Bu hafta sinemalarda 2'si yerli, 9 yeni film gösterime girdi.

İlişkili Haberler


MUHTEŞEM GATSBY
ABD'li yazar F. Scott Fitzgerald'ın aynı adlı romanından uyarlanan filmin senaryosunu, Francis Ford Coppola, Baz Luhrmann ve Craig Pearce yazdı.

Oyuncu kadrosunda Leonardo DiCaprio, Tobey Maguire, Carey Mulligan, Amitabh Bachchan ve Callan Mcauliffe'ın yer aldığı film, 3D olarak çekildi.

Baz Luhrmann yönetmenliğinde izleyicilerle buluşan filmin konusu şöyle:

"Yazar olma basamaklarını tırmanan Nick Carraway, 1920'lerde eğlence hayatının gözdesi konumuna yükselen New York'a gelir. Amerikan rüyasının peşindeyken, tesadüf eseri milyoner Jay Gatsby ve onun çevresiyle yolları kesişen Carraway'in göz kamaştırıcı partilerle tanışması fazla zaman almaz. Öte yandan, bu büyülü Amerikan rüyasının çöküşü de yaklaşmaktadır. Dışarıdan görkemli görünen bu hayatın örtbas etmeye çalıştığı gerçekler, su yüzüne çıkacaktır."

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

BEN VE SEN
Yeni Dalga''nın ruhu, büyük usta Bertolucci''nin Düşler, Tutkular ve Suçlar''dan yedi yıl sonra çektiği son filminde yeniden hayat buluyor.

Filmin anti-kahramanı, okuldan nefret eden, dünyanın sonuna dair tuhaf fikirleri olan, ailesiyle arası bozuk 14 yaşındaki Lorenzo. Bir hafta boyunca her şeyden uzak, kafa dinleyeceğini düşünerek kendi evlerinin bodrum katına gizlenen Lorenzo''nun planları kendinden hayli büyük yaştaki üvey kız kardeşinin yanına gelişiyle bozulur. Olivia güzeldir, dengesizdir, keştir, Lorenzo''dan bile tuhaftır. O bir hafta boyunca Lorenzo ve Olivia arkadaştan, kardeşten daha öte bağlar kurar, keder saçan bir dünyaya karşı yan yana durmayı öğrenirler.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

DÖRTLÜ
Usta aktör Dustin Hoffman'ın ilk kez yönetmen koltuğunda oturduğu "Dörtlü"nün senaryosunu, Ronald Harwood kendi tiyatro oyunundan uyarladı.

Başrollerinde Michael Gambon, Maggie Smith, Billy Connolly, Michael Byrne ve Tom Courtenay'ın yer aldığı filmin konusu şöyle:

"Cissy, Reginald ve Wilfred, emekli müzisyenler için tahsis edilen konforlu bir evde yaşamaktadırlar. Her yılın 10 Ekim tarihinde Giuseppe Verdi'nin doğum gününü kutlamak için bir konser düzenlenir ve bağış toplanır. Üç müzisyen de bu etkinliğe katılmaktadır. Konser, senenin en önemli olayıdır ve herkes sabırsızlıkla bu günü beklemektedir. Fakat bu yıl bir değişiklik söz konusudur. Bir zamanlar Reginald ile evli olan Jean isimli müzisyen de bu eve taşınır ve böylece tüm dengeler altüst olur. Halen daha genç ve önemli olduğu zamanlardaki gibi davranan Jean, şarkı söylemeyi de ısrarla reddetmektedir. Geçmişteki güzel hatıralarının yerini alan üzücü ve hüzünlü anılar, senenin en önemli olayının başarısını da gölgelemek üzeredir."

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

GÜZELLİĞİN ON PAR' ETMEZ
Avusturya yapımı "Güzelliğin On Par' Etmez"i, "Kick-Off" adlı belgeseliyle yurt dışındaki festivallerde başarılar elde eden Hüseyin Tabak yönetti.

