Acımasız ‘Centilmen’ Clooney

George Clooney'nin yakında gösterime girecek filmi 'Centilmen', acımasız bir kiralık katilin hikayesini anlatıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise, ilk filmi ‘Kontrol’ ile büyük çıkış yakalayan Anton Corbijn var.

06.08.2010 - 12:42

Acımasız ‘Centilmen’ Clooney

Oscarlı oyuncu George Clooney’nin acımasız bir kiralık katili canlandırdığı ‘The American/ Centilmen' 3 Eylül’de vizyona girecek.

Jack, kiralık katiller arasında, yıllar içinde usta mertebesine yükselmiş ve acımasızlığıyla tanınmıştır. İsveç’teki bir iş beklediğinden farklı bir şekilde sonuçlanır. Sıradaki ise onun son işi olacaktır. Her görevden sonra yaptığı gibi küçük bir İtalyan kasabasında kendine yarattığı vahada inzivaya çekilir. Yeni görevini ise ona Belçikalı bir kadın bildirecektir. Jack, kasabada tanıştığı Clara’yla ilişkisi yüzünden konsantrasyonunu kaybetmektedir ve bir tetikçi için en teklikeli şey açık vermektir...

İlk filmi ‘Control’ ile Cannes dahil birçok festivale katılan olan ve ödüllerle dönen Anton Corbijn’nin imzasını taşıyan 'Centilmen', Martin Booth'un ‘A Very Private Gentleman’ adlı romanından uyarlandı.

Çekimleri İsveç ve İtalya’da yapılan filmde ‘Peder Benedetto’ rolünde İtalyan sinema ve tiyatrosunun usta aktörü Paolo Bonacelli karşımıza çıkacak. Filmde Clooney’in aşık olduğu kadını canlandıran Violante Placido da yine İtalyan sinemasının önemli isimlerinden.

'Centilmen' Türkiye'de 3 Eylül’de sinemaseverlerle buluşuyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...