9 saat benzin bidonuna tutundular

Fırtınada tekneleri batan 5 kişiden 2'si 9 saat boyunca benzin bidonuna tutunarak denizde yaşam mücadelesi verdi.

Haberler - Anadolu Ajansı 23.08.2010 - 17:01

9 saat benzin bidonuna tutundular

21 Ağustos 2010 tarihinde 4 metre boyunda Fiber bir tekne ile Enez Karagöl mevkisinden balık tutmak amacıyla denize açılan 2'si kadın 5 kişi, saat 17.00 sıralarında fırtına nedeniyle teknelerinin batması sonucu denizde mahsur kaldı.

Bir süre birlikte karaya doğru yüzen E.Y, G.A. ve E.A. gruptan koparak sahile doğru yüzmeye devam ederken, M.F.D, Y.D. teknenin benzin bidonuna tutunarak kendilerini akıntıya bıraktı.

Saat 20.50 sıralarında sahile doğru yüzen 3 kişi Karagöl kıyısında ''Martı-1'' isimli balıkçı teknesi tarafından kurtarılırken, tekne kaptanı olayı Sahil Güvenlik Komutanlığı’na haber verdi. Enez Sahil Güvenlik ekipleri, Saat 21.00'de arama ve kurtarma faaliyetlerine başladı.

Denizde şiddetli poyraz, yüksek dalga ve gece şartları, arama kurtarma faaliyetlerini zorlaştırırken, çalışmalara daha sonra 6 trol teknesi de katıldı.

Denizde benzin bidonu üzerinde kalan 2 kazazede 9 saat süren arama ve kurtarma çalışmaları sonrasında Enez Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı. Kurtarılan kazazedelerin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Sayfa Yükleniyor...