Yılmaz Güney'in peşinde bir yönetmen

Başrollerinde Nazmi Kırık, Abdulkadir Tuncer, Lale Yavaş, Yüşa Durak ve Susi Stach'ın yer aldığı filmin konusu şöyle:

"12 yaşındaki Veysel ve ailesi ülkelerini terk etmek zorunda kalır. Yeni bir hayata başlayacakları Avusturya'ya göç eden aile, buradaki yaşama ayak uydurmakta bir hayli zorlanır. Bu yeni ülke, yeni dil ve yeni kültür, özellikle küçük Veysel için büyük sıkıntılar doğurur. Veysel'in hayattaki tek umudu ve hayali, sınıfındaki Ana'ya aşkını ilan edip ondan da aynı karşılığı görebilmektir. Sürekli Ana'nın hayalleriyle yaşayan çocuk, Cem isimli orta yaşlı komşusuyla tanışınca harekete geçecek, hayallerinin gerçek sonuçlarını en saf haliyle tecrübe edecektir."

HERKES ÖLECEK
"Dehşet Treni"nin yönetmeni Ryuhei Kitamura'nın yeni filmi "Herkes Ölecek"in ilk gösterimi, Toronto Film Festivali'nde yapıldı.

Senaryosunu David Cohen'in kaleme aldığı korku-gerilim türündeki filmde, Luke Evans, Adelaide Clemens ve Derek Magyar izleyici karşısına çıkıyor. Filmde, bir çetenin, seyahate çıkan zengin bir çifti kaçırmasıyla gelişen olaylar anlatılıyor.

UMUT ÜZÜMLERİ
Yönetmenliğini ve senaristliğini uzun bir aradan sonra sinemaya dönen Tunç Okan'ın yaptığı dram türündeki "Umut Üzümleri"nin başrollerinde Ahmet Mekin, Yetkin Dikinciler ve Altan Erkekli yer alıyor.

Senaryosunu da Tunç Okan'ın yazdığı filmde, çorak topraklarını canlandırabilmek için planladıkları sulama projesi için topraklarını ipotek ettirerek zengin tüccara borçlanan Rumen köylülerin, köy muhtarı ve köye yeni gelen öğretmenin önderliğinde verdikleri mücadele anlatılıyor.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

ÇILGIN DOĞUM GÜNÜ
Scott Moore ve Jon Lucas'ın senaryosunu yazıp yönettiği komedi türündeki "Çılgın Doğum Günü"nün başrollerini, Justin Chon, Jonathan Keltz, François Chau, Sarah Wright ve Miles Teller üstleniyor.

İyi başlayıp kötüye giden bir yetişkinliğe geçiş doğum günü partisini anlatan filmin konusu şu şekilde:

"Jeff Chang her zaman yapması gerekeni yapan çalışkan bir üniversite öğrencisidir. Fakat arkadaşları Casey ve Miller 21. yaş günü için onu ziyarete gelince her şey değişir. Jeff Chang , hayatını değiştirmek için yapmak istediği her şeyi yapmaya başlar, hem de ertesi sabah onun için çok önemli bir işi olmasına rağmen..."

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

KORKU HİKAYELERİ
Güney Kore yapımı "Korku Hikayeleri"nde, 4 farklı yönetmen görev aldı.

Genç bir kadının bir psikopat tarafından kaçırılmasının ardından anlatılan 4 ayrı hikayenin işlendiği film, korku sevenleri sinema salonlarına çekmeyi hedefliyor.

Liseli bir genç kız, yabancı bir yerde eli kolu bağlı olarak uyanır. Dehşetle etrafına bakınır ve hiç tanımadığı genç bir adam tarafından kaçırılmış olduğunu görür. Adam yavaşça ona yaklaşırken, genç kızın yaşadığı korku giderek artar. Genç kız, zaman kazanabilmek için ona “Korku Hikâyeleri” anlatmaya başlar.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

KOĞUŞ AKADEMİSİ
Yönetmenliğini Tolga Baş'ın üstlendiği "Koğuş Akademisi"nin başrollerini, Salih Kalyon, Çetin Altay, Erdal Tosun, Umut Oğuz, Turgut Tunçalp ve Arzu Yanardağ paylaşıyor.

Senaryosunu Yücel Öztürk'ün yazdığı filmin kadrosunda, Erkan Can ve Pascal Nouma da konuk oyuncu olarak yer alıyor.

