6 yeni film vizyonda

49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nden 4 önemli ödülle dönen Zerre ile beraber bu hafta 6 yeni film gösterime girdi.

29.03.2013 - 06:28

6 yeni film vizyonda

Bu hafta 2'si yerli 6 film vizyona girdi.

'ZERRE'
49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Yönetmen, En İyi İlk Film, En İyi Sanat Yönetmeni ve SİYAD Ödülleri'ne layık görülen Zerre, bu hafta gösterime girdi.


Erdem Tepegöz'ün yazıp yönettiği filmde, Jale Arıkan, Suat Oktay Şenocak, Ali Beyat, Sencar Sağdıç ve Özay Fecht izleyici karşısında.

Filmde, Zeynep isimli kadının, küçük kızı ve annesiyle büyük şehirde kendi ayakları üzerinde kalmak için verdiği mücadele konu ediliyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

'ATATÜRK'ÜN FEDAİSİ TOPAL OSMAN: CUMHURİYETE GİDEN YOL'
Türk siyasi tarihinin farklı açıdan ele alındığı "Atatürk'ün Fedaisi Topal Osman: Cumhuriyete Giden Yol" bu hafta izleyicilerle buluştu.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Atilla Akarsu'nın üstlendiği filmde, Bülent Polat, Orhan Kılıç, Ali Yaylı, Özcan Varaylı ve İbrahim Yazıcı rol alıyor.

Dram türündeki filmde, gönüllü olarak katıldığı Balkan Savaşı'nda bacağından yaralanan ve "Topal Osman"ın, Birinci Dünya Savaşı'nda Kafkas Cephesi'nde ve İzmir'in Yunanlar tarafından işgal edilmesinin ardından verdiği mücadele anlatılıyor.

Filmde, "Topal Osman"ın, Mustafa Kemal Atatürk tarafından Muhafız Alayı Komutanlığı'na getirilmesi sonrası yaşananlar ve dönemin diğer gelişmeleri de izlenebilecek.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

'OBLIVION'
"Oblivion" filminin yönetmen koltuğunda "Tron" filmiyle tanınan Joseph Kosinski oturuyor.

Kosinski'nin aynı isimli çizgi romanından uyarlanan filmin oyuncu kadrosunda, Tom Cruise, Olga Kurylenko, Andrea Riseborough, Nicolaj Coster-Waldau, Melissa Leo ve Morgan Freeman yer alıyor.

ABD yapımı bilim-kurgu türündeki filmde, askeri yönetimin eseri olan bir grubun, keşif için bir zamanlar insanların yaşadığı "dünya" gezegenine gönderdiği "Jack" isimli askerin karşılaştığı olaylar izlenebilecek.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

'KORKUNÇ BİR FİLM 5'
Malcolm D. Lee imzalı "Korkunç Bir Film 5" filminde, Ashley Tisdale, Lindsay Lohan, Charlie Sheen, Tyler Posey, Terry Crews rol alıyor.

Senaryosunu David Zucker ve Pat Proft'un kaleme aldığı komedi türündeki filmde, mutlu bir evlilikleri olan "Dan" ve "Jody"nin, "vahşi" bir yaşam süren çocuklarının eve gelmesiyle değişmesi anlatılıyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

'CROOD'LAR'
Animasyon türündeki 3 boyutlu "Crood'lar" filmi, çocukları salonlara çekmeyi amaçlıyor.

Kirk De Micco ve Chris Sanders'in yazıp yönettiği ABD yapımı filmin seslendirmelerini Nicolas Cage, Ryan Reynolds, Emma Stone, Catherine Keener ve Zendaya Coleman yaptı.

Filmde, kendilerini her türlü tehlikeden korudukları mağaraların yok edilmesi üzerine uzun bir yolculuğa çıkan "Crood'lar"ın, fantastik varlıkların da bulunduğu bir dünyayı keşfetmesi sonucu yaşanan gelişmeler konu ediliyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

'GAZETECİ ÇOCUK'
Yönetmenliğini Lee Daniels'in yaptığı "Gazeteci Çocuk" filminin senaryosunu Pedro Almodovar yazdı.

