9 yeni film vizyonda

Bu hafta gerilim, aksiyon, macera, komedi, dram ve belgesel türünde 9 film vizyona girdi.

06.09.2013 - 08:14

9 yeni film vizyonda

Bu hafta 9 film vizyona girdi.


ÖLÜMSÜZ POLİSLER
Peter M. Lenkov'un çizgi roman serisinden uyarlanan "Ölümsüz Polisler" filminin yönetmen koltuğunda, "Uçuş Planı" ve "Red" filmleriyle tanınan Alman yönetmen Robert Schwentke bulunuyor.

Aksiyon, komedi, suç türündeki filmin oyuncu kadrosunda Ryan Reynolds, Robert Knepper, Kevin Bacon, Jeff Bridges ve Mary-Louise Parker yer alıyor.

Filmde, "Nick Walker" isimli bir polis memurunun ölümünden sonra gittiği gerçeküstü dünyada kendini öldüren kişiyi bulmak için yaşadığı macara anlatılıyor.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayın

BİR HAYALİMİZ VARDI
İngiltere'de 1960'lı yıllarda Soğuk Savaş sırasında ölüm korkusu giderek artan Ginger ve Rosa adlı genç kızların birbirine olan bağlılığının anlatıldığı "Bir Hayalimiz Vardı" filminin senaristliğini ve yönetmenliğini Sally Potter üstlendi.

Dram türündeki filmde, Elle Fanning, Christina Hendricks, Timothy Spall, Alessandro Nivola, Annette Bening rol alıyor.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayın

Şehre yeni gelen genç bir adamın, Paris Operası'nın yönetmenine aşık olması ve ardından dans çerçevesinde gelişen bir aşk hikayesinin anlatıldığı "El Ele" filmi de bu hafta izleyiciyle buluşacak.

Müzikal türünde hazırlanan filmin yönetmenliğini Valerie Donzelli yaparken, oyuncu kadrosunda, Bastien Bouillon, Valerie Lemercier, Valerie Donzelli, Jeremie Elkaim, Beatrice De Stael bulunuyor.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayın

ŞİMDİKİ ZAMAN
Türk yapımı olan "Şimdiki Zaman" filminin yönetmen koltuğunda Belmin Söylemez oturdu. Filmde, Sanem Öge, Şenay Aydın ve Ozan Bilen rol alıyor.

Filmde, gelecek, kader ve dostluk temaları sorgulanırken, işsiz ve bütün bağları kopmuş olan Mina isimli karakterin yeni bir hayat kurmak istemesi işleniyor.

Mina'nın Amerika'ya gitmek için bir kafede fal bakmasının ardından, şu anı ve geleceğini sorgulamasının anlatıldığı dram türündeki filminin senaryosunu Belmin Söylemez ve Haşmet Topaloğlu kaleme aldı.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayın

Dram ve komedi türündeki "Karayel Poyraz" filminin senaryosu, Levent İnanır ve Yıldırım Bayazıt'a ait.

Yüksel Arıcı, Numan Çakır, Hikmet Karagöz, Yıldırım Beyazıt ve Soner Arıca'nın rol aldığı filmin yönetmen koltuğunda yine Levent İnanır bulunuyor.

İstanbul'dan Karadeniz bölgesine gelen farklı ideolojideki gençlerin yaşamının konu alındığı filmde, üniversite yıllarında kurulmuş bir müzik grubunda kardeş kadar yakın arkadaşların bir süre sonra 'ideal müzik mi ', 'piyasa müziği mi ' derken yaşadıkları fikir ayrılığı nedeniyle dağılmaları ve sonrasında da çok yakın dostlarının ölüm savaşı vermek zorunda kalmasıyla birleşmeleri konu ediniyor.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayın

Renny Harlin'in yönettiği ve Holly Goss, Matt Stokoe, Luke Albright ile Ryan Hawley'in oynadığı "Şeytan Geçidi"nde, 1959 yılında Ural dağlarına kamp yapmaya giden 9 deneyimli Rus dağcının son derece tuhaf ölümlerinin ardından, bir grup Amerikalı öğrencinin aynı geçide giderek bu gerçek olayı araştırmaya başlamalarının ardından yaşadıkları anlatılıyor.

