haddock gibi isimler rol alıyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

RUHLAR OTELİ
Haftanın korku filmi, ''Ruhlar Oteli''nin (The Innkeepers) yönetmenliğini Ti West üstlenirken, başrolleri Sara Paxton, Pat Healy ve Kelly McGillis paylaşıyor.

Hayaletli olduğuna dair nam salmış ve 100 yıldır hizmet veren Yankee Pedlar Inn Oteli kapanmak üzereyken, iki genç çalışan Claire ve Luke, otelin sırlarını açığa çıkarmak için doğaüstü olaylara dair kanıt aramaya başlar. Ancak asıl soru şudur, onlar mı aradıkları şeyi önce bulacak, yoksa aradıkları şey mi onları önce bulacak?

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

Sinemalar-Seanslar

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...