U2'nun solisti Bono, Türkiye'den ayrılırken ardından bir mektup bıraktı. Bono Radikal gazetesinde yayınlanan mektubunda, Başbakan Erdoğan'la görüşmesini, İstanbul'a ilişkin hayalini anlattı; bir de özür diledi. Mektubun sonu, 3 günlük izlenimlerinin bir özeti gibiydi: "Bu şehre acemi geldik , hayran ayrılıyoruz".

İlişkili Haberler


U2'nun solisti Bono, üç gün süren Türkiye izlenimlerini Radikal gazetesi yazarı Joost Lagendijk'a gönderdiği mektupta kaleme aldı.

Bono, İstanbul'a, Türk seyircisine ve Zülfü Livaneli’nin alanı dolduran müzikseverlerle kurduğu iletişime hayran kaldığını anlattı. Mektupta, Başbakan Erdoğan ile yapılan görüşmeye ilişkin de bilgi vardı.

Buluşmaya herhangi bir siyasi görüşü desteklemek için gitmediğini söyleyen Bono, "halkçı liberal bir rock grubunun, referandum öncesinde hükümetle bu kadar yakın görüntü vermesinin her iki taraf için de riskli olduğu biliyoruz" ifadelerini kullandı.

"Hükümetlerin gücü eleştirileri kabul edebilmesiyle ölçülebilir" diyen Bono, cezaevindeki vicdani retçi İnan Suver için de destek istedi. Başbakan, konuyu inceleyeceğini söyledi.

Boğaziçi Köprüsü’nden geçerek bir hayalini gerçekleştirdiğini söyleyen ünlü solist, neden olduğu trafik sıkışıklığından dolayı ise özür diledi. Ünlü müzisyenin son sözüyse "Bu büyük şehre acemiler olarak geldik, hayranları olarak ayrılıyoruz" oldu.