Nicole Kidman, Zac Efron, Tobey Maguire, John Cusack ve Matthew McConaughey rol aldığı gerilim türündeki filmde, bir muhabirin idam sırasını bekleyen bir mahkumun adını temize çıkarma arayışlarını anlatılıyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

GEÇTİĞİMİZ HAFTANIN FİLMLERİ

'ÖLDÜREN TUTKU'
Usta sinemacı Brian De Palma'nın merakla beklenen son filmi Passion, ya da Türkçe adıyla Öldüren Tutku bu hafta vizyonda.

Genç bir iş kadını olan Isabelle, patronu Christine’a aşırı derecede hayran ve bu hayranlığından dolayı da biraz naiftir. Fakat danışmanlığını yürüttüğü Christine, Isabelle’in projesinin fikrini çalar. Isabelle intikam için cinayete kadar uzanan sürükleyici bir plan hazırlar, fakat Christine'nın onu tehlikeli bir oyuna sürüklediğinin farkına varamaz. Şimdi katil ile maktulün yer değiştirdiği sıra dışı bir oyunun parçası olurlar.

2011 tarihli, Alain Corneau'nun yönettiği Fransız filmi Love Crime'ın yeniden çevrimi olan yapımda Rachel McAdams, Noomi Rapace ve Paul Anderson başrolleri paylaşıyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

'SICAK KALPLER'
Orijinal adı Warm Bodies olan Sıcak Kalpler modası hiç geçmeyen zombi temalı filmlerin bir yenisi aslında. Salgından etkilenmiş zombi bir 'delikanlı', kendisini yok etmeye gelen Julie'ye bir anda vurulur. Onu ısırıp beslenmesi gerekirken aşık olmuştur, zira kaybettiği insani özellikleri teker teker ve yavaş yavaş yerine gelmeye başlar. Julie'ye hissettiği aşk kalbinin yeniden atmasını sağlarken, adını ve nasıl öldüğünü dahi hatırlamayan karakterimiz hislerini geri kazandıkça 'iyileşir'; üstelik bu iyileşme etkisi salgından etkilendiğine inanılan diğer zombileri de olumlu yönde etkileyecektir. Tabii insanlığın geri kalanını inandırabilirlerse!

Başrollerde Nicholas Hoult ve Teresa Palmer'ı seyrettiğimiz filmin oyuncu kadrosunda John Malkovich, Dave Franco ve Rob Corddry gibi isimler yer alıyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

'AŞK, ŞİMDİ'
Jenny Downham'ın 'Before I Die' isimli romanının beyaz perde uyarlaması olan Aşk Şimdi'nin senaryosu ve yönetmenliği, ilk filmi 'Imagine Me & You' ile sinemaya giriş yapan yönetmen Ol Parker'a ait. Tessa, lösemi hastalığına yakalanmış, gördüğü dört yıllık kemoterapi tedavisinin ardından doktorlar tarafından iyileşemeyeceği yönünde teşhis konulmuş gencecik bir kadındır. Ölümü kabullenen çaresiz Tessa son günlerini hastanede tedavi olarak ya da acı çekerek geçirmeyi istemez. Bu süreci sevdikleriyle birlikte olabileceği hayat dolu anlarla değerlendirmeye karar veren genç kadın ölmeden önce yapmak istediklerini sıraladığı bir liste hazırlamaya koyulur.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

Vlad Barbe ve Maksim Sveshnikov'un yönettiği animasyon türündeki 3 boyutlu ''Karlar Kraliçesi'' filmi, çocukları salonlara çekmeyi hedefliyor.

