9 yıldır kundaklanan köy

Son yıllarda çok sayıda kundaklama olayının yaşandığı Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde bulunan bir köyde bu sefer de 2 katlı bir ev yandı.

Haberler - Anadolu Ajansı 24.03.2010 - 11:59

Köyde yaşayan İbrahim Acar'a ait 2 katlı evde, henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıkması üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri, sahibi şehir dışında bulunan evin boş olduğunu, ev sahibinin yaz aylarında köye geldiğini bildirdi. Yangında evde maddi hasar oluştu.

Köy Muhtarı Ahmet Karabay, köyde bu tür olayların 9 yıldır devam ettiğini, bu duruma bugüne kadar çözüm bulunamadığını söyledi.

Kundaklama olaylarının devam etmesine üzüldüklerini ifade eden Karabay, şöyle konuştu;

''Eğer köyümüzdeki bu olayları çözemiyorlarsa bize bir yer göstersinler. Bizi, bize bıraksınlar, arazilere çadır kurup yaşayalım. Köylü evinde huzurlu bir şekilde yatamıyor. Bugüne kadar 3 bin ağaç kesildi, 80 civarında harman, 15'e yakın ev yandı. Bu olaylar ne zamana kadar devam edecek. Bu duruma çözüm istiyoruz. Artık hayatımızdan endişe etmeye başladık.''

Köylüler de evlerinde rahat oturamadıklarını belirterek,''Mezar taşlarının bile geçmişte tahrip edildiği bir ortamda canımıza kast edilebilir'' dediler.

Doğanşehir Kaymakamı Cevdet Atay ise AA muhabirine yaptığı açıklamada, olayın nedenine ilişkin kendisine henüz bir bilgi gelmediğini, konuyla ilgili bir toplantı yapacaklarını söyledi.

Yangının araştırıldığını vurgulayan Atay, ''Yangın olayı netleştikten sonra kamuoyu ile paylaşacağız'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...