8. günde 52 öğrenci daha 'süt'ten hastanelik

Ankara ve Kırıkkale ve Balıkesirde "Okul Sütü Projesi" kapsamında dağıtılan sütlerden içen 52 öğrenci, rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.

07.05.2012 - 15:30

8. günde 52 öğrenci daha 'süt'ten hastanelik

Ankara Batıkent semtindeki Ahmet Hamdi Tanpınar İlköğretim Okulu'nda ''Okul Sütü Programı'' kapsamında yapılan süt dağıtımının ardından 17 öğrenci, mide bulantısı, kusma ve halsizlik şikayetiyle Yenimahalle Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Hastane yetkilileri, durumları iyi olan çocuklarda ‘’süt intoleransı’’ belirtileri tespit edildiğini, tetkikler sonrasında öğrencilerin taburcu edileceğini kaydetti.

KIRIKKALE'DE 'HAFİF SIKINTI'
Ayrıca Kırıkkale'nde bulunan Hüseyin Özenen İlköğretim Okulu'nda da okul idaresi tarafından dağıtılan sütleri içen öğrencilerden 8'i karın ağrısı ve mide bunaltısı nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

Süt dağıtımının devam edeceğini söyleyen Okul Müdürü Yaşar Düzen, "8 öğrencimizde hafif bir sıkıntı olmuştur" dedi.

Hastaneye kaldırılan öğrenciler, yapılan tedavi sonrası taburcu edildi.

BALIKESİR'DE DE 27 ÖĞRENCİ HASTANEYE KALDIRILDI
Öte yandan Balıkesir’deki Namık Kemal İlköğretim Okulu'nda 17 öğrenci ile bugün ilk kez süt verilen Karamanlar Köyü İlköğretim Okulu'nun 10 öğrencisi, mide bulantısı, karın ağırısı ve kusma şikayetiyle Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Atatürk Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Nazmi Başaran, besin zehirlenmesinden söz edilemeyeceğini söylerken, çocukların genel durumunun çok iyi olduğunu belirtti.

Yurt genelinde başlatılan ''Okul Sütü Projesi'' kapsamında dağıtılan sütlerden içen binlerce öğrenci zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırılmıştı.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...