Danimarkalı yazar Hans Christian Andersen'in kaleme aldığı ''The Snow Queen'' masalından uyarlanan Rus yapımı film, insanları dondurmak isteyen Kuzey Kutbu kraliçesinin, sihirli aynası tarafından ''Vegard'' isimli cam ustasından gelecek tehdit için uyarılması üzerine yaşanan gelişmeleri konu ediyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

'KOLEKSİYONCU 2'
Yönetmenliğini Marcus Dunstan'ın üstlendiği ''Koleksiyoncu 2'' filminde, Josh Stewart, Christopher McDonald, Navi Rawat, Daniel Sharman, Johanna Braddy izleyici karşısına çıkacak.

Haftanın bir diğer korku filmi olan Koleksiyoncu 2'de maskeli katil dehşet saçmak için bir kez daha geri geliyor. Arkin kurtulmuş halde hastanede yatmaktadır ve maskeli seri katil şimdi yeni bir kurbanın peşindedir: genç ve çok güzel Elena. Genç kız bir arkadaşının ısrarıyla kendisini bekleyen tehlikelerden habersiz, bir ev partisine gider. Psikopat katil tarafından kaçırılan Elena, katilin işkence merkezi olarak kullandığı terk edilmiş bir otele hapsedilir. Kızının ortadan kaybolduğu kısa sürede fark eden babası, rehin tutulduğu yerden kızını kurtarmak için bir grup adam kiralar. Kurtarma ekibi, kendilerine yol göstermesi içinse koleksiyoncunun elinden kurtulmayı başaran tek insan olan Arkin'i seçerler. Arkin'in hayatı Elena'nınki için yeniden tehlikededir.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

'KOŞULSUZ SEVGİ'
Hem sinemada hem de sahne sanatlarında oyunculuk ve yönetmenlik yönleriyle tanınan Rufus Norris’in ilk sinema filmi olan Koşulsuz Sevgi, Daniel Clay’in romanından sinemaya uyarlandı.

Skunk Kuzey Londra'da yaşayan şeker hastası bir kızdır. Fakat geçirdiği şiddetli ve olaylı yaz tatili sonrası, hayatındaki masumiyet de uçup gidecektir. Evi, mahallesi, okulu onun için bambaşka yerler haline gelir; çocukluğunun belirsizliği yerini önce korkunç şüphelere, ardından ani, nedensiz, neşeli bir keşmekeşe bırakır.

2012 Cannes Film Festivali Eleştirmenler Haftası'nda açılış filmi olarak gösterilen Koşulsuz Sevgi'nin müzikleri de Damon Albarn imzasını taşıyor. Başrollerde ise Cillian Murphy, Tim Roth ve Robert Emms yer alıyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

'EL-CİN'
Haftanın tek yerli yapımı, ''Dabbe'' ve ''Semum'' filmlerinin yönetmeni Hasan Karacadağ'ın bir süredir vizyon bekleyen korku türündeki yeni filmi El-Cin bu hafta izleyiciyle buluşuyor.

Fulya Zenginer, Oğuzhan Yıldız, Mine Vurankaya, Serdal Genç ve Hande Kaptan'ın oyuncu kadrosunda yer aldığı gerilim türündeki filmin konusu şöyle:

İstanbul'un sahil ilçesi Şile'de küçük bir kız kimliği belirsiz kişilerce kaçırılır. Olaylardan habersiz, kendi halinde yaşayan 5 üniversiteli genç, bir anda bu kızla ilgili garip olaylar yaşamaya başlarlar. Aniden beliren, telepatik görüntüler, belirsiz fısıltılar, lanetli olaylar çevrelerini sarar. Kızla ve ailesiyle hiçbir ilgileri yokken neden bu görüntülerle karşılaştıklarını çözemezler. Kendi kendilerine bir çıkış yolu ararken, gizemli kaçırılmanın ardındaki sırlar onları cinler alemine doğru sürükler.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

HITCHCOCK
'Hitchcock' sinema tarihinin en etkileyici isimlerinden Alfred Hitchcock ile karısı ve ortağı olan Alma Reville’in aşklarını anlatıyor. Film, Hitchcock’un çığır açan filmi Psycho’nun yapım sürecinde geçiyor.