Gerilim türündeki filmin senaryosunu Vikram Weet yazdı.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayın

Belgesel türündeki "Samsara"nın yönetmen koltuğunda Ron Fricke bulunuyor. Senaryosunun Ron Fricke ve Mark Magidson tarafından kaleme alındığı filmde doğum, ölüm, yaşam ve reenkarnasyon konu ediniyor.

Beş yılı aşkın bir sürede, yirmi beş ülkede çekilen belgesel, insanlığın kutsal saydığı topraklardan, endüstrileşmenin en yoğun yaşandığı alanlara kadar geniş bir coğrafyayı kapsıyor.

İnsan deneyiminin ve maneviyatının kavranılamayan derinliklerini araştıran saf bir sinema deneyimi sunan film, dünyanın çeşitli yerlerindeki insan topluluklarının umut etme biçimleri kadar korkularının ve arzularının da benzer olduğunun altını çiziyor.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayın

SON MODA AŞK

Virginie Efira, Pierre Niney, Charles Berling ile Gilles Cohen'in oynadığı "Son Moda Aşk" filminin yönetmenliğini David Morea yaptı.

Moda dergisi editörü, güzel ve hırslı Alice'nin genel yayın yönetmeni olmak istediği ancak çok fazla ve zorlu rakibinin bulunduğu filmin konusu şöyle:

"Alice, kariyeri yüzünden yıllarca aşk hayatını ihmal etmiştir. Bir gün uçakta bir öğrenci olan Bathazar ile tanışır. Bathazar da Alice'den çok etkilenir, Alice de onunla bir kez buluşmak zorunda kalır. Oyun olarak başlayan aşk artık Alice'e çok yakındır."

Filmin fragmanını izlemek için tıklayın

Komedi türündeki "Bypass" filminin yönetmenliğini Aitor Mazo yaptı. Barbara Goenaga, Sara Cozar, Unax Ugalde, Mikel Losada, Aitor Mazo'nun da oyuncuları arasında yer aldıgı filmde, Bilboa'da yaşayan Xabi, Lukas ve John adında uzun dönemli arkadaşların hikayesi anlatılıyor.

GÖSTERİMDEKİ FİLMLER

'ÖLÜMCÜL OYUNCAKLAR: KEMİKLER ŞEHRİ'
Cassandra Clare'in romanından uyarlanan "Ölümcül Oyuncaklar: Kemikler Şehri" filmi sinemaseverlerle buluşacak.

Yönetmenliğini Hollandalı Harald Zwart'ın üstlendiği filmin oyuncuları arasında Lily Collins, Jamie Campbell Bower ve Jonathan Rhys Meyers gibi isimler yer alıyor.

Senaryosunu Cassandra Clare, I. Marlene King ve Jessica Postigo'nun kaleme aldığı aksiyon ve macera türündeki filmde, "Clary" isimli karakterin bir gece kulübünde işlenen cinayete tanık olmasının ardından yaşanan olaylar konu ediliyor.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayın

'ONE DIRECTION: THIS IS US'
Belgesel, müzikal ve biyografi türündeki "One Direction: This Is Us" filmini Morgan Spurlock yönetti.

3D formatında, yarı belgesel, yarı konser olarak hazırlanan filmde, Niall Horan, Zayn Malik, Liam Payne, Harry Styles ve Louis Tomlinson'ın oluşturduğu "One Direction" grubu üyelerinin hikayeleri anlatılıyor.

Filmde, grup üyelerinin İngiltere'de düzenlenen "X-Factor" yarışmasına katılmalarının ardından Simon Cowell tarafından nasıl bir araya getirildikleri, aileleriyle olan ilişkileri, hayalleri ve süratle ulaştıkları şöhretin nasıl bir his olduğu gözler önüne seriliyor.

Dünya çapında bir müzik fenomenine dönüşen grubun bu yolda yaşadıklarına esaslı ve çok yönlü bir bakış açısı sunan filmde, grubun Londra'da O2 Arena'da verdiği konserin görüntüleri de yer alıyor.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayın

'YEM'
Yönetmenliğini Russell Mulcahy ve Kimble Rendall'ın yaptığı aksiyon, gerilim ve korku türündeki "Yem" filminin oyuncuları arasında Xavier Samuel, Julian McMahon, Phoebe Tonkin, Sharni Vinson, Alice Parkinson gibi isimler yer alıyor.

Senaryosunda filmin yönetmenleri Russell Mulcahy ve Kimble Rendall yanı sıra John Kim'in de imzası bulunan 3 boyutlu filmde, bir grup insanın tsunami sonrasında sular altında kalan bir markette mahsur kalmaları ve okyanus sularıyla gelen davetsiz misafirlerle olan mücadeleleri izlenebilecek.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayın

'KORKU SEANSI'
Başrollerinde "Academi Ödülü" adayı Vera Farmiga, Patrick Wilson, Ron Livingston ve Lili Taylor'ın yer aldığı "Korku Seansı" filminin yönetmenliğini James Wan üstlendi.

Gerçek bir hikayeden uyarlanan film, doğaüstü olayları inceleyip aydınlatmaya çalışan dünyaca ünlü çift Ed ve Lorraine Warren'ın karşılaştığı ürkütücü bir vakayı ele alıyor.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayın

'DAİRE 1303'
Korku türündeki "Daire 1303" filminde, annesinin baskılarından bıkıp Detroit'in yüksek katlı binalarından birinde 1303 No'lu daireye taşınan Janet Slate'in hiç ummadığı biçimde evin geçmişiyle yüzleşmesi konu ediliyor.

Yönetmen koltuğunda Michele Taverna'nın oturduğu filmin başrollerini Mischa Barton, Rebecca De Mornay ve Julianne Michelle paylaşıyor.

Senaryosu Jim Steele ve Michele Taverna tarafından kaleme alınan yapım, korku filmi severleri sinema salonlarına çekmeyi amaçlıyor.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayın

'KAPALI DEVRE'
Gerilim türünde izleyiciyle buluşacak "Kapalı Devre" filminin yönetmenliğini John Crowley üstlendi.

Eric Bana, Rebecca Hall, Jim Broadbent, Ciaran Hinds, Barbora Bobulova gibi isimlerin rol aldığı filmin senaryosu ise Steven Knight tarafından kaleme alındı.

ABD-İngiltere ortak yapımı filmin konusu özetle şöyle:

"Bir sabah Londra'da meydana gelen patlama sonrasında sadece bir terörist sağ kalmayı başarır. Terörist Farroukh Erdogan patlamanın hemen ardından yakalanır ve hapse atılır. Kendisine en ağır cezanın verilebilmesi için araştırmalar ve hazırlıklar başlamıştır. Teröristi yargılamak için, hükümetin elinde gizli bir kanıt vardır. Ancak bundan ne Farroukh Erdogan ne de avukatları haberdardır."

Filmin fragmanını izlemek için tıklayın

'CİNAYET TEZİ'
"Cinayet Tezi" filminde, bir hukuk fakültesinde profesörlük yapan eski bir ceza avukatı olan Roberto Bermudez'in fakültenin önünde işlenen cinayetin ardından yaşadıkları konu ediliyor.

Gerilim türündeki filmin yönetmenliğini Hernan Goldfrid'in yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Alberto Ammann, Ricardo Darín, Calu Rivero, Arturo Puig, Fabian Arenillas da yer alıyor.

Arjantin-İspanya ortak yapımı filmin senaryosunu Patricio Vega kaleme aldı.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayın

'GEÇMİŞİN SIRLARI'
Neil Gordon'un aynı adlı romanından uyarlanan "Geçmişin Sırları" filmi, 30 yıl boyunca kimliğini gizlemeyi başaran eski bir teröristin, bir gazetecinin gerçek kimliğini ortaya çıkarması üzerine yaşadıklarına odaklanıyor.

Gerilim türündeki filmin yönetmen koltuğunda usta aktör ve yönetmen Robert Redford bulunuyor.

ABD yapımı filmde, Robert Redford, Susan Sarandon ve Brendan Gleeson gibi isimler izleyici karşısına çıkıyor.

'BU AŞK FAZLA SÜRMEZ'
"Bu Aşk Fazla Sürmez" filmini, "Brüno" ve "Borat" filmleriyle tanınan Dan Mazer yazıp yönetti.