Filmde, farklı karakterlere sahip ve değişik suçlardan hapse düşen koğuş arkadaşlarının kendi düzenleri içerisinde yaşarken, hapishaneye atanan yeni müdirenin tiyatro oyunu sergilenmesini istemesiyle yaşananlar konu alınıyor.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

GEÇTİĞİMİZ HAFTANIN FİLMLERİ

AKLIMI OYNATACAĞIM
Pedro Almodovar'ın 32. İstanbul Film Festivali'nin açılışında gösterilen son filmi Aklımı Oynatacağım’da Penelope Cruz, Antonio Banderas, Paz Vega, Lola Duenas ve Javier Camara rol alıyor. Senaryosunu da Pedro Almodovar'ın yazdığı filmin konusu ise şöyle:

Meksika'ya doğru yola çıkmış olan bir yolcu uçağının iniş takımları açılmamaktadır. Uçak acil iniş yapmak üzere kalktığı havalimanına geri döner, ancak depodaki fazla yakıtı yakmak için birkaç saat boyunca İspanya üzerinde daireler çizmeye başlar. Uçuş ekibi durumu yolculardan saklamaya çalışsa da, çok geçmeden Business Class'ta oturan yolcular durumu fark eder. Kabin görevlileri uçakta oluşan paniği engellemek için yolcuları sarhoş edip uyutmaya çalışırlar. Uçak içinde giderek artan heyecan, alkol ve adrenalinin de etkisiyle, ekip ve yolcular arasında izleyicileri kahkahalara boğacak beklenmedik olaylar filizlenir.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

BAHAR TATİLİ
Faith, Brit, Candy ve Cotty müthiş bir bahar tatili geçirmenin hayalini kuran dört çılgın arkadaştır. Fakat sıradan genç kızlardan farkları, uçuk planlarıdır. Fakat biriktirdikleri paralar yola ancak yetince, çareyi ciddi bir soygun yapmakta bulurlar ve de başarırlar! Şimdi ellerinde tatil boyu deli gibi eğlenecekleri kadar çok paraları vardır. "Her genç" gibi bahar tatilinde partinin ve kokainin dozunu kaçırınca kendilerini kodeste bulurlar. Tam kurtulamayacaklarını düşünürken, Alien adında bir adam çıka gelir ve bu kızların kefaletini ödeyip, serbest kalmalarını sağlar. Alien, bölgenin yerel uyuşturucu ağlarını ele geçirmektedir ve uyuşturucu işinden yüklü miktarda para kazanmıştır. Brit, Candy ve Cotty bu vahşi hayata adapte olmakta pek de sorun çekmeyeceklerdir...

Selena Gomez, Ashley Benson, Vanessa Hudgens, Rachel Korine ve James Franco'nun başrolleri paylaştığı bu sıra dışı ve kışkırtıcı filmin yönetmenliğini ve senaristliğini ise dördüncü uzun metrajlı işine imza atan Harmony Korine üstleniyor.

KOD ADI: OLYMPUS
Başrollerinde Gerard Butler, Aaron Eckhart, Ashley Judd ve Morgan Freeman gibi önemli yıldızların yer aldığı aksiyon sahneleriyle dikkat çeken film, Beyaz Saray'a düzenelenen saldırıyı merkez alıyor.

Mike Banning, Amerika Birleşik Devletleri''ne bağlı çalışan, özel kuvvetler biriminde görevli bir gizli güvenlik ajandır. Bir akşam Başkan ve eşi bir davete giderlerken yolda trajik bir kaza meydana gelir. Banning''in tek bir simi kurtarma şansı vardır, o da tercihini eşini feda ederek Başkan''dan yana kullanır. Olay sonrası büroda herkes doğru yaptığını söyleyerek Mike''ı desteklese de saha görevinden alınarak masa başı bir işe atanır. Fakat ABD''yi hiç hesapta olmayan büyük bir saldırı beklemektedir. İçeriden köstebeklerin yönettiği terörist bir eylemle Beyaz Saray büyük bir saldırıya ve ihanete uğrar. Başkan teröristlerce esir alınmıştır ve Pentagon''un eli kolu bağlıdır. Bu olağanüstü koşullar altında tek çareleri Mike''ın cesur ve kahramanca giriştiği kurtarma operasyonuna bağlıdır.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

BERNİE'NİN SUÇU NE?
Teksas'ın küçük, kırsal bir kasabasında, bir cenaze levazımatçısının yanında yardımcı olarak çalışan Bernie Tiede, kasaba halkının en sevdiği kişilerden biridir. Pazarları okulda ders verir, kilise korosunda şarkı söyler ve yardıma ihtiyacı olan herkese el uzatır. Herkes Bernie'yi sever ve takdir eder. Ters giden talihine sürekli lanet eden dul Marjorie Nugent'e banka işlerinde yardım eden Bernie, bir süre sonra kadının kendisine karşı artan ilgisi ve isteklerine yetişemez hale gelir ve günün birinde zengin Marjorie'yi öldürür...

