NTV

734 emniyet mensubu göreve iade edildi

ntv.com.tr

Türkiye

Emniyet Genel Müdürlüğü daha önce uzaklaştırılan 734 emniyet mensubunun "Bakanlık Oluru" ile göreve iade edildiğini açıkladı.

Son dakika haberi! 

Emniyet Genel Müdürlüğü resmi internet adresinden ihraç edilen polislere ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada FETÖ/PDY gerekçesiyle uzaklaştırılan 734 emniyet mensubunun göreve iade edildiği belirtildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "25 Ağustos 2017 tarih ve 30165 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 693 Sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameyle;

Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan (12) Emniyet Teşkilatı mensubu kamu görevinden çıkarılmış,

FETÖ/PDY terör örgütüne mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olduğu gerekçesiyle OHAL kapsamındaki kanun hükmünde kararname ile kamu görevinden çıkartılmış (1) Emniyet Teşkilatı mensubu kamu görevine iade edilmiştir.

Ayrıca, FETÖ/PDY terör örgütüne mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olduğu gerekçesiyle daha önce görevden uzaklaştırılan ve durumu tekrar değerlendirilen (734) Emniyet Teşkilatı mensubu ise Bakanlık Oluru ile görevlerine iade edilmiştir" ifadelerine yer verildi. 

 Son dakika gelişmesinin ayrıntıları birazdan ntv.com.tr'de...

ETİKETLER