99 dolara Apple iPhone 3G

Bir süredir devam eden 99 dolarlık iPhone satılacağı söylentisi bir bakıma doğrulandı. Amerikan telefon şirketi AT&T, tamir edilmiş iPhone’ları 99 dolar fiyatla satışa çıkardı.

Haberler 30.12.2008 - 16:30

99 dolara Apple iPhone 3G

Amerikan süpermarket zinciri Wal-Mart’ın 99 dolara iPhone satacağı söylentisi her iki yönde de doğrulandı. Wal-Mart iPhone satışına başladı ancak 99 dolara değil, iPhone 99 dolardan satışa çıktı ancak sıfır ve Wall-Mart’ta değil.

Wal-Mart’ın 197 ve 297 dolar fiyatlar ve 2 yıllık sözleşmeyle iPhone satışına başlamasıyla süpermarket zincirinin AT&T ortaklığıyla iPhone satışına başlamasının hemen ardından, daha önce kullanılmış ve arıza nedeniyle AT&T’ye iade edilmiş ürünlerin 100 dolar düşük fiyatla, 99 dolara satılmasıyla son iki haftadır devam eden söylentiler doğrulanmış oldu.

Piyasaya sürüldüğü günden beri akıllı telefon pazarını eline geçiren iPhone’un ilk serisinde ortaya çıkan arızalardan dolayı iade edilen ürünler, tamir edildikten sonra satışa çıkarılıyor. Ancak daha önceden kullanılmış 8GB’lık iPhone 3G’lere sahip olmak için yine de 2 yıllık AT&T sözleşmesi yapmak şart koşuluyor. 8GB ile yetinmek istemeyenler ise 199 doları gözden çıkarmak zorunda. Tabi bu ücretlere 24 ay boyunca kullanılmak zorunda olan sözleşmelerin aylık ödemesi dahil değil.

Sayfa Yükleniyor...