7 bin 225 liralık doğalgaz faturası şaşırttı

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde iki çocuğuyla yaşayan kadının yeni taşındığı evine 7 bin 225 liralık doğalgaz faturası geldi. Geçmiş dönemdeki kullanımdan dolayı geldiği öne sürülen faturayı ödeyemediği için doğalgazı kesilen aile, 3 haftadır elektrikli sobayla ısınıyor.

Anadolu Ajansı 13.01.2016 - 20:42

7 bin 225 liralık doğalgaz faturası şaşırttı

Körfez ilçesindeki bir liman tesisinde aşçılık yaparak geçimini sağlayan Eminegül Öskal, yaklaşık 5 ay önce Fatih Mahallesi'nde bir yıllık kirasını peşin ödeyerek ev tuttuğunu söyledi.

Taşınmadan önce evin fatura aboneliklerini yaptığını ve birkaç gün içinde de doğalgazın açıldığını ifade eden Öskal, "Kasım ayında geçmiş dönem borcu 7 bin 225 lira olan ilk doğalgaz faturası geldi. Faturayı görünce çok şaşırdım, bu imkansızdı" diye konuştu.

Öskal, evde kendisinden önce oturan kişinin doğalgazı kaçak kullandığını, kayıtlara geçmeyen bu kullanımın kendisine fatura edildiğini iddia ederek, "Madem borcu vardı doğalgazı neden açtılar. İZGAZ'daki yetkililer borcun benim olmadığını kabul ediyor ama avukat tutup, dava açmam gerektiğini söylüyorlar. Bin lira maaş alıyorum, avukata verecek kadar param yok, nasıl ödeyeceğim" dedi.

Aralık ayındaki kullanım bedeliyle 7 bin 600 liraya ulaşan faturayı ödeyemediği için evin doğalgazının kesildiğini belirten Öskal, şunları kaydetti:

"Biri 8 diğeri 10'uncu sınıf öğrencisi iki çocuk okutuyorum. 24 Aralık'tan bu yana doğalgaz kapalı. Elektrik sobasıyla ısınıyoruz. Elektrik faturası gelince nasıl ödeyeceğim onu düşünüyorum. Kar yağdığı zaman evi ısıtamadım, çocuklar hasta oldu. Nasıl ders çalışacak bu çocuklar? Bu kışta dogalgaz kesilir mi? Yetkililerden yardım bekliyorum."

Sayfa Yükleniyor...