Filmde Alfred Hitchcock’u unutulmaz yapımlarda birbirinden başarılı performanslara imza atmış olan Oscar ödüllü ünlü aktör Anthony Hopkins canlandırıyor. Helen Mirren’ı Hitchcock’un karısı Alma rolünde izleyeceğimiz filmde Scarlett Johansson, James D''Arcy, Jessica Biel, Michael Stuhlbarg, Toni Collette gibi ünlü isimler ro alıyor.

Hitchcock'un çığır açan filmi ''Sapık''ın yapım sürecinde geçen film, yönetmenin karısı ve ortağı olan Alma Reville ile aşkını anlatıyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

THE HOST
Yönetmenliğini Andrew Niccol'un üstlendiği 'The Host'ta, Diane Kruger, Saoirse Ronan, Chandler Canterbury, Jake Abel ve William Hurt, izleyici karşısına çıkacak.

''Alacakaranlık'' serisinin yazarı Stephanie Meyer'in ''The Host'' adlı romanından uyarlanan bilim kurgu türündeki filmin konusu şöyle:

''Dünya görünmeyen bir düşman tarafından istila edilmişti. İnsanların bedenleri, bu istilacılar için sahiplik yaparken bedenler bir değişikliğe uğramamış gibi görünse de zihinleri ele geçiriliyordu. Neredeyse herkes teslim olmuştu. Geriye kalan birkaç insandan biri olan Melanie'nin de bedenini alan ruh, yetkililer tarafından bir insan bedeninin içinde yaşarken karşılaşabileceği zorluklar hakkında uyarılmış olsa da bedeninin sahibi zihninden vazgeçmeyi reddeder.''

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

MUTLULUK
Doris Dörrie'nin yönettiği filmde, Berlin'de yaşayan ve birbirinden çok ayrı hayatlar süren iki gencin olası birliğinin hikayesi anlatılıyor. 

Savaş yüzünden göç etmek zorunda kalan Irina (Alba Rohrwacher) mecburen fahişelik yaparak hayatta kalır. Kalle (Vinzenz Kiefer) ise evsiz ve işsiz bir serseridir. Berlin'de tanışan ve birbirlerine aşık olan genç çift, yaşadıkları kötü koşulları geride bırakarak beraber bir yaşam kurmak isterler. Özellikle Irina geçmişini hatırlamak istemez. Bir apartman dairesi tutarak, yeteri kadar kazandıracak bir iş bulurlar. Tam mutlu bir yaşama doğru gittiklerine inanırken, bu toz pembe dünyaları beklenmedik bir olay nedeniyle allak bullak olacaktır.

Ferdinand von Schirach'ın kitabından yönetmen Doris Dörrie tarafından senaryolaştırılan filmin başrollerinde ise Alba Rohrwacher ve Vinzenz Kiefer yer alıyor.

SELAM
Levent Demirkale'nin yönettiği haftanın yerli yapımı 'Selam'da idealist, fedakar ve Türkiye sevdalısı 3 öğretmenin birbirinden ayrı hikayeleri anlatılıyor.

Gittikleri ülkeleri vatanları, karşılarına çıkan farklı renk ve dildeki insanları ise kardeşleri bilen Zehra, Harun ve Adem öğretmenin İstanbul’dan yola çıkışıyla başlıyor film. Haritada yerini dahi bilmedikleri ülkelere giden fedakâr öğretmenlere destek olmak için vatanlarından ayrılan üç öğretmenin öyküsü tamamen yaşanmış hikâyelerden yola çıkılarak beyazperdeye yansıtılıyor. Türkiye’den dünyaya uzanan barış köprüsü kurmak üzere yola çıkan fedakâr öğretmenlerin tek bir gayeleri vardı: Gittikleri ülkelere sıcacık bir Selâm götürmek

Senaryosunu Necati Şahin'in kaleme aldığı dram türündeki filmde, Fatma Karanfil, Burçin Abdullah, Yunus Emre Yıldırımer, Canan Uzun ve Emre Karakoç, rol alıyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

AŞKA YÜKSELİŞ
Farklı dünyalara ait iki insanın tutkulu aşk öyküsünün anlatıldığı gençlik filminde başrolleri Maria Valverde ve Mario Casas paylaşıyor. Yönetmen ise Fernando González Molina.

