Acer tablet yağdırdı

Türkiye’de taşınabilir bilgisayarda 2010’u lider kapayan Acer Group, üç tablet, bir de ‘tabletimsi’ akıllı telefonla hızlı bir giriş yapıyor.

21.04.2011 - 10:47

Acer tablet yağdırdı

Türkiye’de taşınabilir bilgisayarda 2010’u lider kapayan Acer Group, üç tablet, bir de ‘tabletimsi’ akıllı telefonla hızlı bir giriş yapıyor. Ürünler Haziran’da Türkiyeli kullanıcılara sunulacak.

Acer Iconia Tab W500, bazı diğer firmaların da denediği ‘hem PC hem tablet’ formunda geliyor. Yani arzu ederseniz klavyeyi ayırıp ekranı tablet olarak kullanabiliyorsunuz. Windows 7 işletim sistemiyle çalışan W500, AMD Dual-Core C-50 hızlandırılmış işlemciyle AMD Radeon HD6250 ekran kartı taşıyor. Wi-Fi, 3G (bazı modellerde) ve Bluetooth bağlantı seçenekleri mevcut. Ön ve arkada Acer Crystal Eye 1,3 MP web kamera bulunuyor.

Tabletteki bazı enteresan özellikler de var. Örneğin 5 parmağınızı ekrana dokundurunca ‘Acer Ring’ menüsü beliriyor, buradan kendi belirlediğiniz 6 programa hızlıca erişebiliyorsunuz. Acer clear.fi ile ağ kurup tablette kayıtlı multimedyalarınızı ağa bağlı ve clear.fi’nın etkin olduğu cihazlarda yayınlayabiliyorsunuz. Ayrıca Clear.fi ile örneğin yatak odanızda veya çalışma odanızda bulunan ana bilgisayar veya notebook’tan multimedya dosyalarınıza erişebilirsiniz. Acer Iconia W500’ün klavyeli modeli 749$+kdv, klavyesiz olanı 699$+kdv fiyatla satılacak. Mayıs’ta öncelikle Teknosa Mağazalar’ında satışa başlanacak.

HD DENEYİMİ
Multimedya, oyun ve web deneyimine odaklandığı belirtilen 10,1 inç ekranlı tablet Acer Iconia A500, Google’ın tabletler için optimize edilen Android 3.0 Honeycomb işletim sistemiyle çalışıyor.

Çift çekirdekli NVIDIA Tegra 2 CPU ve Flash 10.1 destekli ve tasarruflu GeForce GPU işlemciler sayesinde optimize iyi HD görüntü, 3D ve konsol kalitesinde oyun ve multimedya deneyimi vaat ediliyor. Ek olarak 1080p HD görüntü HDMI bağlantısıyla büyük ekranlara aktarılabiliyor. 5 MP arka kamera ve HD ön kamerayla görüntü kaydı ve görüntülü sohbet yapılabiliyor. Multimedya paylaşım ağı kurma yazılımı olan Clear.fi A500’de de mevcut. Cihaz, 649$+kdv fiyatla Haziran’da, önce Teknosa mağazalarında olmak üzere satışa sunulacak.

MOBİLİTE ÖN PLANDA
Acer Iconia Tab A100, 7 inç ekranı ve hafif kasasıyla üç tablet içinde en mobil olanı.

Acer Iconia Smart Acer Iconia Smart

Android 3.0 Honeycomb ile işleyen tabletin ekranı, Games Zone, eReading, multimedia ve iletişim uygulamalarını birleştiren SNS olmak üzere dört ana işlev grubuna ayrılmış. Bu elbette sık kullanılan fonksiyonlara daha hızlı ulaşmayı sağlıyor.

Onlarca uygulama ikonu arasında arama yapmanıza gerek kalmıyor. Çift çekirdekli NVIDIA Tegra 2 CPU ve GeForce GPU kullanılan A100, HD görüntü, 3D ve konsol kalitesinde oyun ve multimedya oynatımı sunma iddiasında. HDMI ile büyük ekranlara bağlanıp 1080p HD video ve fotoğraf taşınabiliyor. Arkada 5 MP otomatik odaklamalı, önde görüntülü sohbette kullanılabilen 2 MP kamera bulunuyor. A100, 499$+kdv fiyatla Haziran’da satışa sunulacak.

ACER ICONIA SMART
Acer Iconia Smart, tablet özelliklerini akıllı telefon formunda birleştiren, 4,8 geniş ekrana sahip ilginç bir cihaz.

Hafif ve ince kıvrımlı yapıya sahip Smart, LED flaşlı 8 MP kamera taşıyor. Android 2.3 Gingerbread işletim sistemini kullanan Smart, dâhili clear.fi yazılımıyla başka cihazlarla medya paylaşımı yapabiliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...