90 saniyede 200 milyon Euro'luk hırsızlık

Hollanda'da geçtiğimiz salı günü ünlü ressamların 7 eserinin çalındığı soygunun sadece 90 saniye içinde gerçekleştirildiği ortaya çıktı. Hollanda polisi, şu ana kadar hırsızlarla ilgili en ufak bir ipucuna bile rastlamadı.

20.10.2012 - 11:26

90 saniyede 200 milyon Euro'luk hırsızlık

Hollanda'nın Rotterdam kentindeki Kunsthal Müzesi'nde geçtiğimiz salı günü tarihin en büyük sanat hırsızlıklarından biri gerçekleştirildi.


Kunsthal Müzesi'nde sergilenen Picasso'dan Matisse'e, Monet'den Gauguin'e kadar ünlü ressamların, 200 milyon Euro değerindeki 7 eseri çalındı. Soygun sonrası geniş çaplı bir soruşturma başlatan Hollanda polisi, şu ana kadar, hırsızlarla ilgili en ufak bir ipucuna dahi rastlamadı.

Soygun olayının detayları ise, ortaya çıkıyor. Alman Bild gazetesinde yer alan bir habere göre, 200 milyon Euro değerindeki soygun sadece 90 saniye içerisinde gerçekleştirildi.

Soygunla ilgili ortaya çıkan bir güvenlik kamerası görüntüsünde, olayın nasıl gerçekleştirildiği görülüyor. Ancak kamera görüntülerinde soyguncuların yüzü görünmüyor.

7 eser çalındığında, Kunsthal Müzesi'nde alarm çaldıktan 5 dakika sonra polis olay yerine gelmesine rağmen hırsızlar arkalarında en ufak bir ipucu bile bırakmamıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...