NTV

8 yeni film vizyonda

Türkiye

Bu hafta vizyona 8 yeni film girdi.

Bu hafta 8 yeni film vizyona girecek.

İlişkili Haberler


LİSELİ POLİSLER
Aksiyon komedi filmi ''Liseli Polisler'' (21 Jump Street), lisedeyken düşman olan, ancak polis akademisinde zoraki arkadaşlık kuran iki gencin hikayesini anlatıyor.

Başrollerini Jonah Hill, Channing Tatum, Brie Larson, Dave Franco, Rob Riggle ve Ice Cube'un üstlendiği filmi, Phil Lord ile Christopher Miller yönetti.

Geçmişte aynı adlı televizyon dizisinden uyarlanan filmin konusu şöyle:

''Schmidt ve Jenko, devriye gezen polisler içinde en iyileri olmasalar da emniyet müdürlüğünün Yüzbaşı Dickson yönetimindeki gizli Jump Street birimine katıldıklarında bunu tersine çevirme ihtimalleri doğar. Silahlarını ve rozetlerini bırakıp, birer sırt çantası alarak, genç görünümlerini gizli görev için kullanırlar. Sorun şudur ki günümüz ergenleri birkaç yıl önce onların olduğundan çok farklıdır. Daha da önemlisi, her ikisi de kendi ergenliklerinde üstünde durmadıkları tüm ergenlik sorunlarıyla halen boğuştuklarını görürler.''

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

SEZAR ÖLMELİ
Azılı mahkûmların tutulduğu Rebibbia Hapishane’sinde, mahkûmların rehabilitasyonu amacıyla her yıl bir tiyatro oyununun sahneye konması planlanır. Bu yılki oyun Shakespeare’in Jül Sezar uyarlamasıdır. Pek çoğu ömür boyu hapse çarptırılmış mahkûmlar için 6 ay sürecek bu tiyatro çalışması hayatlarındaki en önemli olay haline gelmiştir.

Buldukları her fırsatta oyunun provasını yapmaktadırlar. Hayattan beklentileri kalmayan insanlar için hayata tutunma sebebi olmuştur tiyatro ve birçoğu için bu oyundan sonra hapishane artık daha da katlanılmaz bir yer olacaktır.

Taviani Kardeşler'in yönettiği film bu yıl İstanbul Film Festivali'nin kapanış filmiydi.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

MADAGASKAR 3
Haftanın animasyon filmi, üç boyutlu ''Madagaskar 3: Avrupa'nın En Çok Arananları'' (Madagascar 3: Europe's Most Wanted).

Filmde, aslan Alex, zebra Marty, hipopotam Gloria ve zürafa Melman hala evleri olan, ''Büyük Elma'' lakaplı New York'a dönmeye çalışıyor. Kral Julien, Maurice ve penguenler de bu komik macerada onlara eşlik ediyor.

Bu yolculukları onları, Avrupa'ya götürüyor ve gizlenmek için mükemmel bir seyyar sirk bularak, onu Madagaskar stilinde baştan yaratıyorlar.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

SOLUKSUZ GECE
Fransız aksiyon ve gerilim filmi ''Soluksuz Gece''nin (Sleepless Night) yönetmenliğini Frederic Jardin üstlenirken, başrolleri Tomer Sisley (Largo Winch), Julien Boisselier, Joey Starr ve Birol Ünel paylaşıyor.

Filmin konusu şöyle:

''Şehrin en iyi polislerinden biri olarak bilinen Vincent, peşinde olduğu uyuşturucu satıcılarından yüklü miktarda kokain çalınca, çete Vincent'in oğlunu kaçırır ve çaldığı uyuşturucuyu hemen getirmezse oğlunu öldürmekle tehdit eder. Paris'in kenar mahallesinde bulunan bir gece kulübünde çete ile takas için buluşan Vincent, kendini içinden çıkılamaz bir kaosun ortasında bulur. Gece kulübünün uzun, karanlık koridorlarında yaşanan köşe kapmaca sırasında, hiç tanımadığı düşmanları olduğunu anlayacaktır. Bu gece hayatının en uzun ve belki de en son gecesi olacaktır.''

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

LANETLİ KIZ
İspanyol yapımı ''Lanetli Kız'' (Childish Games-Dictado) filminin yönetmenliğini Antonio Chavarrias üstlendi.

Juan Diego Botto, Barbara Lennie, Magica Perez, Marc Rodriguez'in rol aldığı film, gerilim sevenleri salonlara çekmeyi hedefliyor.

