MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisince Adana Uğur Mumcu Meydanı'nda düzenlenen "Vatan" mitinginde konuştu.

Dün yaptığı açıklamada 'çözüm sürecini hayvanlar bile anladı' diyen Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Grubu üyesi ve Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu üzerinden çözüm sürecini eleştiren Bahçeli, "63'lükler gittikleri yerlerde hayvanat bahçelerini ziyaret etsin" dedi.

'Başbakan Erdoğan'ın PKK terör örgütünün sorunlarını çözmek için uğraşmakta' olduğunu ifade eden Bahçeli şunları kaydetti:

"İmralı canisini doyurmak ve tatmin etmek için çırpınmaktadır. Türkiye'yi yıkmak, Türk milletini bölmek, bin yıllık hukuku 36 parçaya dilimlemek için pazarlıklar yapmaktadır. 63'lükler vasıtasıyla sizleri yok oluşa sürüklemek ve terör örgütünün vesayetine ikna etmek için mesai harcamaktadır.

Sözde barış ve çözüm süreci bu kapsamda devreye sokulmuş bu mimvalde harekete geçirilmiştir. Bu 63 akıl yoksunu, gittikleri her yerde öfke ve kin kusmaktadır. Bunların her ifadesi akıllara durgunluk vermektedir. Hele birisinin 'çözüm sürecini hayvanlar bile anlamış ama bazı insanlar anlamıyor' sözleri aslında bir nebze de olsa da doğrudur.

Çünkü insan olan sözde çözüm sürecine zaten anlamayacak ve kabullenmeyecektir. 63'lüklerin çözüm sürecini sürdürebilmek için gittikleri yerlerde hayvanat bahçelerini ziyaret etmeleri ve buralarda fikir alışverişinde bulunmaları, ihanet süreci için renkli sonuçlar verecektir."

PKK'nın süreçle umutlandığını, heyecana kapılıp cesaret kazandığını iddia eden Bahçeli, "İmralı canisinin önce ev hapsine ardından da tamamen örgzürlüğüne kavuşması artık sadece zaman meselesi halini almıştır. Bağımsız Kürdistan'ın kurulması için geri sayım hızlanmıştır. Başbakan tüm bu rezaletlere, başkan olmak için razı olmuştur."