Oliver Stone’un yönetmenlik koltuğuna oturduğu muhteşem belgesel serisi: ABD'nin Gizli Tarihi tvyo.com'da yayınlanmaya başladı.

YÖNETMENLİK KOLTUĞUNDA OLIVER STONE OTURUYOR
Dünyaca ünlü yönetmen Oliver Stone bu kez objektifini ABD’nin gizli kalmış dosyalarına çeviriyor. Tarih eğitimi alan ünlü yönetmen, ABD tarihine yoğunlaşarak tamamladığı eğitimini hiç sorulmayan soruları sorarak pekiştiriyor.

SİS PERDESİ KALKACAK
"Hayatımızın çoğunu sis perdesi içinde yaşarız. Basın bize sürekli birşeyler anlatır. O şeyler günümüzü kapsayarak asıl önemli konuları irdelememizi engeller." diyerek manipülatif tarihe olan tepkisini belirten Oliver Stone bu sis perdesini aralamakta ısrarcı. Ünlü yönetmen, Napolyon’un söylediği “Tarih üzerinde uzlaşılmış bir yalanlar silsiledir…” lafını alıp daha da öteye götürüyor.


BİLİNÇLİ SORULAR
Napolyon’a katılmak istemediğini belirten Stone, tarihin bir amacı, bir sistemi olduğuna inandığını belirtiyor ve Amerika’nın tarihini şimdiye kadar hiç anlatılmadığı bir şekilde anlatıyor. Ve de samimi bir şekilde ekliyor: "Bir çok sorunun cevabını bulamayabilirsiniz… Ama sizi daha bilinçli yapmaya yönelik bazı soruları bulacağınızı umuyorum..."

Bu muhteşem belgesel serisi tvyo.com’da yayınlanmaya başladı.
ABD’NİN GİZLİ TARİHİ BELGESELİNİN İLK BÖLÜMÜNÜ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN