ABD’den Erbakan için taziye ziyareti

ABD Büyükelçiliği Müsteşarı Daniel O'Grady, vefat eden Necmettin Erbakan için Saadet Partisi’ne taziye ziyaretinde bulundu. O'Grady, “Hizmetleri ve görüşleri ile kalıcı izler bıraktı” dedi.

Anadolu Ajansı 02.03.2011 - 17:23

ABD’den Erbakan için taziye ziyareti

ABD Büyükelçiliği Siyasi İşler Müsteşarı Daniel O'Grady, Necmettin Erbakan'ın, Türk siyasi hayatının önemli liderlerinden biri olduğunu, hizmetleri ve görüşleri ile kalıcı izler bıraktığını belirtti.

ABD Büyükelçiliği Siyasi İşler Müsteşarı Daniel O'Grady, Saadet Partisi Genel Merkezi'ne gelerek vefat eden eski Başbakan Necmettin Erbakan'ın damadı Mehmet Altınöz, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Temel Karamollaoğlu ve partinin Genel Başkan Başdanışmanı Oya Akgönenç'e ''taziye'' ziyaretinde bulundu.

Karamollaoğlu, ziyaretlerinden dolayı ABD Büyükelçilik yetkililerine teşekkür etti.

Daniel O'Grady de başsağlığı dileklerini iletmek için Saadet Partisi Genel Merkezi'ne geldiğini söyledi.

O'Grady, ''Sayın Erbakan Türkiye'de çok önemli rol oynadı. Ben taziye dileklerimi iletmek için geldim'' dedi.

'KALICI İZLER BIRAKTI'
O'Grady, Erbakan için ayrılan anı defterine Türkçe olarak şunları yazdı:

''Türkiye Cumhuriyeti'nin eski Başbakanı ve Saadet Partisi'nin Sayın Genel Başkanı, Türk siyasi hayatının önemli liderlerinden biriydi. Hizmetleri ve görüşleri ile ülkede kalıcı izler bıraktı. Türkiye'ye, Saadet Partisi mensuplarına ve kederli ailesine başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.''

Temel Karamollaoğlu da ziyaretlerinden dolayı ABD Büyükelçilik yetkililerine teşekkür etti.

FATİH ERBAKAN'LA KARŞILAŞTI
Bu arada O'Grady, anı defterini imzaladığı sırada, parti genel merkezine giren merhum Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan ile karşılaştı. O'Grady, Fatih Erbakan ile bir süre sohbet etti.

Erbakan, daha önce kendisine iletilen, ABD Ankara Büyükelçisi Francis J. Ricciardone'nin taziye mektubu için de O'Grady'ye teşekkür etti.

Öte yandan, Romanya'nın Ankara Büyükelçisi Ion Pascu da Saadet Partisi Genel Merkezi'ne gelerek taziye dileklerini iletti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...