83 yaşında evlenme vaadiyle dolandırıldı

Samsun'da 83 yaşındaki adam, evlenme vaadiyle 3 bin lira değerindeki altın bilezik ve 2 bin lirasını aldığını öne sürdüğü kadından şikayetçi oldu

Anadolu Ajansı 30.01.2014 - 16:10

83 yaşında evlenme vaadiyle dolandırıldı

Samsun'un İlkadım ilçesinde 83 yaşındaki kişi "evlenme vaadiyle" dolandırıldı.

İlkadım Emniyet Müdürlüğü'ne başvuran Mehmet Ali B. (83), bir kişi aracılığıyla telefonla tanıştığı, adını Aysel olarak bildiği kadının İstanbul'dan Samsun'a kendisiyle evlenmek için geldiğini, birlikte kuyumcuya giderek 3 bin lira değerinde bilezik alıp kadına verdiğini söyledi.

Kuyumcudan ayrılırken kadının bir arkadaşına borcu olduğunu belirterek bu kişiye para göndermesi gerektiğini anlattığını, bunun üzerine Kale Mahallesi'ndeki PTT Şubesi'ne giderek söz konusu kişiye 2 bin lira gönderdiğini ifade eden Mehmet Ali B, kadının daha sonra çorap alacağını belirtip kendisinden 5 lira daha alarak yanından ayrıldığını, geri dönmediğini belirtti.
     
Bunun üzerine harekete geçen Asayiş Bürosu ekipleri, paranın havale edildiği PTT Şubesi'ne gitti. Ekipler, Mehmet Ali B'ye kendisini Aysel olarak tanıtan kadının Vesile Ö. olduğunu, parayı da kendi adına havale ettiğini tespit ederek parayı bloke ettirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...