ABD'den Türk girişimci Ece Çiftçi'ye ödül

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın verdiği Emerging Young Leaders Award, yani "Yetişen Genç Liderler Ödülü"nün bu yılki kazananlarından biri SosyalBen Vakfı'nın kurucusu Ece Çiftçi oldu.

NTV Haber 06.04.2018 - 09:35

ABD'den Türk girişimci Ece Çiftçi'ye ödül

SosyalBen Vakfı'nın kurucusu Ece Çiftçi, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın verdiği Emerging Young Leaders Award, yani "Yetişen Genç Liderler Ödülü"nün bu yılki kazananlarından biri SosyalBen Vakfı'nın kurucusu Ece Çiftçi oldu.

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından ödülü 10 kişinin kazandığı belirtildi. Ece Çiftçi ödülünü Irak, Tacikistan ve Norveç gibi ülkelerden 9 kazanan ile paylaşacak. Yapılan açıklamada ödülün "sürdürülebilir barışa olumlu katkı veren genç liderlere" verildiği belirtildi.

Ödülü kazananların 29 Nisan-12 Mayıs tarihleri arasında ABD'de ağırlanacakları ifade edildi.

14 yaşındayken kendini çocuklara yardım etmeye adayan Ece Çiftçi, Türkiye'de, Asya'da ve Afrika'da yüzlerce öğrenciyle buluştu. Öğrencilerin yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı oldu. Ece Çiftçi geçtiğimiz yılki G-20 toplantısı öncesinde yapılan Genç Kadınlar Zirvesi'nde Türkiye'yi temsil etmişti.

Bu yıl üçüncü kez verilen Yetişen Genç Liderler ödülü, ABD Dışişleri Bakanlığı'nda 2 Mayıs'ta yapılacak törenle sahiplerini bulacak.

TÜRKİYE'Yİ G20'DEN ÖNCE O TEMSİL EDECEK (HAZİRAN 2017)

Sayfa Yükleniyor...