81 gündür adli tıp kararı bekliyor

14 yıl önce 34 yıl hapse mahkum olan ve hapiste kanser hastalığına yakalanan Gülay Zere, Adli Tıp kararını beklerken durumu kötüye gidiyor.

NTV Haber 29.10.2009 - 18:56

Yasadışı örgüte üye olmak suçundan 34 yıl hapse mahkum olan ve cezaevinde kanser hastalığına yakalanan 37 yaşındaki Güler Zere 81 gündür adli tıp genel kurulunun vereceği kararı bekliyor.

Yakınları Zere'nin son günlerini yaşadığını söylüyor. Güler Zere'nin dışarda tedavisini sağlayacak Adli Tıp Kurumu raporu ise aradan 81 gün geçmesine rağmen çıkmadı.

Zere'yle ilgili Türk Tabipler Birliği ve Kanser Danışma Kurulu’nun tedavinin dışarıda yapılması gerektiği yönünde raporlarına rağmen Adli Tıp’ın kararını açıklamama gerekçesi bilinmiyor.

Güler Zere, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde mahkumların kaldığı bir bölümde tutuluyor.

Zere’nin dayısı Yetkin Zariş, “Cezaevinde ölümler azalsın diye ölüm sürecinden 1-2 gün önce bırakacaklar. Sonra diyecekler ki dışarıda öldü. Çok kötü durumda son aşamaya gelmiş mama veriyorlar vucudu kabul etmiyor. Derhal tahlmiye edilmesini istiyoruz” dedi.

Zere’nin avukat Taylan Talay da, “Adli Tıp’ın kayıtsızlığı güler zerenin canına kast edecek düzeye gelmiştir. Hiç bir mantıklı izahı yoktur. Ne yazık ki 81 gün bekleme süresi Güler Zere’nin sağlık tablosunu bitirme noktasına gelmiştir” yorumunu yaptı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...