Babi ve Hache (H.) birbirlerinden çok farklı olan lise çağındaki iki gençtir. H. orta sınıf bir aileden gelen asi, tehlike seven, kısıtlanmaya gelemeyen ve çok çapkın bir delikanlıyken, Babi üst orta sınıf ailesinin rahat yaşam koşulları içinde, masumiyetin ve ahlaki değerlerin ön planda tutulduğu bir yaşam sürmektedir. İlk tanıştıkları birbirlerinden nefret eden ikili, zamanla karşı koyamadıkları bir çekimle birbirlerine tutulurlar. Her ikisi de hayatta ilk kez gerçek aşkı ve bağlanmayı yaşarlar. Ailelerinin ve çevrelerinin tüm karşı koymalarına rağmen...

G.I. JOE: MİSİLLEME
G.I. Joe Efsanesi son filminde yine zorlu görevlerle geri dönüyor. Ekip bu sefer dünyayı hakimiyeti altına almayı hedefleyen Zartan ve onun adın çalışanlar ve Zartan'ın etkisi altına giren dünya liderleriyle zorlu bir mücadeleye giriyor...

Stephen Sommers'ın 2009 yılında çektiği G.I. Joe: Kobra’nın Yükselişi (G.I. Joe - Rise of Cobra) filminden bayrağı Jon Chu devralıyor.

Bruce Willis, Channing Tatum, Dwayne Johnson, Arnold Vosloo, Ray Stevenson'ın rol aldığı filmin senaryosunu Paul Wernick ve Rhett Reese kaleme aldı.

LANET
Ellison Oswalt isimli bir suç yazarı, romanına malzeme toplamak için işlenen korkunç cinayetleri araştırmak üzere, eşi Tracy ve iki çocuğuyla birlikte ülkenin bir ucundan diğerine seyahat eder. Kiraladıkları dairede daha önce yaşayan tüm hane halkı öldürülmüştür. Ellison evin tavan arasında gizemli bir kutu bulur. Bulduğu bu kutunun içinden bir adet projektör ve onlarca video kaseti çıkar. Kasetleri izlemeye karar verir ve karşılaştığı sonuç tüyler ürperticidir.

Karşısına çıkan şey daha önce burada yaşayan ailelerinin işkence ve ölümlerini kayda alındığı snuff filmlerdir. Kanı donan Ellison cinayetlerin ardında yatan gerçekleri ortaya çıkarmaya karar verir.

Yapımını Paranormal Activity filminin yapımcılarının yürüttüğü filmin yönetmen koltuğunda The Exorcism of Emily Rose filmiyle tanıdığımız Scott Derrickson bulunuyor. 

'MAHMUT İLE MERYEM'
Yönetmenliğini Mehmet A. Öztekin'in yaptığı dram türündeki ''Mahmut ile Meryem'' adlı film, sinemaseverlerle buluşacak.

Senaryosunu Yerkan Kahraman ve Eşref Dinçer'in yazdığı filmde, Aras Bulut İyinemli, Cemal Hünal, İlker Kızmaz, Polat Bilgin ve Tomris İncer rol alıyor.

