7. yüz nakli operasyonu başladı

Türkiye'nin 7. yüz nakli operasyonu Akdeniz Üniversitsi'nde başladı. 3 ay önce nakil için çağırılan ancak donörün ten uyuşmazlığı yüzünden ameliyatı iptal olan hastaya kısmi yüz nakli gerçekleştiriliyor.

Haberler 28.12.2013 - 13:06

7. yüz nakli operasyonu başladı

'nin 7. yüz nakli Akdeniz Üniversitesi'nde gerçekleştiriliyor.

Yaklaşık 10 gün önce zehirlenme sonucu kaldırıldığı Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde beyin ölümü gerçekleşen ve organları ailesi tarafından bağışlanan Ali Emre Küçük'ün (34) kalbi Ankara'daki bir hastaya, böbrekleri aynı hastanedeki hastalara, yüzü ise Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde Recep Kaya'ya nakledilecek.

Yüz alım işlemlerini gerçekleştiren Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, Kaya'ya kısmi yüz nakli yapılacağını söyledi. Diğer nakillerde tam yüz nakli operasyonu gerçekleştirildiğini hatırlatan Özkan, bu hastada sadece yüzün orta kısmının alınacağını bildirdi.

SİLAHLA OYNARKEN YARALANDI
Recep Kaya'nın halası Ulviye Peközer, Kaya'nın küçükken çok yakışıklı bir çocuk olduğunu, ortaokul son sınıftayken babasına ait evde bulunan silahla oynadığı sırada talihsiz bir kaza yaşadığını söyledi. Kaza sonrası yüzünden yaralanan yeğeninin 4 yıldır tedavi gördüğünü dile getiren Peközer, bu süre içerisinde 40'a yakın operasyon geçirdiğini kaydetti.

Sayfa Yükleniyor...