Filmin konusu şöyle:

''Bir ilkokulda sınıf öğretmenliği yapan Daniel, yine aynı okulda öğretmen olan Laura ile birlikte mutlu bir hayat yaşamaktadır. Ancak uzun süredir çocukları olmayan çiftin kaderleri Daniel'in çocukluk arkadaşı Mario'yu görmesiyle değişir. Mario'nun kızı Julia'yı evlat edinme kararı alan çift, başlarına geleceklerden habersizdir. Esrarengiz ve korkutucu davranışlar sergileyen Laura, her şeyi değiştirecek ve artık hiçbir sır, sır olarak kalmayacaktır.''

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

MAHŞER GÜNÜ
Yönetmenliğini Xavier Gens'in üstlendiği ''Mahşer Günü'' (The Divide), gerilim ve bilim kurgu unsurlarını bir araya getiren konusuyla dikkati çekiyor.

Filmde bir patlamanın New York'u yerle bir etmesinin ardından, birbirini tanımayan sekiz kişi, yaşadıkları binanın sığınağına giriyor. Bu kişiler, kısa bir süre sonra kapalı yerde kalmanın verdiği bunalıma, su ve yiyecek kıtlığına yenik düşerken, tansiyon giderek yükselir ve barındıkları sığınak bir cehenneme dönüşür.

Eva, bu cehennemden kurtulabilmek için kendi içgüdülerine güvenmelidir. Dünyanın bu trajik sonundan sağ çıkabilmesi için önce cehennemden farksız olan bu sığınaktaki sekiz kişi arasından sağ çıkması gerekir.

Filmde, Lauren German, Michael Biehn, Milo Ventimiglia, Courtney B. Vance, Ashton Holmes ve Rosanna Arquette rol alıyor.

HAYATIN SEÇİMİ
Bir Matthew Chapman filmi olan ''Hayatının Seçimi'' (The Ledge), karmaşık bir aşk üçgeni ve birbiriyle karşıt düşüncelere sahip iki adamın ölümcül çatışmasını anlatan, hem gerilim, hem de dram unsurları taşıyan bir film.

Filmde, karanlık bir geçmişe sahip olan Shana, aynı iş yerinde çalışmaya başladığı komşusu Gavin ile tutkulu bir aşk yaşamaya başlar. Ancak Shana'nın uçlarda yaşayan kocası Joe'nun bu sadakatsizliği öğrenmesi, üçünü birden fırtınalı bir sona doğru sürüklemeye başlar.

Filmde, başrolleri Charlie Hunnam, Terrence Howard, Liv Tyler, Patrick Wilson paylaşıyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

ANAHTAR
Ferhat Atik'in gerçek bir cinayet öyküsünü anlatan ''Sonbahar'' adlı romanından uyarlanan ''Anahtar'' filminin yönetmenliğini Cemal Yıldırım gerçekleştirdi.

Bir dramı beyaz perdeye taşıyacak film, Kuzey Kıbrıs'ın ilk 35 mm sinema filmi olma özelliği taşıyor.

Filmde Hatice Tezcan, Cihan Tarıman, Hüseyin Ağlamaz, Barış Refikoğlu ve Fevzi Tanpınar rol alıyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

GEÇTİĞİMİZ HAFTANIN FİLMLERİ

Alien" ve "Blade Runner"ın yönetmeni Ridley Scott tanımlanmasına katkı sağladığı türe geri dönüyor. Prometheus ile Scott ezber bozan bir mitoloji yaratıyor. Bu mitolojik dünyanın içinde bir grup kaşif, Dünya üzerindeki insanoğlunun kökenine dair bir ipucu keşfediyor. Bu ipucu gruptakileri evrenin en karanlık köşelerine heyecanlı bir yolculuk yapmaya zorluyor. Ancak yolculuğun sonunda insan ırkının geleceğini kurtarmak için korkunç bir savaşa katılmaları gerekiyor.

''Prometheus'' ile yeni bir mitoloji yaratan Scott, insan ırkının dünya üzerindeki köklerini araştıran bir ekibin hikayesini anlatıyor.

Bu serüvende evrenin en karanlık köşelerine sürüklenen ekibin kökleri ararken buldukları, dünyanın sonunu getirebilecek bir şey oluyor. Bu durumda artık bununla savaşıp, insan ırkını bu bilinmez tehlikeden kurtarmaları gerekiyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

PAMUK PRENSES VE AVCI
Destansı bir aksiyon-macera filmi olan ''Pamuk Prenses ve Avcı''nın (Snow White and the Huntsman) yönetmenliğini Rupert Sanders üstlendi.

Senaryosunu Evan Daugherty'nin yazdığı filmde Kristen Stewart, Oscar ödüllü oyuncu Charlize Theron'un hayat verdiği kötü kraliçeden daha güzel olan tek kişiyi, Pamuk Prenses'i canlandırıyor.

