7 yeni film vizyonda

Bu hafta 3'ü yerli, 7 yeni film vizyona girdi.

21.12.2012 - 08:53

7 yeni film vizyonda

Bu hafta 3'ü yerli, 7 film vizyona girecek.


KİBARCA ÖLDÜRMEK
Andrew Dominik tarafından yönetilen suç türündeki filmde başrollerini Brad Pitt, Richard Jenkins, James Gandolfini ve Ray Liotta paylaşıyor.

KRİZ SUÇ DÜNYASINI DA VURDU

Yerel bir çetenin yönettiği , büyük paraların döndüğü bir poker oyununda soygun yapılır. Bunun üzerine çete tarafından düzenlenen poker oyunları sırasında gerçekleştirilen soygunlarla ilgili araştırma yaparak faillerini bulmakla görevli acımasız Jackie Cogan işe koyulur.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

JACK REACHER
Beş kişi usta bir nişancı tarafından sadece altı el ateş edilerek öldürülür ve tüm deliller gözaltındaki şüpheliyi göstermektedir. Sorgulamada şüphelinin söylediği tek bir şey vardır: “Jack Reacher’ı bulun!”.

TOM CRUISE MU? JACK REACHER MI?

Böylelikle gerçeği bulmak adına Jack Reacher’ı, şiddet konusunda yetenekli ve saklayacak bir sırrı olan beklenmedik bir düşmanla karşı karşıya getiren sıra dışı bir kovalamaca başlar.

Tom Cruise'un başrolünde olduğu filmin yönetmenliğini Christopher McQuarrie üstlendi.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

F TİPİ FİLM
''F Tipi Film'', F tipi cezaevlerinde yaşananları beyazperdeye aktarıyor. Film, 10 farklı yönetmenin çektiği 9 kısa filmin uzun metraj şeklinde yeniden kurgulanmasıyla ortaya çıktı.

YÖNETMENLER F TİPİ'Nİ ANLATTI

Ezel Akay, Barış Pirhasan, Sırrı Süreyya Önder, Reis Çelik, Hüseyin Karabey, İlksen Başarır, Aydın Bulut, Vedat Özdemir, Mehmet İlker Altınay ve Grup Yorum'un yer aldığı projede her yönetmen kendi senaryosunu yazıp, 10 dakikalık kısa filme imza attı.

Filmlerin oyuncu kadrolarında ise Tansu Biçer, Serkan Keskin, Bülent Emrah Parlak, Gizem Soysaldı, Erkan Can, Fırat Tanış gibi isimler yer aldı.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

ELVEDA KATYA
Başrolünde Kadir İnanır'ın yer aldığı ve gerçek bir hayat hikayesinden esinlenilerek kaleme alınan ''Elveda Katya''da, Batum'da yetimhanede büyüyen Katya'nın, ''Yunus'' isimli Trabzonlu bir denizci olduğunu öğrendiği babasıyla tanışmak için Trabzon'a gidişinin hikayesi anlatılıyor.

FİLMİN ELEŞTİRİSİ YER GÖSTERİCİ'DE

Toplumun önyargılarını, vicdanı, bir kız çocuğunun ''baba arayışını'' temel alan filmi, Ahmet Sönmez yönetti. Filmde, Kadir İnanır'a Yeliz Şar, Caner Cindoruk, Belgin Erdoğan ve Rüçhan Çalışkur eşlik ediyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

BEKARLIĞA VEDA
Yönetmenliğini ve senaristliğini Leslye Headland'ın üstlendiği romantik komedinin kadrosunda Rebel Wilson, Kirsten Dunst, Lizzy Caplan, Isla Fisher ve Hayes MacArthur yer alıyor.

''Sadece erkekler mi bekarlığa veda eder?'' Üç oyunbaz nedime, eski bir arkadaşlarının düğününden önceki gece biraz eğlenmenin yoluna bakar ancak umduklarından çok daha fazlasını bulurlar. Beyaz atlı prensi Dale’le evlenmek üzere olan Becky’nin lisedeki arkadaş tayfası düğün öncesinde bekarlığa veda partisi için New York’ta bir araya gelir. Bu arkadaş tayfasından Regan iş hayatında son derece başarılı, arkadaşları arasında ilk evlenenin kendisi olmaması konusunda gizliden gizliye iç geçiren baş nedimeyken, Gena ise romantizmden nefret ediyormuş numarası yapan, hazır cevap bir hınzır, Katie de iyi yaşamayı seven, aptal ama güzel bir kadındır. Ne var ki, Becky bekarlığa veda partisini tadında bırakma konusunda ısrarcı olunca, üç kişilik bu arkadaş tayfası partiden sonra gönüllerince eğlenmeye devam eder. İşler sarpa sarması uzun sürmez...