Yönetmenliğini Richard Linklater'ın üstlendiği komedi filminin başrollerini ise Jack Black, Shirley MacLaine ve Matthew McConaughey'i paylaşıyor.

KİMLİK HIRSIZI
"Kimlik Hırsızı" da haftanın vizyonda olacak yabancı yapımları arasında. 2013 Amerikan yapımı olan komedi türündeki filmin yönetmeni Seth Gordon. Amanda Peet, Jason Bateman, John Cho, Jon Favreau, Melissa Mccarthy'nin oynadığı filmin senaristliğini Craig Mazin yaptı.

Yapımcısı Jason Bateman olan filmin konusu ise şöyle:

"Ünlü yıldızların yer adığı komedi filmi Kimlik Hırsızı'nda başrollerde Patrondan Kurtulma Sanatı (Horrible Bosses) filminden Jason Bateman ile Bridesmaids filminden Melissa McCarthy oynuyor. Adam, kimliği çalındıktan sonra kötü kredi notunu düzeltmeye çalışırken ne kadar çileden çıkabileceğini gösterir. Sınırsız para, perakende kraliçesi Diana (McCarthy)'nın Miami'nin banliyölerinde hayatını yaşamasına olanak vermiştir. Fakat bu alışveriş çılgınlığına para sağlamak için kullandığı kimlikte bir başkasının adı yazmaktadır ve bu kimlik, Birleşik Devletlerin diğer ucunda yaşayan bir müşteri temsilcisine aittir. Kimliğin sahibi olan Sandy Bigelow Patterson'un dolandırıcıyı yakalamak için sadece bir haftası vardır."

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

BARFİ: AŞKIN DİLE İHTİYACI YOKTUR
Haftanın yabancı yapımlarından "Barfi: Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur" adlı film, izleyicisiyle buluşacak.

Yönetmenlik koltuğuna Anurag Basu'nun oturduğu filmde, Priyanka Chopra, Ranbir Kapoor, Ileana D'Cruz, Saurabh Shukla ve Ashish Vidyarthi oynuyor. Senaryosunu Anurag Basu ve Sanjeev Dutta yaptığı, 2012 - Hindistan yapımı film, dram, komedi ve romantik türünde. Filmde, "Barfi" adında hem işitme hem de konuşma özürlü bir gencin hayat hikayesi ve başından geçen olaylar anlatılıyor.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

GİTME BABA
"Gitme Baba" bu hafta vizyona girecek yerli filmler arasında yerini alıyor. Yönetmenliğini Ahmet Sönmez Dram'ın üstlendiği filmde, Şenay Gürler, Vural Çelik, Mustafa Uğurlu, Mesut Akusta ve Gökhan Mete rol alıyor. Senaristliğini ve yapımcılığını Çiğdem Suyolcu'nun yaptığı dram türündeki filmde, 1995'te Kuşadası Belediye Başkanı olan Lütfi Suyolcu'nun, rant kavgası sonrası mafya tarafından öldürülmesi ele alınıyor. Eski belediye başkanının hayatını anlatan film projesini, sinema ve oyunculuk eğitimi alan kızı Çiğdem Suyolcu hayata geçirdi.

GÜNDÖNDÜ
'Ergene İnisiyatifi'nden Nejla Demirci’nin hazırladığı belgesel Gündöndü, Beyoğlu İmam Adnan Sokak'taki Yeşilçam Sinemasında saat 12.00 - 15.00 ve 18.00 seanslarında gösterilecek.

Gündöndü belgeseli, Trakya'daki sanayileşmenin Ergene Nehri'ni nasıl kirlettiğini ve bu kirliliğin bütün bir bölgeyi ne kadar olumsuz etkilediğini Trakyalıların kendi sözleriyle anlatıyor.

SON AYİN BÖLÜM 2
Yönetmenliğini Ed Gass-Donnelly'nin yaptığı "Son Ayin Bölüm 2" adlı filmde, Muse Watson, Ashley Bell, Spencer Treat Clark, David Jensen, Louis Herthum rol alıyor.

