80 araç birbirine girdi: 1 ölü, 29 yaralı

İstanbul’un Büyükçekmece ilçesinde TEM otoyolunda 80 aracın karıştığı zincirleme kazası meydana geldi. Sis ve buzlanmanın yol açtığı kazada, 1 kişi hayatını kaybetti, 29 kişi de yaralandı.

03.12.2011 - 08:37

80 araç birbirine girdi: 1 ölü, 29 yaralı

Büyükçemece ilçesi TEM Otoyolu Karaağaç mevkisindeki Karasu Viyadüğü üzerindeki sis ve buzlanma nedeniyle zincirleme trafik kazası meydana geldi.


Aralarında bazı petrol şirketlerine ait 5 tankerin de bulunduğu yaklaşık 80 aracın karıştığı kazada 42 yaşındaki Gürcan Duğru isimli bir kişi hayatını kaybetti.

Zincirleme trafik kazasında toplam 29 kişi de çeşitli yerlerinden yaralandı.

Biri Japonya uyruklu 15 kişi Esenyurt Devlet, 10 kişi Avcılar Özel Anadolu, 3 kişi Çatalca Devlet, 1 kişi de Silivri Devlet hastanelerine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kazaya Çatalca, Çorlu, Silivri, Hadımköy, Büyükçekmece itfaiye ekipleri ile 25 ambulans müdahale etti.

ARAÇLARINI BIRAKIP YÜRÜDÜLER
Sağlık ekiplerince olay yerinde, ayakta tedavi edilen bazı kaza mağdurları ise araçlarından özel eşyalarını aldıktan sonra şehir merkezine yaya olarak yürüdü.

Bu arada, trafik polisleri de sağlık durumu iyi olan sürücülerin araçlarının başına geçmesi için anonslar yaptı.

Kaza nedeniyle yol Ankara ve Edirne istikametinde trafiğe kapatıldı. Ekiplerin, kazaya karışan araçları çekmesi sonrasında yol temizlenerek yeniden ulaşıma açıldı.

KORKUDAN TİR TİR TİTREDİ
Bu arada, kaza sırasında araçlardan birinde bulunan ve korkudan titreyen bir köpek de sahibi tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı.

HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİLER
Bazı araç sahiplerinin de kazaya karışan araçlarıyla fotoğraf çektirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...