Ancak filmde, masaldan farklı olarak genç kadın, kötü kraliçe tarafından kendisini öldürmesi için gönderilen avcıdan (Chris Hemsworth) savaş sanatları konusunda eğitim alıyor.

Sam Claflin de Pamuk Prenses'in güzelliğine ve gücüne uzun zamandır hayran olan prens rolüyle oyuncu kadrosunda yer alıyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

Eliette Abecassis'in otobiyografik romanından uyarlanan ''Aramızda Bebek Var'' (Un Heureux Evenement-A Happy Event), Fransız yönetmen Remi Bezançon'un üçüncü uzun metrajlı filmi.

Prömiyerini Toronto Film Festivali'nde yapan film, geçen aylarda İstanbul Film Festivali'nde de gösterildi ve eğlenceli hikayesiyle izleyicilerin beğenisini kazandı.

İlk çocuklarının doğumuyla birlikte tasasız hayatları kesintiye uğramış genç bir çifti anlatan ''Aramızda Bebek Var'', genç bir annenin günlüğünden hareketle aşk, bağlılık, annelik ve fedakarlık üstüne bir portre çiziyor.

Louise Bourgoin, Pio Marmai, Josiane Balasko, Thierry Fremont'un rol aldığı filmin konusu şöyle:

''Barbara ve Nicolas beraber çok mutlu olan ve çocuk yapmaya karar veren bir çifttir. Anne olmak daha çok Barbara'nın fikri olsa da baba olmanın heyecanı Nicolas'ı da sarar. Barbara hamileliği süresince bedenen ve ruhen birçok değişim yaşayacak, bebek sahibi olmanın çift üzerindeki etkisi doğumdan sonra daha çok hissedilecektir.''

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

Haftanın son yeni filmi, gerilim ve dram unsurları içeren ''Arıza Aşk'' (Bellflower).

Yönetmenliğini Evan Glodell'in gerçekleştirdiği filmde Glodell, Jessie Wiseman ile başrolleri de paylaşıyor.

Film, zamanlarını ateşli aygıtlarla haşır neşir geçiren iki arkadaşın aşkla başlayıp karabasana dönüşen hikayelerini anlatıyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınızMOONRISE KINGDOM
Bruce Willis, Edward Norton, Bill Murray ve Tilda Swinton'ın rol aldığı ''Moonrise Kingdom'', 1965 yılında geçen bir ilk aşk hikayesi.

Wes Anderson'ün yönetmenliğini üstlendiği dram türündeki filmin konusu şöyle:

''12 yaşındaki iki çocuğun birbirlerine aşık olup, gizlice anlaşarak vahşi doğaya kaçışmasının ardından yetkililer onları yakalamaya çalışırken, kuvvetli bir fırtına da kıyıda patlamak üzeredir. Barış dolu ada halkı hiç kimsenin baş edemeyeceği biçimde alt üst olmuştur.''

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

SİYAH GİYEN ADAMLAR 3
''Siyah Giyen Adamlar'' (Men In Black) serisinin üçüncü filmi, Türkçe dublaj ve altyazılı seçenekleriyle üç boyutlu olarak bu hafta sinema salonlarında yerini alacak.

Barry Sonnenfeld'in yönettiği filmin başrollerini Will Smith, Tommy Lee Jones, Josh Brolin, Jemaine Clement, Michael Stuhlbarg ve Emma Thompson paylaşıyor.

Filmde, Ajan K (Tommy Lee Jones) 1969 yılında, zamanda geriye giden bir uzaylı tarafından öldürülür ve dünya bir tehlikenin içine atılır. Bu durumda Ajan J'nin (Will Smith) zamanda geriye yolculuk yaparak, cinayetin öncesine geri dönmesi ve Ajan K'nın genç hali (Josh Brolin) ile onu, dünyayı ve insanlığı kurtarmak için çalışması gerekmektedir.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

KAN VE AŞK
Angelina Jolie'nin senaryosunu yazdığı, yönettiği ve yapımcılığını üstlendiği ''Kan ve Aşk'' (In the Land of Blood and Honey), 1990'larda Bosna Savaşı sırasında yaşananları konu ediyor.

Rade Serbedzija, Zana Marjanovic, Goran Kostic, Branko Djuric'in rol aldığı film, Boşnakça ve İngilizce olarak iki kez çekilen filmin konusu şöyle:

''Sırp milisi Danijel ve Müslüman bir ressam olan Ajla çatışmalar başlamadan önce beraberlerdir. Ancak şiddet dalgasının ülkeyi yutarak yok etmesiyle ilişkileri değişir. Aylar sonra Danijel babası Nebojsa Vukojevich'in kumandasındaki Sırp milis güçlerinde bir subaydır. Danijel ve Ajla'nın yolları, Danijel'in komutasındaki milislerin Ajla, kız kardeşi Lejla ve Lejla'nın bebeğinin birlikte yaşadıkları daireyi basıp onları esir aldıklarında tekrar kesişir.''