Senaryosunu Damien Chazelle'nin yazdığı korku ve gerilim türündeki filmde, dünya çapında 70 milyon dolar hasılat yapan "The Last Exorcism"in devam filmini daha korkutucu bir şekilde izleyiciyle buluşturuyor. İlk filmin kaldığı yerden devam eden ikinci filmde şeytani bir ritüel sırasında bir tarikat aracılığıyla şeytani bir bebek doğuran Nell Sweetzer oradan kaçtıktan sonra üstü başı kir içinde ve korkmuş bir şekilde ormanda bulunması izlenecek.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

EKSİK SAYFALAR
Yerli yapımlar arasında yerini alan "Eksik Sayfalar" bu hafta sinemaseverlerle buluşacak. Gerilim türündeki filmin yönetmenliğini Ozan Çobanoğlu yaptı.

Oyuncular arasında Hüseyin Avni Danyal, Tolga Güleç, Tuvana Türkay, Soydan Soydaş'ın oynadığı filmin senaristliğini Soydan Soydaş üstlendi.

Filmde sekiz üst düzey yöneticinin dolandırıcılık suçlarıyla yargılanması ve bu yargı sürecinde, bir gün kendilerini daha önce hiç görmedikleri bir ofiste bulması anlatılıyor.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız 

IRON MAN 3
Iron Man 3'te dünyanın en sevdiği milyarder mucit süper kahraman Tony Stark, ya da diğer adıyla “Iron Man”’in beyazperdedeki destansı maceraları devam ediyor.

Iron Man 3, Tony Stark’ı gücü sınırsız olan bir düşmanla karşı karşıya getiriyor. Stark, özel hayatının düşmanı tarafından yok edildiğini anlayınca bu işin sorumlularını bulmak için yürekleri burkan bir arayışa soyunuyor. Bu yolculuk her anıyla onun cesaretini sınıyor. Köşeye sıkışan Stark’ın en yakınlarını korumak için tek şansı zekasına ve içgüdülerine güvenerek kendi yetenekleriyle hayatta kalmaktır. Bu yolda savaşırken Stark, kafasını uzun zamandır kurcalayan şu sorunun cevabını bulur: Adam mıdır kıyafeti kıyafet yapan yoksa kıyafet midir adamı adam yapan?

“Iron Man 3”ün başrollerini Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Guy Pearce, Rebecca Hall, Stephanie Szostak, James Badge Dale, Jon Favreau ve Ben Kingsley paylaşıyor.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

PAS VE KEMİK
Katil balina eğitmeni olan Stephanie ile 5 yaşındaki oğlunu kaybettikten sonra kimsesiz, evsiz ve parasız kalan Ali''nin yolları bir gece kulübünde çıkan kavga sonrası tesadüfen kesişir. Aslında tamamen ayrı dünyaların insanı olan Stephanie ve Ali''ye kader bir oyun daha oynar. ulaşılmaz gibi görünen Stephanie akvaryumdaki bir kaza sonucu kötürüm kalır ve Ali ömrünün geri kalanını Stephanie''nın mutlu olmasına adar.

Craig Davidson''ın kısa hikayesinden uyarlanan, Jacques Audiard''ın yönettiği filmin başrollerini ise Marion Cotillard ve Matthias Schoenaerts paylaşıyor.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

ESKİ DOSTLAR
Val, hapisten yirmisekiz yıl sonra yeni çıkmıştır. En iyi arkadaşı Doc, Val’ı o gün, onu yalnız bırakmamak adına hapishane çıkışı karşılar. Doc ve Val yıllar sonra tekrar iyi bir ikili olup aralarına Hirsch’i de alırlar. Bu üç arkadaş yıllar geçmiş olsa da eskiden oldukları gibi ayrılmaz bir üçlü olurlar. İlerlemiş yaşlarına rağmen hâlâ suç işleme potansiyeline sahiptirler.

Al Pacino, Christopher Walken, Katheryn Winnick, Julianna Margulies, Alan Arkin'in başrollerinde yer aldığı komedi ve suç türündeki "Eski Dostlar"ın yönetmen koltuğunda Fisher Stevens var.

NEREDESİN SUPERMEN
Finlandiya-İsviçre ortak yapımı olan dram türündeki "Neredesin Süpermen"in yönetmenliğini Karzan Kader üstlendi.

