8. Evin Özellikleri

Sekizinci ev, asal olarak, zarar getiren gezegenlerden biri olan, güç ve çatışma sembolü Mars'a, ikincil olarak da sonun sembolü Plüton'a aittir ve gizemliliğiyle bilinen Akrep burcu tarafından yönetilir.

11.02.2009 - 18:34

8. Evin Özellikleri

Sekizinci ev, doğma, ölme, tekrar doğma, başlangıç ve son ile ilgilidir. Derin aşk ve cinsel ilişkiler, kişisel dönüşüm, kurumsal finans, vergi, miras veya piyango gibi çalışma karşılığı olmayan gelirler, okült bilimler, psişiklik, spiritüellik ve mistisizm gibi konuları da kapsar. Kişi bu ev ile araştıracağı, ilgi duyacağı konular hakkında bilgi sahibi olur. Karşısındaki 2. ev elle tutulur, tamamen dünyevi değerler ile uğraşırken, 8. ev özellikle ruhsal olarak kazanılacak değerler ile ilgilenir. Her ne kadar mahkemelerden veya kredilerden gelecek maddi kazançları, yani çalışmadan kazanılacak maddiyatı temsil etse de, içsel olarak yapılacak yolculuk yine bu ev ile ilgilidir. Kişinin üzeri kapalı kalmış hangi konuda yolculuğu olacaktır?

Sekizinci ev, asal olarak, zarar getiren gezegenlerden biri olan, güç ve çatışma sembolü Mars'a, ikincil olarak da sonun sembolü Plüton'a aittir ve gizemliliğiyle bilinen Akrep burcu tarafından yönetilir. İstikrarı temsil eder ve Su elementi ile ilişkilidir.

http://www.astrologyanalyst.com

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...