Gence hükümdarı Ziyad Han'ın Müslüman oğlu Mahmut ve keşişin kızı Meryem'in imkansız aşkını konu alan filmde, sevginin, insanı hırstan ve benlikten kurtaracak tek yol olduğu anlatılıyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

'SABİT KANCA'
İsmail Baki Tuncer'in televizyonda fenomen haline gelen tiplemesi ''Sabit Kanca'', aynı isimli filmle beyaz perdeye taşındı.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Alper Mestçi'nin üstlendiği komedi türündeki filmde, Sinan Çalışkanoğlu, İsmail Baki Tuncer, Orhan Aydın, Halil Sezai, Ahmet Yüksel Or izleyici karşısına çıkacak.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

'YOLDA'
Bu hafta vizyona girecek Amerika-Fransa ortak yapımı ''Yolda'' filminin yönetmen koltuğunda Walter Salles oturuyor.

Dram türünde filmin oyuncuları arasında Kristen Stewart, Kirsten Dunst, Viggo Mortensen, Amy Adams ve Steve Buscemi yer alıyor.

Senaryosunu Jack Kerouac ve Jose Rivera'nın kaleme aldığı filmde, New Yorklu genç yazar Sal Paradise'ın babasının ölümünün ardından sabıkalı Dean Moriarty ile tanışması sonucu yaşanan gelişmeler konu ediliyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

'DEV AVCISI JACK'
Aksiyon ve dram türündeki ''Dev Avcısı Jack'' filminin yönetmenliğini Bryan Singer yaptı.

Oyuncuları arasında Ewan McGregor, Bill Nighy, Eleanor Tomlinson, Ian McShane ve Stanley Tucci'nin yer aldığı filmin senaryosunu Christopher McQuarrie, Dan Studney ve Darren Lemke yazdı.

Hikayesi klasik bir İngiliz efsanesine dayanan filmde, insanların ve devlerin barış içinde yaşadığı zamanda, prensesin kaçırılmasının ülkenin geleceğini tehlikeye atması anlatılıyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

'YEDİ PSİKOPAT'
Martin Mcdonagh'ın yönetmenliğini üstlendiği ''Yedi Psikopat'' filmi, komedi severleri salonlara çekmeyi hedefliyor. Filmde, Colin Farrell, Abbie Cornish, Christopher Walken, Mickey Rourke ve Woody Harrelson seyirci karşısına çıkacak.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

'HAYAT AVCISI'
Bart Layton'un yönetmen koltuğuna oturduğu ''Hayat Avcısı'' isimli belgesel türündeki filmin oyuncu kadrosunda Charlie Parker, Cathy Dresbach, Anna Ruben, Alan Teichman ve Amparo Fontanet yer alıyor.

Filmde, 13 yaşındaki Nicholas Barclay'ın bir nisan günü San Antonio'daki evine giderken ortadan kaybolması sonucu yaşananlar hikaye ediliyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

JİN
Jîn, 17 yaşlarında, hayata katılmak için çıkışları zorlayan ve bu yolda karanlık ormanları cesurca aşmaya çalışan, sanki bir ‘Kırmızı Başlıklı Kız’dır.

Film, Jîn’in bilmediğimiz bir nedenle, dağdaki silahlı bir örgütten kaçmasıyla başlar. Hem kaçtığı örgüt elemanlarından, hem de kolluk kuvvetlerinden izlenerek, dağlarda, ormanlarda yapayalnız günler ve geceler geçirir. Amacı bir büyük şehre, hayata, belki de hiç görüp bilmediği büyük dünyaların hayallerine ulaşmaktır.

Küçük ama dayanıklı vücudu, taze ama güçlü iradesiyle kendine doğanın ürkütücü karanlığı ve vahşiliğinde yer açmayı başarır. Çatışmaların ortasında kalır, üzerine açılan ateşlerden cesurca korunmayı bilir, korkar, üşür, karnını doyurur. Ona en büyük gücü ve teselliyi, belki benzer tehditler altında beraber saf tuttuğu hayvanlar verir. Bir bombardımandan korunmak için bir ayıyla bir ini paylaşır, bir geyikle dayanışır, yaralı bir eşeği tedavi eder, yumurtasını yediği bir vahşi kuşla anlaşır, bir vaşak tarafından teselli edilir, bir yılan tarafından uyarılır, bir at tarafından korunmaya çalışılır... Sonunda elde ettiği sivil giysilerle dağdan iner.