Başrollerini Sarwar Fazil ile Zamand Taha'nın paylaştığı film, 1990'lı yılların başında Kuzey Irak'taki bir Kürt köyünde yaşayan 10 yaşındaki Dana ve 6 yaşındaki Zana adlı iki kardeşin hikayesini konu alıyor.

10 yaşındaki Dana ve 6 yaşındaki Zana, doksanlı yılların başında Kuzey Irak’taki bir Kürt köyünde yaşayan iki kardeştir. Benzersiz hayal güçleri sayesinde yaşama tutunan iki öksüz kardeşin hayatı, köyde seyrettikleri Süpermen filminin ardından ilginç bir hal alır. Süpermen’e hayran olan iki kafadar, ne pahasına olursan olsun gidip bu hiçbir şeyin yenemediği adamı bulmaya karar verirler.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

Yönetmenliğini David Charhon'un yaptığı komedi filmi "Zoraki İkili"nin başrolünde Omar Sy, Sabrina Ouazani, Lionel Abelanski, Zabou Breitman, Andre Marcon yer alıyor.

Birbirlerine tamamen zıt karakterler olan iki dedektifin komik maceralarını anlatan filmde Omar Sy, varoş mahallelerde görev alan Osman adında bir polisi canlandırıyor. Osman peşinde olduğu bir kumar çetesini yakalamak için bir takım dalaverelerle kendini suç departmanının şefi olmak üzere olan seçkin bir polis François’nın ortağı yapar. Tek amacı suya sabuna dokunmadan üstlerine doğru imajı vermek olan François’nın şimdi terfisi konusunda önünde tek bir engel vardır: Burnunu her şeye sokan Osman. Küçük bir çetenin peşinde olduğunu zanneden bu uyumsuz ikili istemeden de olsa zamanla kendilerini ülkenin en büyük suç ağını çökertmek için giriştikleri bir maceranın ortasında bulacaktır.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız

MAX MACERALARI:3 DİNOTERRA
Karakterleri Yekta Kopan, Hülya Avşar ve Kenan Doğulu'nun seslendirdiği animasyon filmin konusu şöyle:

"Gölgelerin Efendisi, Aslan Max'ın kristalleri ele geçirmesini bir kez daha başarıyla engelledikten sonra, bu kez çok daha güçlü olan Dinozor Kristalleri'nin varlığını öğrenerek geri döner. Gölgelerin Efendisi bu kristalleri kötü niyetleri için kullanmak üzere ele geçirmeyi planlamaktadır. Oysa kristalleri ele geçirmesi oldukça zor olacaktır; çünkü bu kristaller yalnızca dinozorların ait olduğu tarih öncesi çağda bulunabilmektedir."

MUHALİF BAŞKAN
Beyaz perdede bu hafta vizyona girecek olan bir diğer Türk filmi de "Muhalif Başkan". Ferhan Şensoy, Dost Elver, Serkan Kuru, Ali Uyandıran, Meltem Parlak'ın oyuncu kadrosunda yer aldığı filmin yönetmenliğini Yüksel Torun yaptı.

ACI REÇETE
Yönetmenliğini Steven Soderbergh'in yaptığı "Acı Reçete" filminde Channing Tatum, Jude Law, Catherine Zeta-Jones ve Rooney Mara rol alıyor.

Acı Reçete
Acı Reçete

Senaryosunu Scott Z. Burns'un kaleme aldığı ABD yapımı dram-gerilim türündeki filmde, kocası hapse girdikten sonra depresyona giren kadına, psikiyatristinin tedavisi için verdiği yeni bir ilacın hayatını nasıl değiştirdiği ve eşi ile ilişkisini ne yönde etkilediği anlatılıyor.

Emily ve Martin, Amerikan rüyasının örnek ve gözde çifti gibidir. New York’ta yüksek standartlara sahip lüks ve başarı içinde bir hayat sürdürürlerken Martin'in bir borsa yolsuzluğuna karışması ve hapse girmesi tüm yaşamlarını alt üst edecektir. Emily, kocası hapse girdikten sonra küçük bir apartman dairesine taşınır ve depresyon-anksiyete belirtileriyle boğuşmaya başlar. 4 yıl boyunca kocasını beklerken bir yandan psikiyatr ve ilaç yardımı alır. İlaçların sayesinde yaşamaya çalışan kadın için doktoruyla arasında başlayan ilişki sonrasında işler iyiden iyiye zorlaşacaktır...

YENİ SİNEMA DERGİNİZ