7 yaşındaki Resul trafik magandası kurbanı

Bartın’da bisikleti ile yolun kenarında bekleyen 7 yaşındaki çocuğa araba çarptı. Çarpmanın etkisiyle küçük çocuk arabanın altında kaldı. Yaralı olarak hastaneye kaldırılan çocuk hayatını kaybetti.

Haberler 02.09.2015 - 06:51

7 yaşındaki Resul trafik magandası kurbanı

Bartın’ın Tabanözü köyü Yanazlar Mahallesinde akşam saatlerinde, Ö.B. (31) idaresindeki işçi servisi, Bartın Organize Sanayi Bölgesi’ne giderken yolun kenarında bisikleti üzerinde bekleyen 7 yaşındaki Resul Karadere’ye çarptı.

Küçük çocuk kazanın etkisi ile işçi servisinin altında kalarak ağır yaralandı. Kazanın hemen ardından paniğe kapılan servis şoförü Ö.B. olay yerinden işçi servisi ile uzaklaştı.

Aile yakınlarının haber vermesi üzerine olay yerine 112 acil servis ekibi sevk edildi. Olay yerinde ilk müdahalesi yapılan Resul Karadere ambulansla Bartın Devlet Hastanesi'ne kaldırdı.

Olayı haber alan Karadere’nin yakınları sinir krizleri geçirdi. Hastanede kan verilen Karadere hayati tehlikesinin devam etmesi üzerine ambulansla Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Zonguldak'ta yapılan tüm müdahalelere rağmen Karadere yaşam savaşını kaybetti.

Kaza sonrası olay yerinden uzaklaşan servis şoförü Ö.B jandarma ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

KÖYLÜLER KAZA YERİNDE OLAYA TEPKİ GÖSTERDİ

Öte yandan kazanın meydana geldiği yerde köylüler ve küçük çocuğun akrabaları olaya tepki gösterdi.

Köylüler, işçi servislerinin OSB’ye giderken köy yolundan kullandıklarını, yolun virajsız olduğunu ve araçların yolda hızlı seyrettiklerini ifade etti.

Köy sakinlerinden Nejdet Gülbal olaya tepki göstererek, “Bu yolda iki kere daha kaza oluyordu, ben yetkililere haber verdim. Daha sonra yolu yaptırdık. Biz bunlara yolu yaptırdıysak gelsinler burada bizim çocuklarımızı ezsinler diye mi yol yaptırdık. 1 hafta önce araba benim neredeyse torunumu ezecekti. Birkaç sene önce burada kaza oldu. Birkaç kişi yaralandı. Yetkililer buraya gelsin bu sorunu çözsünler. Burası köy yolu, OSB
yolu değil. Burada hep şoförleri uyarıyoruz, neden bu kadar hızlı gidiyorsunuz diye” dedi.

Sayfa Yükleniyor...