'A Plus' butik konseptini Avrupa'ya taşıyor

Beykoz ve Ataşehir'de A Plus butik projelere imza atan Maritza İnşaat, Avrupa yakasındaki ilk projesini İstinye'de gerçekleştirecek.

17.10.2012 - 11:44

'A Plus' butik konseptini Avrupa'ya taşıyor

Maritza İnşaat; Maritza Beykoz, Maritza Ataşehir projelerinin ardından Maritza İstinye ile Avrupa yakasındaki ilk projesine imza atıyor. 6 blok ve 30 daireden oluşan butik projede, sosyal tesis ve yürüyüş alanları bulunuyor.

Maritza İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emir Sarıgül, İstinye'de yapılan Maritza Projesi’nde iki bloğun bittiğine dikkat çekerek, "Kalan dört blokun da kaba inşaatını iki ay içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz. 2013'ün Haziran ayında Maritza İstinye'de yaşamın başlamasını hedefliyoruz. Bahçe dubleks, çatı dubleks ve ara katlar olmak üzere 3 farklı tip daire inşa ediyoruz" dedi.

Mütekabiliyet Yasası'nın ardından yabancı yatırımcılardan talep aldıklarını belirten Sarıgül, "İki bloğun birini Abu Dabi diğerini ise Azerbaycan'dan bir gruba satma noktasına geldik. Görüşmeler çok olumlu geçti. Başka gruplar da bu konuda bizimle çalışmak, yapacağımız yeni projelerde olmak istiyor" diye konuştu.

2012 yılının ilk çeyreği biraz sıkıntılı geçtiğini vurgulayan Sarıgül, "2012 ikinci çeyrekle birlikle sektörde alım gücü tekrar arttı. 2013 yılında sektörde önemli projelere imza atanların hiçbir sorun yaşamayacağını düşünüyorum. Çünkü büyük bir yabancı ilgisi ile karşılaşıyoruz. Bize, 'otel yapın' teklifiyle gelenler de var" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...