Adalet Bakanı Gül, Başak Demirtaş'a yönelik paylaşımı kınadı

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'a yönelik cinsiyetçi saldırı içeren sosyal medya paylaşımını kınayan Adalet Bakanı Gül, ''Bir insanın onuru, iffet ve haysiyeti her şeyin üzerindedir. Hukuk, bu terbiyesiz ve provokatif sözlere karşı gereğini yapacaktır" ifadelerini kullandı. Öte yandan söz konusu paylaşıma ilişkin bir kişi gözaltına alındı.

NTV Haber - Anadolu Ajansı - DHA 14.06.2020 - 12:56 | Son Güncelleme : 14.06.2020 - 14:25

Adalet Bakanı Gül, Başak Demirtaş'a yönelik paylaşımı kınadı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'a yönelik sosyal medya paylaşımını kınadı.

Gül, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Başak Demirtaş'a yönelik çirkin paylaşımı kınıyor, bu ahlaksız ve tahkir edici eylemi en ağır şekilde lanetliyorum. Bir insanın onuru, iffet ve haysiyeti her şeyin üzerindedir. Hukuk, bu terbiyesiz ve provokatif sözlere karşı gereğini yapacaktır" ifadelerini kullandı.

BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Öte yandan Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, bir kısım basın yayın organları ile sosyal medya hesaplarında Selahattin Demirtaş ve eşi Başak Demirtaş aleyhine yapılan Twitter paylaşımına dair yer alan haberlere ilişkin kamuoyunu aydınlatma zaruretinin hasıl olduğu belirtildi.

Açıklamada, "Söz konusu paylaşımlarda bulunan ve kimliği tespit edilen şahıs hakkında gözaltı kararı verilmiş olup soruşturma aşamaları hassasiyetle takip edilmektedir" ifadesine yer verildi.

Kimliği tespit edildiği bildirilen kişi, polis ekiplerince gözaltına alındı.

Sayfa Yükleniyor...