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

CHERRY'NİN HİKAYESİ
Senaryosunu Stephen Elliott ve Lorelei Lee'nin paylaştığı ''Cherry'nin Hikayesi'' adlı filmin yönetmenliğini de Stehpen Elliott üstlendi. Filmin başrolünde Ashley Hinshaw, James Franco ve Dev Patel bulunuyor.

Cherry liseyi bitirmek üzere olan 18 yaşındaki Angelina’nın hayatını anlatıyor. Angelina’nın hiç de kolay olmayan bir aile hayatı vardır. Bir sabah, erkek arkadaşı onun para için çıplak resimler çektirmesi konusunda ısrar eder. Önce karşı koyan Angelina sonra ikna olur ve parayı en yakın arkadaşı Andrew ile San Francisco’ya kaçmak üzere kullanmaya karar verir. San Francisco’da bir striptiz barda kokteyl hazırlarken Frances ile tanışır; bu zengin avukat onu yepyeni bir dünyayla tanıştıracağıan söz verir. Fakat bu yeni dünya kulağa geldiği kadar güzel değildir.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

KOD ADI: VENÜS
''Kod Adı: Venüs'' adlı filmin başrollerini Jolie M, Cengiz Bozkurt, Jonny Lee-Kemp ve Serhat Harman'ın paylaştı. Filmin yönetmenliğini ise Tamer Garip üstlendi.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

GEÇTİĞİMİZ HAFTANIN FİLMLERİ

HOBBIT: BEKLENMEDİK YOLCULUK
''Yüzüklerin Efendisi'' üçlemesinin öncül kitabı olarak da görülen Hobbit'ten, üçlemenin yönetmeni Peter Jackson tarafından sinemaya uyarlanan üç filmlik Hobbit macerasının ilk bölümü olan ''Hobbit: Beklenmedik Yolculuk'' izleyenlere keyifli anlar yaşatacak.

ÖZEL HOBBIT DOSYASI YER GÖSTERİCİ'DE

Bilbo, huzurlu Hobbit toprakları olan The Shire'da yaşarken bir gün büyücü Gandalf aniden ortaya çıkar ve başkahraman Bilbo, kendisini efsanevi savaşçı Thorin tarafından yönetilen 13 cücelik maceracı bir grubun içinde bulur. Ejder Smaug'dan Erebor'un kayıp Cüce Krallığı'nı geri almak için çıktıkları bu yolculukta Goblinler, Orklar, öldürücü Warglar, dev örümcekler, şekil değiştirenler ve büyücülerle dolu yollardan geçerler.

''Yüzüklerin Efendisi'' üçlemesinden tanınan Ian McKellen, Cate Blanchett, Ian Holm, Christopher Lee, Hugo Weaving, Elijah Wood, Orlando Bloom ve Andy Serkis'in yeniden sinemaseverlerle buluşacağı filmde, Richard Armitage, John Bell, Luke Evans, Ryan Gage, Evangeline Lilly, Bret McKenzie, Graham McTavish, Mike Mizrahi, Jeffrey Thomas ve Aidan Turner gibi kalabalık bir oyuncu kadrosu da yer alıyor. Filmin senaryosunda ise yönetmen Peter Jackson'ın yanı sıra Fran Walsh, Philippa Boyens ve Guillermo del Toro'nun imzası var.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

TEPENİN ARDI
Nusret, zıt karakterli iki oğlunu alıp dedelerinin çiftliğine götürür. Zafer, askerlik sonrası yaşadığı bunalımla ne kadar içine kapanıksa, kardeşi bir o kadar laf dinlemez, haşarı bir delikanlıdır. Dede Faik ise kendi çiftliğinin çevresinde gezinen keçi sürülerinden ve özellikle onların sahibi olan çobanlardan şikayetçidir. Çevresinde ne olup biterse onlardan bilmektedir. Nereden geldiği belli olmayan bir silah sesi ve sonrasında yaşananlar çiftliktekilerin huzurunu bozacaktır.

