Abdullah Cömert'e 22.45 anması

Hatay'da geçen yıl Gezi Parkı eylemleri sırasında polisin attığı gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu yaşamını yitiren 22 yaşındaki Abdullah Cömert, ölümünün 1'inci yılında başına gaz fişeğinin isabet ettiği saat 22.45'te olay yerinde anıldı.

04.06.2014 - 06:11

Abdullah Cömert'e 22.45 anması

Merkez, Defne ilçesi Armutlu Mahallesi'nde hayatını kaybeden Abdullah Cömert'i anmak için başta ailesi, yakınları ve arkadaşları olmak üzere yaklaşık 600 vatandaş bir araya geldi.

Abdullah Cömert'in başına gaz fişeğinin isabet ettiği yer çiçeklerle süslendi.

Hayatını kaybeden Abdullah Cömert'in babası Ali Efip, annesi Hatice, ile ağabeyleri Adnan ve Zafer Cömert'i, Gezi Parkı olaylarında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ın annesi Emel Korkmaz ile Ahmet Atakan'ın annesi Emsal Atakan da yalnız bırakmadı.

Abdullah Cömert'i anmak için harekete geçen bir grup da Armutlu Mahallesi boyunca sloganlar atarak Abdullah Cömert'in vurulduğu yere geldi.


Burada yapılan anmada, haklı mücadelenin devam edeceği söylenirken sloganlar nedeniyle duydu dolu anlar yaşayan anne Hatice ile baba Ali Edip Cömert zaman zaman gözyaşlarına hakim olamadı.


Yaklaşık bir saat süren anmanın ardından, slogan atarak şarkılar söyleyen gruptan bazıları polislere taş attı. Atılan taş nedeniyle bir polis hafif yaralandı. Bir süre daha eylemini sürdüren grup, daha sonra olaysız dağıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...