Rose Byrne, Simon Baker, Jason Flemyng, Minnie Driver, Stephen Merchant gibi isimlerin rol aldığı komedi türündeki filmin konusu özetle şöyle:

"Nat ve Josh, bir partide tanıştıklarından bu yana zıt kişiliklere sahip olmalarına rağmen, son derece mutlu bir beraberlik yaşayan bir çifttir. Oldukça başarılı bir kariyere sahip olan Nat, bu başarısını daimi kılmak için azimle çalışmakta, bir yazar olan Josh ise başarıya ulaşabilmek için sürekli mücadele etmektedir. Karakter farklılıklarına rağmen ilişkilerini yürüten çift, sonunda evlenme kararı alır. Ancak bu karar başta aileleri olmak üzere, arkadaşlarını ve yakın çevrelerini olumsuz düşüncelere sevk eder. Hayatlarındaki herkes Nat ve Josh'un bu evliliği bir yıldan fazla sürdüremeyeği konusunda emindir. Nat ve Josh, eski sevgililerinin cazibesine ya da çekici müşterilerinin karizmasına karşı savaşıp evliliklerinin birinci yıl dönümüne ulaşmak zorundadır."

Filmin fragmanını izlemek için tıklayın        

'ŞEYTAN TOHUMU'
Danimarkalı yönetmen Ole Bornedal imzası taşıyan ve başrollerinde Jeffrey Dean Morgan ve Kyra Segwick'in yer aldığı "Şeytan Tohumu" filmi, izleyiciyle buluşacak.

Korku ve gerilim türündeki filmde, genç bir kızın aldığı antika kutudan çıkan eski çağlara ait bir ruhun kölesi olması ve ailesinin kendisini bu ruhun elinden kurtulması için verdiği mücadele anlatılıyor.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayın

'BÜYÜKLER 2'
İlki 2010'da çekilen "Büyükler 2" filmi, Adam Sandler ve arkadaşlarını tekrar bir araya getirdi.

Filmde, Adam Sandler'a, Kevin James ve Chris Rock eşlik ederken yönetmen koltuğunda bir kez daha Dennis Dugan yer aldı.

Lenny ve Roxanne'in çocuklarıyla ailelerinin eski evine taşınarak sakin bir hayata kavuşmayı planladığı komedi türündeki filmin konusu özetle şöyle:

"Çocuklukları aynı kasabada geçen ve ardından yolları ayrılan arkadaş grubu, yıllar sonra buraya geri dönerek yeniden biraraya geliyor. Kahramanları, büyüdüklerine inanmadıkları çocuklarıyla zorlu bir sınav bekliyor. Okulların son günü, büyükler için unutulmayacak kötü sürprizlerle şekillenirken çocuklarından aldıkları şaşırtıcı derslerle sona eriyor."

Filmin fragmanını izlemek için tıklayın

'UÇAKLAR'
Disney'in macera dolu üç boyutlu animasyon filmi "Uçaklar", çocukları sinema salonlarına çekmeyi hedefliyor.

"Arabalar" filmlerinin ardından "Uçaklar"ın rengarenk dünyasının da sinemaseverlerin beğenisine sunulduğu filmin yönetmenliğini Klay Hall üstlendi.

Türkçe dublaj kadrosunda ünlü isimlerin yer aldığı film, hava yarışçısı olarak mücadele etme hayali kuran kasaba uçağı "Dusty"nin hikayesini konu alıyor.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayın

JOBS
Teknoloji mucidi olarak anılan ve 2011'de hayatını kaybeden Steve Jobs'un hayatını anlatan 'Jobs', sinameseverlerle buluşacak. Yönetmenliğini Joshua Michael Stern'in üstlendiği filmin senaryosunu Matt Whiteley kaleme aldı. Başrolünde Ashton Kutcher'ın yer aldığı filmde, Jobs'un gençlik  yıllarından başlayarak hayat hikayesi anlatılıyor.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayın

PERCY JACKSON: CANAVARLAR DENİZİ
Thor Freudenthal'ın yönettiği ve Logan Lerman, Alexandra Daddario, Douglas Smith ile Leven Rambin'in oynadığı 'Percy Jackson: Canavarlar Denizi', sinemaseverlerle buluşacak. Aile, fantastik, macera türündeki filmin konusu şöyle: Percy ve arkadaşları yarı tanrıları kurtarmak için sihirli Altın Post'u bulurlar. Çok tehlikeli sularda mücadele etmek zorunda kalan Percy ve ekibi, 'Bermuda Şeytan Üçgeni' denilen yere, yani 'Canavarlar Denizi'ne girerler. Percy Jackson, mistik varlıklarla dolu bu yolculukta uyanmakta olan eski bir  şeytanı durdurmak zorundadır.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayın

GÖSTER GÜNÜNÜ 2
'Kick-Ass' filminin devamı niteliğinde çekilen 'Göster Gününü 2'nin yönetmenliğini ve çizgi roman uyarlamasını Jeff Wadlow üstlendi. Aksiyon, komedi türündeki filmde, Aaron Taylor-Johnson, Chloe Moretz, Christopher Mintz-Plasse, Nicolas Cage ve Yancy Butler rol aldı.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayın

KİRLİ OYUN
Dram ve aksiyon türündeki 'Kirli Oyun' adlı filmin yönetmenliğini Jessy Terreo üstlendi. Senaryosunu L. Philippe Casseus'un yazdığı filmde, Curtis Jackson, Forest Whitaker ve Robert De Niro, Ryan O'Nan, Matt Gerald, Beau Garrett, Malcolm Goodwin ve Robert Wisdom oynadı.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayın

AİLEM İÇİN
Bu hafta vizyona girecek 'Ailem İçin' filminin yönetmen koltuğu, Man Push Cart,  Chop Shop ve Goodbye Solo filmleriyle ses getiren Ramin Bahrani'ye ait. Macera, dram ve aile türündeki filmin oyuncuları arasında Zac Efron, Dennis Quaid, Heather Graham, Kim Dickens, Laura AtwoodHenry Whipple gibi isimler yer alıyor. Filmde, sahip olduğu mısır çiftliği sayesinde hatırı sayılır bir servetin sahibi olan ancak yıllardır rakibi Jim Johnson'ın gerisinde kalmaktan bir türlü kurtulamayan Henry Whipple'ın yaşadıkları anlatılıyor.

TEPENİN UŞAKLARI
Yönetmenliği, senaryosu ve yapımı İsmet Eraydın'a ait 'Tepenin Uşakları'  filmi de bu hafta vizyona girecek filmler arasında yer alıyor. Babasız bir evde yaşamakta olan ve kışın okuyup yazın çobanlık yapmakta olan Hikmet'in köyün en nüfuzlu ailesinin kızı Züleyha'ya aşık olmasının ve ardından yaşananların konu edildiği komedi, dram türündeki filmde, Samet Karahasanoğlu, Ayşe Öztürk, Selahattin Çakır gibi isimler rol alıyor.

SAVAŞIN GÖLGESİNDE
2. Dünya Savaşı'na ters köşeden bakan 'Savaşın Gölgesinde' filminin yönetmen koltuğunda Cate Shortland oturuyor. Alışılmış 2. Dünya Savaşı filmlerinin aksine izleyiciyi "karşı tarafın" sıradan bir ailesiyle tanıştırdığı filmin konusu özetle şöyle: Anne ve babası Hitler yanlısı olan Lore, savaş sonrası kardeşleriyle bir başına kalır. Nazi sempatizanları teker teker yakalanarak öldürülürken Lore, dört kardeşini yanına alarak yollara düşer. Savaşın bitişiyle hüküm süren kargaşa, yokluk ve acının ortasında çaresizce tehlikelerden kaçmaya ve yolunu bulmaya çalışan Lore, Thomas adında bir Yahudi mülteciyle karşılaşır. Kardeşleriyle hayatta kalmak için düşman bildiği ve hep nefret etmesi gerektiği öğretilen bir Yahudi'ye güvenmek zorundadır.

Filmde, Saskia Rosendahl, Nele Trebs, Ursina Lardi, Hans-jochen Wagner, Philip Wiegratz rol aldı.

JURASSİC PARK 3D
Samuel L. Jackson, Sam Neill, Jeff Goldblum, Laura Dern ve Ariana Richards'ın rol aldığı, yönetmenliğini Steven Spielberg'in üstlendiği  Jurassic  Park 3D filmi, bilim kurgu,  aile ve  macera sevenlere keyifli dakikalar  sunacak. Filmin özeti şöyle:

