NTV

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’dan IŞİD iddiasına tepki

Anadolu Ajansı

Türkiye
Arşiv

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, IŞİD’in terör saldırılarının arkasında Türkiye’nin olduğu iddialarına tepki göstererek, “Her gün Kilis’e bomba atılacak, onun arkasında Türkiye Cumhuriyeti Devleti olacak. Böyle bir saçmalık olabilir mi?” dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye’nin IŞİD’i desteklediği yönündeki iddialarla ilgili açıklama yaptı.

Bakan Bekir Bozdağ, şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye, DAEŞ'i terör örgütü olarak ilan eden ülkelerin başında geliyor hem de en evvel ilan eden ülkelerin başında. DAEŞ terör örgütüyle en etkin, en kararlı mücadeleyi yapan ülke yine Türkiye Cumhuriyeti'dir.

Yani düşünebiliyor musunuz bunların mantığına göre, Ankara'da canlı bomba gelecek patlatacak, benim vatandaşlarım hayatını kaybedecek, şehit olacak, yaralanacak, bunun arkasında Türkiye Cumhuriyeti Devleti olacak. Böylesi bir saçmalık, böylesi bir akılsızlık, akıl tutulması olabilir mi?

Türkiye'nin dört bir yanında DAEŞ terör örgütü canlı bombalarıyla, başka tür teröristleriyle eylemler yapacak, onun arkasında Türkiye Cumhuriyeti Devleti olacak.
Her gün Kilis'e DAEŞ terör örgütü bomba atacak, onun arkasında Türkiye Cumhuriyeti Devleti olacak. Böyle bir saçmalık olabilir mi?”

ETİKETLER