TEPENİN ARDI'NI YÖNETMENİ ANLATTI

Western filmini andıran atmosferi ve mekan kullanımıyla gerilim dolu bir aile trajedisini anlatan film, sorunlarıyla yüzleşmek yerine bir düşman ve günah keçisi yaratan egemen erkek kültürünü mercek altına alıyor. Yönetmen Emin Alper'in ilk uzun metrajlı işi olan filmin yapımcılığını ise Enis Kostepen ile genç yaşta hayata veda eden Seyfi Teoman üstleniyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

SEN DÜNYAYA GELMEDEN
Margaret Mazzantini'nin romanından uyarlanan, yönetmenliğini Sergio Castellitto'nun üstlendiği ''Sen Dünyaya Gelmeden''in başrollerini Penelope Cruz, Emile Hirsch ve Mira Furlan paylaşıyor. Saadet Işıl Aksoy'un da ana karakterlerden biri olarak izleyici karşısına çıktığı filmin konusu şöyle:

''Gemma ve Diego Saraybosna'da tanışmışlardır. Gemma'nın hayatı Diego'ya aşık olması ile beklenmedik şekilde değişmiştir. Diego'nun Bosna Savaşı'nda hayatını kaybetmesi, Gemma'nın da hayatının yön değiştirmesine neden olur. Savaşın bitmesinden yıllar sonra Gemma, oğluyla birlikte Saraybosna'ya geri döner.''

BANA BİR SOYGUN YAZ
''Bana Bir Soygun Yaz''da bir iş için Ankara'ya gitmek üzere olan Onur'a, Hacamat Hüso, bir arkadaşına gönderilmek üzere tanınmış bir pastanenin şekerlemelerinden bir kutu teslim eder. Aynı gün uzatmalı sevgilisiyle yaptığı tartışma sonucu aldatıldığını düşünen Leyla, Onur'un bütün eşyalarını ve şekerleme kutusunu benzin dökerek yakar.

Sokakta kalan Onur, Leyla'nın onu her kapıya koyduğunda yaptığı şeyi yapar ve çocukluk arkadaşları olan Fiko ile Süleyman'ın birlikte yaşadıkları eve gider. Fakat 2 gün sonra Hacamat Hüso'nun adamları, üç arkadaşı evden alarak bir depoya getirir ve döver. Dayağın sebebi ise sonradan anlaşılacaktır, Hüso'nun Onur'a emanet ettiği ve Leyla'nın yaktığı şekerleme kutusunda şeker değil, teslim edilmesi gereken 50 bin avro vardır.

Yönetmenliğini Biray Dalkıran'ın, senaristliğini ise İnci Uluçay'ın üstlendiği komedi filminin başrollerinde Hakan Yılmaz, Sera Tokdemir, Mehmet Özgür, Hazel Çamlıdere, Mehmet Usta, Çetin Altay, Umut Oğuz gibi isimler yer alıyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

LAZ VAMPİR: TİRAKULA
Laz taksi şoförü Dursun'u kurban olarak seçip bedenine giren Drakula'nın, Dursun'un bedeninde ''Laza'' dönüşme hikayesinin anlatıldığı ''Laz Vampir: Tirakula''nın yönetmenliğini, Metin Koç ve Ulaş Zeybek yaptı. Levent Sülün, Wilma Elles ve Alp Korkmaz da filmin başrollerini paylaşan isimler oldu.UÇUŞ
Yönetmenliğini Robert Zemeckis'in, senaristliğini John Gatins'in üstlendiği ''Uçuş'' haftanın öne çıkan filmlerinden.

Oscar ödüllü Denzel Washington, filmde düşme tehlikesi yaşayan uçağı kurtaran pilot rolünde izleyici karşısına çıkacak.

Başarılı pilot Whip, düşmekte olan bir uçağı bütün pilotluk yeteneklerini kullanarak çok sıra dışı bir biçimde, en az hasarla yere indirmeyi başarır; mürettebatla birlikte uçaktaki pek çok insanın da hayatı kurtulur. Whip hastanede gözünü bir kahraman olarak açar ama kaza soruşturmasında hiç beklemediği bir ithamla karşılaşır. Raporlar kaptan pilotun uçuşa alkol alarak çıktığını göstermektedir. Bir yandan kurtardığı hayatlar, hiç kimsenin o uçağı kendisi gibi indiremeyeceğini söylerken bir yandan da hakkında açılan mahkeme ile uğraşmak durumundadır.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

ÇALINTI HAYAT
Bradley Cooper'ın başrolde yer aldığı ''Çalıntı Hayat'', genç bir yazarın edebiyat dünyasında hızla yükselişini konu ediniyor.

Filmde, edebiyat dünyasında beklenmedik bir şekilde zirveye çıkan genç yazar Rory Jansen'ın, hayatını yoluna koyduğunu düşündüğü sırada karşılaştığı gizemli adam yüzünden yaşayacağı sıkıntılar izlenecek.