"Mağaralarda yapılan kazı çalışmaları sonucunda dinazorların yaşadığı tarih öncesi çağa ait bazı sivrisinek fosilleri bulunur. Milyarder John Hammond öncülüğündeki bilimadamları, son derece ilginç ve karmaşık testler deneyerek bu sivrisinek fosillerindeki kan örneklerini almayı başarırlar. Dinazorların DNA zinciri bir Afrika kurbasıyla birleştirilerek 65 milyon yıl önce yaşamış bu korkunç yaratıklar yeniden yaratılır. Hammond hükümetten kiraladığı bir adada klonladıkları bu vahşi hayvanlar için elektrikli tellerle çevrili bir hayvanat bahçesi kurmuştur. İhtiyar Hammond, bir hafta sonunda doktor Allen gibi bazı işinde uzman bilimadamlarını Jurassic Park adını verdiği bu hayvanat bahçesini test ettirmek için adaya getirir. Ancak embiryolarını ele geçirmek isteyen biri, güvenlik sistemini devre dışı bırakınca serbest kalan dinazorlar adada dehşet  saçmaya başlar."

Filmin fragmanını izlemek için tıklayın

ELYSIUM: YENİ CENNET
Yönetmenliğini Neill Blomkamp'ın yaptığı Elysium: Yeni Cennet filminde Matt Damon,  Jodie Foster,  William Fichtner,  Alice Braga ve Sharlto Copley rol alıyor. Filmin konusu şöyle: "Yıl 2154, insanlar iki sınıfa ayrılıyor. Bir grup çok varlıklı olup Elysium adı verilen bir uzay istasyonunda yaşıyor. Geriye kalanlarsa çok kalabalık bir nüfus olarak çökmüş, yıkılmış dünyada yaşam savaşı veriyorlar. Dünyada yaşayan insanlar umutsuzca gezegenin suç ve yoksulluk ortamından kaçmaya  çalışıyorlar ve birçoklarının Elysium'daki medikal imkanlara ihtiyaçları var. Ancak, Elysium'dakiler dünyadan göçü yasaklayan yasalar doğrultusunda yurttaşlarının "lüks" yaşantısını koruyabilmek için her şeyi yapmaya hazırlar. Bu iki dünya arasında eşitiği sağlayabilecek tek kişi ise Elysium'a gitmekten başka çaresi olmayan sıradan bir adam olan Max (Matt Damon). İstemeyerek de olsa Max çok tehlikeli bir görev üstlenerek Elysium'un Sekreteri Delacourt'un (Jodie Foster) güçlerine karşı gelmek zorunda. Ancak, başarılı olduğu takdirde sadece kendi hayatını değil, Dünya'da yaşayan milyonların hayatını da kurtarabilir."

Filmin fragmanını izlemek için tıklayın

ATEŞLİ AYNASIZLAR
Sandra Bullock,  Kaitlin Olson,  Melissa Mccarthy,  Thomas Wilson ve  Michael Rapaport'un başrollerini paylaştığı aksiyon, komedi tarzı filmin yönetmeni ise Paul Feig.Filmde FBi ajanı olan Katerina James (Sandra Bullock), Rus gangster çetesini çökertmek için ona yeni bir ortak atanır. Ancak bu ortak, Boston polis departmanındaki kaçıklığıyla tanınan Shannon Mullins'dir. Rus çetesini çökertmek için yola çıkacak olan bu iki kafadarın komik maceralarında, başlarına gelen olaylar anlatılıyor.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayın

HAYALLERİN ÖTESİNDE
Polonya,  İngiltere,  Portekiz ve Fransa ortak yapımı olan 2012 yapımı dram tarzı filmin yönetmenliğini Andrzej Jakimowski yapıyor.  Alexandra Maria Lara, David Atrakchi, Edward Hogg, Melchior Derouet ve Luis Lucas'ın rol aldığı filmin konusu şöyle: "Görme yetisi olmayan Ian, Lizbon'da görme engelli insanlar için özel eğitim veren bir enstitüye eğitmen olarak atanır. Hayat dolu idealist bir insan olan Ian, buradaki öğrencilerine günlük olarak alışılmışın dışında eğitimler vermeye başlar. Mesela destek için baston kullanmayı reddeder, seslerin yankılarının kendilerini yönlendirmesi gerektiğine ve sorunlarının sadece dışarıdaki dünyayı hayal etmekle hallolduğuna inanmaktadır. Kendisi de baston kullanmamasına rağmen, normal bir hayat sürmektedir. Öyle ki gerçekten görme engelli olduğuna inanmakta güçlük çekenler vardır. Öğrencilerine de bu ilginÇ metodları aşılamaya başlar. Enstitüdeki öğrencilerden biri olan Eva da baston kullanmadan yürümeyi istemektedir. Ian onunla birlikte sokaklara atılarak, genç kadını daha önce görmediği bu dünyanın içerisinde farklı bir keşife çıkarır."

Filmin fragmanını izlemek için tıklayın

EVDEKİ YABANCILAR
Dilek Keser ve  Ulaş Güneş Kacargil'in yönettiği Evdeki Yabancılar filminde Ferit Aktuğ,  Fatih Al,  Cem Bender,  Melpo Zarokosta ve  Gökçe Sezer başrolleri paylaşıyor. 1990'lı yıllarda Ege bölgesindeki küçük bir sahil kasabasında geçen hikaye, mübadele döneminde doğup, büyüdüğü yerden ayrılıp, Yunanistan'a göç etmek zorunda bırakılmış yaşlı bir Rum kadını olan Agapi'nin hikayesine odaklanan filmin konusu şöyle: "Agapi yıllar sonra 80'li yaşlarına geldiğinde, yıllar önce bırakmak zorunda kaldığı evini aramaya koyuluyor. Yanına genç torunu Elpida'yı da alarak Ege'ye gelen Agapi eski evini bulsa da, ev artık başka birine aittir. Yaşar isimli 30'lu yaşlardaki yeni ev sahibi ve Agapi arasında paylaşılamayan ev, hem geçmişini arayan bir kadını hem de geleceğini kurtarmak isteyen bu adamı ortak noktada buluşturuyor."

Filmin fragmanını izlemek için tıklayın  

ŞİRİNLER 2
Efsanevi minik mavi karakterler ''Şirinler''i ilk kez köylerinden çıkararak, 3 boyutlu olarak beyaz perdeye taşıyan yönetmen Raja Gosnell'in devam filmi "Şirinler-2" meraklılarıyla buluşacak.

Yönetmenliğini Raja Gosnell'in yaptığı "Şirinler 2" filminde, Neil Patrick Harris, Brendan Gleeson, Jayma Mays ile Sofia Vergara oynadı ve seslendirdi.

Film, Türkiye'de Türkçe dublajlı, altyazılı ve 3D seçenekleriyle bugün vizyona girdi.

Şirinler-2'nin konusu özetle şöyle:

"Kötü büyücü Gargamel, bir çift Şirinler benzeri haylaz karakterler yaratıyor ve onlara da Haylazlar ismini vererek, sayelerinde çok güçlü ve büyülü Şirin özünü elde edebilmeyi umuyor. Ancak, Gargamel istediği Şirin özünü sadece gerçek bir Şirin'den alabileceğini ve sadece Şirine'nin bildiği gizli büyülü sözler sayesinde Haylazlar'ın gerçek Şirinler'e dönüşebileceklerini öğrendiğinde Şirine'yi kaçırıyor ve onu dünyanın en büyük büyücüsü olarak milyonların hayranlığını kazandığı Paris'e getiriyor. Şirine'yi kurtarmak için Şirin Baba, Sakar Şirin ve Süslü Şirin'in dünyamıza dönerek insan dostları Patrick ve Grace Winslow ile işbirliği yapmaları gerekiyor. Kendisini her zaman diğer Şirinler'den farklı hisseden Şirine, Yaramazlar Vexy ve Hackus ile yeni bir bağ kurabilecek midir, yoksa Şirinler ona olan sevgilerinin gerçek olduğuna Şirine'yi ikna edebilecekler midir?"

Filmin fragmanını izlemek için tıklayın

RED-2
Yönetmenliğini Robert Schwentke'nin üstlendiği gişe rekortmeni "Red" filminin devamı olan "Red-2", haftanın beklenen filmlerinden...

Bruce Willis, Mary-Louise Parker, Helen Mirren, Anthony Hopkins, Catherine Zeta Jones ve John Malkovich'in rol aldığı filmin yönetmenliğini Dean Parisot üstleniyor.

Senaryosunu Erich Hoeber ve Jon Hoeber'in yazdığı film, emekli CIA ajanı Frank Moses'in hikayesini anlatıyor.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayın

ZORLU İKİLİ
Baltasar Kormakur'un yönettiği "Zorlu İkili", aksiyon sevenlere keyifli dakikalar yaşatacak. Filmin başrollerini Denzel Washington ve Mark Wahlberg paylaşıyor.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayın

YENİ SİNEMA DERGİNİZ

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...