''Kan ve Aşk'', savaşın kişiler üzerinde yarattığı duygusal, ahlaki ve fiziksel yüklerin yanı sıra, ayrılıklar yüzünden parçalanan bir toplumda arabuluculuk yapmaya isteksiz politik iradenin sebep olduğu acıları da resmediyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

ŞEYTANIN YÜZÜ
Gotik yazar Matthew Gregory Lewis'in 1796 tarihli romanının yeni uyarlaması olan ''Şeytanın Yüzü'' (The Monk), bu hafta gerilim sevenleri salonlara çekmeyi hedefliyor.

Yönetmenliğini Dominik Moll'un üstlediği, Vincent Cassell ve Deborah Francois'nın başrollerini paylaştığı film, doğa üstü öğeler içeren dini bir gerilim filmi görüntüsü altında bir ahlak hikayesi anlatıyor.

Fransız aktör Cassel'in, inancı sorgulanan dindar, çalışkan ve saygıdeğer rahip Ambrosio rolünü canlandırdığı filmin konusu şöyle:

''Doğduğunda bir Kapuçin manastırının kapısına terk edilen Ambrosio, dürüstlüğünden çekinilen çetin bir vaizdir, fakat kör edici baş ağrıları ve yinelenen kabuslardan mustariptir. Asla baştan çıkarılamayacağından emin olsa da gizemli bir çırağın gelişiyle inançları sarsılacak ve günaha sürüklenecektir.''

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

CANAVARLAR SOFRASI
İranlı bir baba ve Türk bir annenin oğlu olan Ramin Matin'in ilk uzun metraj filmi ''Canavarlar Sofrası'', Giyotin Film tarafından tamamen kendi imkanlarıyla ve dijital formatta çekildi.

İran asıllı yazar Kamdine Khosrowkhavar'ın senaryosunu yazdığı, İbrahim Selim, Pınar Töre, Tuğrul Tülek ve Gizem Erdem'in rol aldığı filmin konusu şöyle:

''Herhangi bir ülkede, herhangi bir akşamda, herhangi bir evli çift, misafirlerini ağırlamaktadır. Sıradan görünen akşam yemeğinde bir süre sonra karakterlerin yaşadığı çarpık evren kendini hissettirmeye başlar. Sanatla ilgili her şey yasaklanmıştır, kibir ve nefret dolu sözler normal kabul edilmektedir ve gözlerinin önünde polisin kapı komşularını öldürmesi hiç kimseyi şaşırtmaz. Her duygu, her söz ve davranış yüzeyseldir. Önemli olan sadece iki şey vardır: Haz ve tüketim.''

EDEPSİZ KIZ
Abe Sylvia'nın yönettiği ''Edepsiz Kız'' (Dirty Girl) filmi, 1987 yılında Oklahoma'da geçiyor.

Juno Temple, Milla Jovovich, William H. Macy, Mary Steenburgen'in rol aldığı filmde aykırı tavırlarıyla okuduğu lisenin ''edepsiz kızı'' olarak yaftalanan Danielle, uyumsuz öğrencilerin bulunduğu sınıfta özel eğitime mahkum edilir.

Filmde, utangaç, eşcinsel eğilimli ve hiçbir arkadaşı olmayan Clarke ile Danielle, bir ev ödevinde bir araya gelir. Clarke ve Danielle, ödev için bir çocuğu temsil eden, Joan adını verdikleri bir ''un paketi''nin isteksiz ve bir o kadar da tuhaf anne babası olurlar. Bu sıradışı aile, asla oldukları gibi görünmelerine izin vermeyen küçük kasabadan kaçarak, Kaliforniya'ya doğru yola koyulur.Bu hafta 2'si yerli olmak üzere 6 yeni film vizyona girecek.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

SEVİMLİ KEDİ İŞBAŞINDA
Haftanın animasyon filmi, sevilen çizgi filmin uzun metrajlı uyarlaması ''Sevimli Kedi İş Başında'' (Top Cat).

Yönetmenliğini Alberto Mar'ın üstlendiği, Meksika, Arjantin ve İngiltere ortak yapımı çizgi filmde, Top Cat ve haşarı çetesi, eski düşmanları polis Dibble ve tehditkar yeni bir komiser ile karşılaşırlar. Top Cat'in oyunlarını engellemek ve çeteyi çok sevdiği mahallelerinden çıkarmak için, her ikisini de hiçbir şey durduramayacaktır. Ancak çete, evlerini korumak için hızlıca harekete geçer ve yollarına çıkan güçleri daima akıllıca alt edeceklerine şüphe yoktur.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

Sinemalar-Seanslar