8 Mart'ta Taksim'de arbede

Çeşitli sivil toplum kuruluşları üyesi bir grup, "12. Feminist Gece Yürüyüşü" için İstiklal Caddesi'nde yürüdü. Polis Taksim Meydanı'na geçiş için izin vermeyince, grup üyeleri ile polisler arasında gerginlik yaşandı.

Anadolu Ajansı 09.03.2014 - 00:11

8 Mart'ta Taksim'de arbede

İstanbul Feminist Kolektif'in çağrısıyla bir araya gelen çeşitli sivil toplum kuruluşlarına üye bir grup, İstiklal Caddesi'nde "12. Feminist Gece Yürüyüşü" düzenledi. 

Galatasaray Lisesi önünde toplanan gruptakiler, "Geceleri sokakları, meydanları terk etmiyoruz" ve "Feminist isyan" yazılı pankartlar açarak, ellerindeki dövizlerle yürüyüşe geçti. 

"Dünya yerinden oynar kadınlar özgür olsa" ve "Bu daha başlangıç, mücadeleye devam" sloganları atan grup üyeleri, zaman zaman ıslık ve düdük çaldı.

İstiklal Caddesi'ndeki Fransız Başkonsolosluğu'nun önüne kadar gelen grubun Taksim Meydanı'na çıkışına polis izin vermedi. Barikat oluşturan polis ekipleri, burada slogan atarak bekleyişini sürdüren gruptakilerin dağılması için uyarılarda bulundu.

Gruptan bazı kişilerin zaman zaman ellerindeki çeşitli materyalleri polis barikatına attığı görüldü. Yaşanan kısa süreli gerginliğin ardından grup dağıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...