Reha Erdem'in hem yönetmenlik koltuğunda oturduğu hem de senaryosunu yazdığı 'Jin'de Deniz Hasgüler, Onur Ünsal, Sabahattin Yakut ve Yıldırım Şimşek'in rol aldığı film, terör örgütünden kaçan bir kızın hikayesini anlatıyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

YALNIZ GEZEGEN
Birbirine âşık nişanlı çift Alex ve Nina Kafkas dağlarına yapacakları gezide bölgeyi iyi bilen Dato’yu rehber olarak tutarlar. Başta her şey yolunda görünse de üçünün yaşadığı bir olay sonrası gezinin seyri tamamen değişecek, huzur dolu saatler yerini gerilime ve kestirilemeyen olaylara bırakacak ve hiçbirinin hayatı artık eskisi gibi huzurlu olmayacaktır.

Ödüllü yönetmen Julia Loktev'in yeni filmi ''Yalnız Gezegen/The Lonliest Planet'te, Gael Garcia Bernal ve Hani Furstenberg oynuyor. Locarno, Toronto, New York'taki festivallerde beğeniyle karşılanan film, Nuri Bilge Ceylan'ın jüri başkanı olduğu 31. İstanbul Film Festivali Altın Lale Uluslararası Yarışma'da da en iyi filme verilen ''Altın Lale Ödülü''nün sahibi oldu.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

AŞK KIRMIZI
Yönetmen Osman Sınav'ın senaryosunu da kaleme aldığı yeni filmi ''Aşk Kırmızı'', haftanın ilgi çeken filmlerinden...

Aşkın hüzünlü, sarsıcı ve tutku dolu hikayesini seyirciyle buluşturacak olan “Aşk Kırmızı”; oyuncu kadrosuyla da dikkatleri çekiyor.

Nurgül Yeşilçay (Nazlıgül), Tayanç Ayaydın (Ferhat), Ezgi Asaroğlu (Zeynep) ve Teoman Kumbaracıbaşı'nın (Şahin) başrollerini paylaştığı film, iç içe geçen aşk hikayesini konu alıyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

ÇANAKKALE: YOLUN SONU
Genel yönetmenliğini Serdar Akar'ın, yönetmenliğini Kemal Uzun'un üstlendiği Çanakkale Savaşı'nı konu alan 'Çanakkale Yolun Sonu', Türkiye ile aynı anda Almanya, İngiltere, Fransa, Belçika, Hollanda, İsviçre, Azerbaycan'ın da aralarında bulunduğu 25 ülkede gösterime girecek.

Savaşı, bir askerin gözünden bütün gerçekliğiyle beyaz perdeye aktaran filmin baş rollerini; ''Kurtlar Vadisi'' dizisinde Memati Baş karakterini canlandıran Gürkan Uygun, İngiliz oyuncu Stephen Chance, Ben Warwick, Umut Kurt, Berrak Tüzünataç ve Mahir Günşıray paylaştı.

Film, izleyiciyi bir zaman makinesi gibi 1915 yılına, cephenin ve savaşın yaşandığı, bir ulusun ölüm kalım mücadelesinin içine götürecek.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

ŞEYTANIN ORMANI
Testere'' serisinin 2, 3 ve 4. filmlerinin yönetmeni Darren Lynn Bousman'ın senaryosunu da yazdığı 'Şeytanın Ormanı/The Barrens'ta mitlere dayanan korku dolu bir hikaye konu ediliyor.