The Words bir sonraki büyük Amerikan romanının yayınlanmasından sonra uzun zamandır beklediği başarıyı kazanan genç yazar Rosy Jansen’ın hikayesini anlatıyor. Tek bir sorun vardır. Kitabı o yazmamıştır. Geçmişi peşini bir türlü bırakmayan Rosy’nin edebi yıldızı yükseldiği sırada, başka birinin eserini çalmasının ve hırsla başarıyı hayattaki en önemli iki kelimenin üstüne koymanın daha bedelini ödemek zorunda kalır.

Yönetmenliğini Brian Klugman ve Lee Sternthal'in yaptığı filmde, Olivia Wilde, Ben Barnes, Zoe Saldana ve John Hannah rol alıyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

BENİM ANNEM BİR DİNOZOR
Haftanın animasyon filmi ''Benim Annem Bir Dinozor'', çocukları sinema salonlarına çekmeyi hedefliyor.

John Kafka ve Yoon-suk Choi'nin yönetmen koltuğunda oturduğu 3 boyutlu filmde, ''Ernie'' ve ''Max'' adında iki yaramaz çocuğun hikayesi anlatılıyor.

Evden kaçan iki arkadaş, yumurta şeklinde bir zaman makinesine girerek, 65 milyon yıl öncesine giderek kendilerini dinozor yumurtalarıyla dolu bir yerde bulur. Anne dinozor tarafından sahiplenen ikilinin, yumurtalar çatlayıp gerçek yavrular ortaya çıkmadan geri dönmenin yollarını ararken yaşadıkları macera, çocukları eğlendirecek.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

ÇAKALLARLA DANS 2: HASTASIYIZ DEDE
Murat Şeker, kendi yazıp yönettiği ''Çakallarla Dans''ın ikinci filmi ''Çakallarla Dans 2: Hastasıyız Dede'' için yeniden kamera arkasına geçti.

Şevket Çoruh, İlker Ayrık ve Timur Acar'ın başrollerde yer aldığı filmin konusu özetle şöyle:

Çakallık yapan kahramanlar, hapse girmiş ve orada zor günler geçirmektedir. Mahallelerinden ve futboldan uzak kalmak onlar için çok zordur. Suçlular üzerinde yapılacak tıbbi bir deney için kobay arandığını öğrenen kahramanlar, bunun ucunda şartlı tahliye olduğunu duyunca kobay olmaya karar verirler. Dışarı çıkınca artık çakallık yapmayacaklarına dair birbirlerine söz verirler. Ama mesele çakal olmak değil, çakallarla dans edebilmektir.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

AÇLIĞA DOYMAK
'Kurtlar Vadisi Filistin'in yönetmeni Zübeyr Şaşmaz'ın 'Açlığa Doymak' adlı yeni filmi sinemaseverlerle buluşuyor.

Başrollerini Mete Horozoğlu, Hazar Ergüçlü ve Didem Balçın'ın paylaştığı filmde Ali Sürmeli, Musa Uzunlar, Lale Mansur gibi isimler yer alıyor.

Film, birbirlerinden farklı dünyalarda yaşayan üç insanın sıradan hayatlarının, ölümü dileyecek kadar büyük bir azaba dönüşmesini anlatıyor. Açlığa Doymak, “Ruhsal bir azap bedensel bir acıyla yenilebilir mi? İnsan en temel ihtiyacı olan yeme içme arzusunu bir amaç uğruna kesebilir mi” sorusuna cevap arıyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

OPERASYON ARGO
Gerçek olaylara dayanan "Argo" altı Amerikalıyı kurtarmak için düzenlenen, İran rehine krizinin sahne arkasında ortaya çıkan ve halkın yıllar sonra öğrendiği gizli bir operasyonu anlatıyor.

İran devriminin kontrol edilemeyecek noktaya ulaştığı dönemde, 4 Kasım 1979''da militanlar Tahran''daki ABD elçiliğine saldırırlar ve içeride bulunan 52 Amerikalıyı rehin alırlar. Ancak tüm bu kaosun ortasında altı Amerikalı kaçmayı başarır ve Kanada büyükelçisinin evine sığınır. Bulunmalarının ve büyük olasılıkla öldürülmelerinin an meselesi olduğunun farkında olan Tony Mendez (Ben Affleck) adında bir CIA "sızma" uzmanı altı Amerikalının ülkeden sağ salim çıkmasını sağlayacak riskli bir plan yapar. Böylesine inanılmaz bir plan ancak filmlerde olmaktadır.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

Sinemalar-Seanslar

YENİ SİNEMA DERGİNİZ

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...