Film Vineyard ailesi ile New Jersey Çam Ormanı’na yaptıkları geziyi anlatıyor. Jersey Şeytanı’nın bu ormanda yaşadığına dair bir efsane vardır. Efsaneye göre, 13 çocuğu olan Anne Leeds diye bilinen bir kadın 13. çocuğunu Şeytan’a sunmuştur. Kasaba halkı çok fazla çocuğu olduğu için kadının kasabadan gitmesini istemektedir. Bu nedenle kadın çocuklarıyla yaşadıkları evden çıkmak istemediği için böyle bir kurban sunmuştur. Şimdi ise Vineyard ailesi büyükbabalarının küllerini dökebilmek için bu ormanda kamp yapacaklardır. Ancak ormandayken kaybolan biri olduğunu duyarlar. Richard bunun Jersey Şeytanı’nın işi olduğunu düşünür. Bunun üzerine diğer kampçılardan uzaklaşmaya karar verirler. Kamp yerinden ayrıldıktan sonra öncekinden daha büyük sorunlarla karşılaşırlar. Jersey Şeytanı efsanesi gerçek midir? Yoksa basit bir hikaye midir?

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

HAZİNE AVCISININ MACERALARI
17 Şubat 2013’te verilen Goya Ödülleri’nde En İyi Animasyon, En İyi Uyarlama Senaryo ve En İyi Yeni Yönetmen olmak üzere 3 ödül kazanan Hazine Avcılarının Maceraları, ülkemizde Kuzey Güney’in yıldızı Buğra Gülsoy’un seslendirmesiyle ve 3D seçeneğiyle sunuluyor.

Tad, aynen kahramanı Max Mordon gibi ünlü bir arkeolog ve hazine avcısıdır…rüyalarında tabii! Gerçekte ise Tad Şikago’da çalışan bir inşaat işçisidir. Çocukluğundan beri en büyük hayali hazine peşinde koşan bir kahraman olmaktır. Nihayet bir gün şans ona güler ve bir dizi yanlış anlaşılmalar sonucunda, Tad kendini Peru’daki Kayıp Şehir’i bulmak için yola çıkacak olan bir profesörün yerine geçmiş olarak bulur. Profesörün güzeller güzeli kızı Sara da bu macerada ona eşlik edecektir. Sonunda hayalleri gerçek olan Tad’e bu görevde çok özel bir grup kahraman yardım eder: Tropik kuş Belzoni ve çılgın köpek Jeff. Acaba mumyalar, ateş topları, vahşi hayvanlar ve kötü adamlarla dolu bu tehlikeli macerada Tad ve arkadaşları Kayıp Şehir’i kurtarabilecekler midir?

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

MUHTEŞEM VE KUDRETLİ OZ
L. Frank Baum’un çok sevilen karakteri, Oz Büyücüsü’ne gönderme yapan ''Yüce ve Güçlü Oz'' filmi, ünlü yönetmen Sam Raimi tarafından hayata geçiriliyor.

Küçük bir sirkin büyücüsü olan ve karmaşık ahlaki değerlere sahip Oscar Diggs (James Franco), sıkıcı bir yer olan Kansas’tan uzaklardaki capcanlı Oz Ülkesi’ne atıldığında turnayı gözünden vurduğuna inanır – şöhret ve servete çok yaklaşmıştır – ta ki onun herkesin beklediği Muhteşem Büyücü olduğu konusunda ikna olmamış Theodora (Mila Kunis), Evanora (Rachel Weisz) ve Glinda (Michelle Williams) ile karşılaşana kadar.

Oz Ülkesi’nin ve sakinlerinin karşı karşıya olduğu sorunların içine istemeye istemeye çekilen Oscar, çok geç olmadan kimin iyi kimin de kötü olduğunu anlamak zorundadır. İluzyon ve hünerleri – ve hatta biraz sihirbazlık – aracılığıyla büyü becerisini ortaya koyan Oscar sadece kendini Güçlü Oz büyücüsü haline getirmekle kalmaz aynı zamanda daha iyi biri olur.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

Sinemalar-Seanslar

YENİ SİNEMA DERGİNİZ

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...